Licensed to Lake Lytal Lightning   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/29/2020 05:08 PM
          2020 FGC SCY BB Championships North - 2/28/2020 to 3/1/2020          
                          Sanction #: FG172005905014                           
                                    Results                                    
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.79  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              1:18.49  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Shapiro, Lexi M           11 Saint Andrew's A-FG  1:14.48    1:12.49        
  2 Hernandez, Valentina      12 North Palm Beach-FG  1:14.58    1:14.23        
  3 Runsdorf, Shea J          11 Pine Crest Swimm-FG  1:14.66    1:14.59        
  4 Chodos, Bree A            11 Pine Crest Swimm-FG  1:16.25    1:14.65        
  5 Thurston, Harper          12 North Palm Beach-FG  1:16.07    1:14.67        
  6 Gammons, Avery A          11 Lake Lytal Light-FG  1:18.44    1:15.37        
  7 Nussbaum, Rachel S        11 North Palm Beach-FG  1:19.49    1:19.21        
 -- Nanavati, Radhika K       11 Coral Springs Sw-FG  1:17.84         NS        
 -- Malyshev, Ekaterina V     12 Wahoo's of Welli-FG  1:16.01         NS        
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.19  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              1:11.69  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Jordyn C           13 Saint Andrew's A-FG  1:07.70    1:06.73        
  2 Chardon, Addison          13 North Palm Beach-FG  1:13.83    1:06.85        
  3 Gonzalez, Sadie M         14 Saint Andrew's A-FG  1:09.12    1:07.37        
  4 Rogers, Hannah C          13 Lake Lytal Light-FG  1:09.37    1:07.79        
  5 Gisonni, Isabella M       13 Delray Stingers-FG   1:09.94    1:08.19        
  6 Mirones, Cecilia          13 Sunrise Swimming-FG  1:10.89    1:08.33        
  7 Portik-Gergely, Kata      14 Pine Crest Swimm-FG  1:09.47    1:09.48        
  8 Sustaita, Dea I           14 Wahoo's of Welli-FG  1:10.23    1:09.69        
  9 Overfelt, Mia E           13 TS Aquatics-FG       1:11.25    1:13.61        
 -- Perez, Caroline M         13 Black Marlin-FG      1:04.74         NS        
 
Event 31  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              1:10.09  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:10.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Zlateva, Victoria A       16 Pine Crest Swimm-FG  1:07.31    1:06.61        
  2 Ravel, Grace S            15 North Palm Beach-FG  1:07.60    1:07.26        
  3 Martinez, Ava G           15 Tsunamis Swim Te-FG  1:08.22    1:07.82        
  4 McLemore, Mercy P         15 TS Aquatics-FG       1:08.23    1:07.97        
  5 Rabideau, Cathleen R      17 North Palm Beach-FG  1:09.20    1:08.03        
  6 Runk, Sydney M            15 North Palm Beach-FG  1:10.54    1:10.18        
  7 Bennett, Lorelei K        15 Pine Crest Swimm-FG  1:13.37    1:10.36        
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.29  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              1:15.79  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:15.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Reyes, Matthew D          12 Wahoo's of Welli-FG  1:13.36    1:10.22        
  2 Gianfriddo, Giovanni C    12 Sunrise Swimming-FG  1:17.31    1:14.21        
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.79  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              1:06.89  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:06.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez, Mario E           14 Pine Crest Swimm-FG  1:01.22    1:00.59        
  2 Saffari, Kian             14 Pine Crest Swimm-FG  1:02.06    1:02.00        
  3 Hardin, Kolby J           14 Pompano Beach Pi-FG  1:05.12    1:04.18        
  4 Strohecker, Maxwell W     13 Flood Aquatics S-FG  1:05.10    1:05.19        
  5 Williams, Owen N          13 Wahoo's of Welli-FG  1:05.70    1:06.80        
 
Event 32  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.59  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              1:03.49  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:03.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Cajuste, Joshua J         15 TS Aquatics-FG       1:02.72    1:01.54        
  2 Doyle, Sean R             15 Sunrise Swimming-FG  1:03.00    1:03.45        
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.79  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              1:18.39  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Allan, Savannah J         12 East Coast Aquat-FG  1:10.58    1:08.70        
  2 Scope, Samantha           12 Lake Lytal Light-FG  1:11.50    1:09.22        
  3 Bermudez, Leilani K       11 Jupiter Dragons-FG   1:11.62    1:09.32        
  4 Lake, Allyson C           12 Coral Springs Sw-FG  1:13.10    1:11.86        
  5 Lander, Payton R          12 Coral Springs Sw-FG  1:14.71    1:12.90        
  6 Henry, Johanna A          12 Pine Crest Swimm-FG  1:14.40    1:13.64        
  7 Amersi, Lily R            12 Jupiter Dragons-FG   1:13.81    1:15.04        
  8 Murphy, Julia E           11 Martin County Sw-FG  1:14.91    1:15.28        
  9 Schnoeller, Sabrina S     12 Swim Fort Lauder-FG  1:13.78    1:16.37        
 
Event 39  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.29  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              1:18.29  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:18.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Flynn, Cassia R           14 Coral Springs Sw-FG  1:05.95    1:05.21        
  2 Meserole, Gabriella A     13 Lake Lytal Light-FG  1:08.18    1:08.10        
  3 Bean, Brittany L          13 Coral Springs Sw-FG  1:09.34    1:08.16        
  4 Byrne, Addison J          13 Pompano Beach Pi-FG  1:08.01    1:08.28        
  5 Hiller, Morgan R          13 Lake Lytal Light-FG  1:09.86    1:08.56        
  6 Dowling, Niamh            13 Jupiter Dragons-FG   1:08.30    1:08.72        
  7 Gonzalez, Carolina        13 TS Aquatics-FG       1:09.66    1:08.88        
  8 Sustaita, Dea I           14 Wahoo's of Welli-FG  1:09.99    1:08.92        
  9 Portik-Gergely, Kata      14 Pine Crest Swimm-FG  1:09.60    1:09.50        
 10 Genz, Cassandra N         13 Boca Raton Swim-FG   1:08.95    1:09.92        
 
Event 39  Girls 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
              1:07.99  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              1:15.49  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:15.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Ravel, Grace S            15 North Palm Beach-FG  1:08.38    1:06.67        
  2 Genz, Gabriella M         17 Boca Raton Swim-FG   1:08.04    1:07.49        
  3 Diaz, Natalie             16 Lake Lytal Light-FG  1:10.66    1:07.63        
  4 Taylor, Hayley D          17 Tsunamis Swim Te-FG  1:08.52    1:08.40        
  5 Bensusan, Fiona           15 Jupiter Dragons-FG   1:08.78    1:08.44        
  6 Weech, Kennedy L          16 Lake Lytal Light-FG  1:10.50    1:09.43        
  7 Martin, Rianna A          16 TS Aquatics-FG       1:09.94    1:09.59        
  8 Levine, Hailey M          16 Lake Lytal Light-FG  1:09.96    1:10.76        
  9 Walker, Syven N           15 TS Aquatics-FG       1:10.53    1:11.27        
 10 McLemore, Mercy P         15 TS Aquatics-FG       1:09.72    1:11.32        
 11 Adia, Isabella I          15 Saint Andrew's A-FG  1:11.74    1:11.56        
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.09  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              1:14.99  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:14.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Berke, Jared I            11 Pine Crest Swimm-FG  1:10.58    1:07.44        
  2 Pinera, Clayton D         11 Jupiter Dragons-FG   1:09.65    1:07.79        
  3 Nichols, Alexander        12 TS Aquatics-FG       1:11.63    1:09.90        
  4 Craine, Makai L           11 Jupiter Dragons-FG   1:09.48    1:10.15        
  5 Sharp, Antoine J          12 Lake Lytal Light-FG  1:12.55    1:11.70        
  6 Torres, Jose A            12 Swim Fort Lauder-FG  1:11.78    1:11.76        
  7 Reyes, Matthew D          12 Wahoo's of Welli-FG  1:12.69    1:13.75        
  8 Fraga, Antonio P          11 Pine Crest Swimm-FG  1:14.01    1:15.03        
  9 Lin, Christopher T        12 Pine Crest Swimm-FG  1:12.29    1:15.19        
 10 Wagner, Jacob             11 Lake Lytal Light-FG  1:15.23    1:16.23        
 
Event 40  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
              1:03.29  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              1:08.59  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:08.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Opperman, Lucas M         13 Pine Crest Swimm-FG  1:01.26    1:00.24        
  2 Suarez, Mario E           14 Pine Crest Swimm-FG  1:01.40    1:01.77        
  3 Dasilva, Caleb B          13 Wahoo's of Welli-FG  1:03.90    1:02.99        
  4 Wilkinson, Tyler K        13 Flood Aquatics S-FG  1:05.62    1:04.06        
  5 Davis, Ryan M             13 Tsunamis Swim Te-FG  1:04.93    1:04.49        
  6 Rose, Ryan A              14 Lake Lytal Light-FG  1:06.79    1:06.15        
  7 Sarmiento, Juan E         13 Plantation Swim-FG   1:06.83    1:06.35        
  8 Covic, Leo                13 Swim Fort Lauder-FG  1:05.50    1:06.56        
 -- Okaz, Mostafa             14 Jupiter Dragons-FG   1:05.35         NS        
 -- Dawkins, Mekhi B          14 TS Aquatics-FG       1:05.92         NS        
 
Event 40  Boys 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
              1:01.99  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              1:07.29  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:07.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, John T             16 Coral Springs Sw-FG  1:01.13    1:00.98        
  2 Opperman, Rafael M        15 Pine Crest Swimm-FG  1:02.16    1:01.25        
  3 Almeida, Nicholas M       17 Performance Aqua-FG  1:02.03    1:01.41        
  4 Vittorini, Michael A      15 Saint Andrew's A-FG  1:03.19    1:01.60        
  5 Costa, Kylan M            16 Performance Aqua-FG  1:03.15    1:02.21        
  6 Neal, Vince M             16 Lake Lytal Light-FG  1:02.99    1:02.49        
  7 Martin, Richard J         15 TS Aquatics-FG       1:01.93    1:02.55        
  8 Narbonne, Cole T          16 Coral Springs Sw-FG  1:03.67    1:03.94        
  9 Overfelt, William C       15 TS Aquatics-FG       1:04.88    1:05.35        
 10 Diaz, Diego D             15 TS Aquatics-FG       1:04.69    1:08.38        
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.09  11-12 JO FGC Jr. Olympics
                31.49  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  31.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Thurston, Harper          12 North Palm Beach-FG    28.91      28.76        
  2 Runsdorf, Shea J          11 Pine Crest Swimm-FG    28.91      28.78        
  3 Porter, Arisa M           11 Heritage Aquatic-FG    29.45      29.02        
  4 Gammons, Avery A          11 Lake Lytal Light-FG    29.01      29.35        
  5 Henry, Johanna A          12 Pine Crest Swimm-FG    29.36      29.38        
  6 Chodos, Bree A            11 Pine Crest Swimm-FG    29.37      29.52        
  7 Guyett, Venice S          11 Una Pcs-FG             29.04      29.60        
  8 Suarez, Sadie C           11 Una Sas-FG             29.60      29.91        
  9 Shapiro, Lexi M           11 Saint Andrew's A-FG    29.73      30.13        
 -- Malyshev, Ekaterina V     12 Wahoo's of Welli-FG    29.75         NS        
 
Event 47  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.79  13-14 JO FGC Jr. Olympics
                30.29  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  30.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Carolina        13 TS Aquatics-FG         26.60      26.60        
  2 Papadopoulos, Ava         13 East Coast Aquat-FG    27.22      26.77        
  3 Bailey, Ella A            13 North Palm Beach-FG    27.69      27.02        
  4 Bean, Brittany L          13 Coral Springs Sw-FG    27.56      27.06        
  5 Hirschmann, Navah G       13 Saint Andrew's A-FG    27.03      27.29        
  6 Auld, Grace E             13 East Coast Aquat-FG    27.35      27.31        
  7 Byrne, Addison J          13 Pompano Beach Pi-FG    27.60      27.69        
  8 Gisonni, Isabella M       13 Delray Stingers-FG     27.79      27.77        
  9 Torres Mendoza, Sofia     13 Tsunamis Swim Te-FG    27.80      27.99        
 10 Escobar, Samantha R       13 Pine Crest Swimm-FG    27.89      28.03        
 
Event 47  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  15-18 FLSC FGC Sr Champs
                29.79  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  29.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Sarah N           17 Performance Aqua-FG    27.26      26.88        
  2 Rabideau, Cathleen R      17 North Palm Beach-FG    27.23      27.00        
  3 Laplant, Sara E           16 Coral Springs Sw-FG    27.69      27.17        
  4 Martinez, Ava G           15 Tsunamis Swim Te-FG    26.96      27.29        
  5 Ruffino, Gina M           17 Pompano Beach Pi-FG    27.15      27.32        
  6 Adia, Isabella I          15 Saint Andrew's A-FG    27.24      27.35        
  7 Zlateva, Victoria A       16 Pine Crest Swimm-FG    27.82      27.38        
  8 Taylor, Hayley D          17 Tsunamis Swim Te-FG    27.17      27.39        
  9 Levine, Hailey M          16 Lake Lytal Light-FG    27.65      27.66        
 10 Allan, Sarah J            16 Lake Lytal Light-FG    27.82      28.12        
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.89  11-12 JO FGC Jr. Olympics
                30.29  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  30.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Jose A            12 Swim Fort Lauder-FG    27.81      28.03        
  2 Dick, Mateo S             11 Jupiter Dragons-FG     28.01      28.28        
  3 Chesney, Trey H           11 Jupiter Dragons-FG     29.02      28.44        
  4 Pavlyuk, Maxim A          12 East Coast Aquat-FG    29.40      28.65        
  5 Samms, Zane               11 TS Aquatics-FG         29.09      28.94        
  6 Craine, Makai L           11 Jupiter Dragons-FG     28.88      28.95        
  7 Sabocik, Aiden C          11 Lake Lytal Light-FG    29.10      29.14        
  8 Ostamendy, Felix          12 Eagles Swim Club-FG    29.40      29.36        
  9 Schneider, Finn L         12 Boca Raton Swim-FG     29.27      29.55        
 10 Reyes, Matthew D          12 Wahoo's of Welli-FG    29.01      30.29        
 
Event 48  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  13-14 JO FGC Jr. Olympics
                27.89  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  27.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Tyler K        13 Flood Aquatics S-FG    25.68      25.51        
  2 Hardin, Kolby J           14 Pompano Beach Pi-FG    25.99      25.74        
  3 Rose, Ryan A              14 Lake Lytal Light-FG    26.41      25.83        
  4 Chae, Suhwan D            14 Jupiter Dragons-FG     25.87      25.90        
  5 Lehmann, Luke A           14 Saint Andrew's A-FG    26.20      26.30        
  6 Williams, Owen N          13 Wahoo's of Welli-FG    26.43      26.45        
  7 Herek, Lorenzo C          13 Coral Springs Sw-FG    26.31      26.56        
  8 Covic, Leo                13 Swim Fort Lauder-FG    26.51      26.79        
  9 Armbruster, Tyler K       13 Pine Crest Swimm-FG    26.55      26.82        
 10 Branzell, Kai E           14 Lake Lytal Light-FG    26.47      27.10        
 
Event 48  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.49  15-18 FLSC FGC Sr Champs
                26.79  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  26.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Bowman, Alexander P       17 Martin County Sw-FG    25.63      24.69        
  2 Florio, Brandon A         17 Martin County Sw-FG    24.71      24.73        
  3 Karlsson, Lukas A         16 Wahoo's of Welli-FG    24.37      24.82        
  4 Kocoglu, Miguel S         15 TS Aquatics-FG         25.00      24.90        
  5 Narbonne, Cole T          16 Coral Springs Sw-FG    25.47      25.29        
  6 Neal, Vince M             16 Lake Lytal Light-FG    25.28      25.46        
  6 Vargas, Anthony J         16 Coral Springs Sw-FG    25.35      25.46        
  8 Bennett, Jonah T          15 Pine Crest Swimm-FG    25.73      25.87        
 -- Young, Kevin T            15 Jupiter Dragons-FG     25.66         NS        
 -- Emmons, Landon P          16 Wahoo's of Welli-FG    24.49         NS        
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.49  11-12 JO FGC Jr. Olympics
                34.09  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  34.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Runsdorf, Shea J          11 Pine Crest Swimm-FG    31.54      31.91        
  2 Bermudez, Leilani K       11 Jupiter Dragons-FG     31.95      32.27        
  3 Mann, Michaela A          11 Pine Crest Swimm-FG    33.46      33.02        
  4 Murphy, Julia E           11 Martin County Sw-FG    33.45      33.03        
  5 Nussbaum, Rachel S        11 North Palm Beach-FG    33.79      33.09        
  6 Ford, Andie C             11 Swim Fort Lauder-FG    33.31      33.21        
  7 Guzzo, Isabella V         12 Lake Lytal Light-FG    33.94      33.56        
  8 Porter, Arisa M           11 Heritage Aquatic-FG    32.87      33.80        
  9 Gammons, Avery A          11 Lake Lytal Light-FG    32.58      33.99        
 10 Guyett, Venice S          11 Una Pcs-FG             32.42      34.15        
 
Event 55  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.19  13-14 JO FGC Jr. Olympics
                32.69  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  32.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Sadie M         14 Saint Andrew's A-FG    30.14      29.44        
  2 Chardon, Addison          13 North Palm Beach-FG    30.92      29.55        
  3 Wagner, Mikayla           13 Lake Lytal Light-FG    30.43      30.24        
  4 Rodriguez-Cedeno, Johann  13 TS Aquatics-FG         30.69      30.36        
  5 Torres Mendoza, Sofia     13 Tsunamis Swim Te-FG    30.84      30.49        
  6 Griffiths, Siena A        13 Saint Andrew's A-FG    30.47      30.63        
  7 Portik-Gergely, Kata      14 Pine Crest Swimm-FG    30.88      30.66        
  8 Balog, Evelyn V           13 Pompano Beach Pi-FG    31.17      31.03        
  9 Escobar, Samantha R       13 Pine Crest Swimm-FG    31.01      31.26        
 10 Overfelt, Mia E           13 TS Aquatics-FG         30.86      31.45        
 
Event 55  Girls 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.99  15-18 FLSC FGC Sr Champs
                32.49  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  32.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Ravel, Grace S            15 North Palm Beach-FG    30.03      29.62        
  2 Genz, Gabriella M         17 Boca Raton Swim-FG     30.16      30.25        
  3 Laplant, Sara E           16 Coral Springs Sw-FG    30.78      30.26        
  4 McGovern, Isabella C      15 Pine Crest Swimm-FG    30.55      30.36        
  5 Rabideau, Cathleen R      17 North Palm Beach-FG    30.46      30.43        
  6 Barrios, Sofia            16 Coral Springs Sw-FG    30.80      30.87        
  7 Adia, Isabella I          15 Saint Andrew's A-FG    29.86      31.02        
  8 Taylor, Hayley D          17 Tsunamis Swim Te-FG    30.22      31.26        
  9 Civalero, Julia C         18 Coral Springs Sw-FG    31.27      31.56        
 10 Allan, Sarah J            16 Lake Lytal Light-FG    32.03      32.17        
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                33.19  11-12 JO FGC Jr. Olympics
                34.19  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  34.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Fraga, Antonio P          11 Pine Crest Swimm-FG    32.98      32.81        
  2 Sabocik, Aiden C          11 Lake Lytal Light-FG    32.74      33.01        
  3 Dick, Mateo S             11 Jupiter Dragons-FG     33.21      33.43        
  4 Fiedor, Andrew M          11 Jupiter Dragons-FG     34.24      34.98        
  5 Clarke, Kavon Z           11 Swim Fort Lauder-FG    33.94      35.76        
 -- Linares, Lucas            11 Pine Crest Swimm-FG    36.51         NS        
 
Event 56  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                28.19  13-14 JO FGC Jr. Olympics
                30.59  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  30.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Taus-Nita, Alexander      13 Pine Crest Swimm-FG    28.79      28.60        
  2 Lehmann, Luke A           14 Saint Andrew's A-FG    28.66      28.85        
  3 Hershfield, Joseph D      13 North Palm Beach-FG    29.45      28.98        
  4 Shearer, Mateo            13 Heritage Aquatic-FG    28.84      29.14        
  5 Wilkinson, Tyler K        13 Flood Aquatics S-FG    29.88      29.20        
  6 Strohecker, Maxwell W     13 Flood Aquatics S-FG    29.68      29.81        
  7 Chae, Suhwan D            14 Jupiter Dragons-FG     30.35      30.40        
  8 Mourad-Danial, Raphael M  14 Lake Lytal Light-FG    30.05      30.55        
  9 Covic, Leo                13 Swim Fort Lauder-FG    30.11      30.99        
 -- Young, Matthew P          14 Jupiter Dragons-FG     28.78         NS        
 
Event 56  Boys 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                27.99  15-18 FLSC FGC Sr Champs
                30.29  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  30.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Kasztner, Kyle T          18 Performance Aqua-FG    28.63      27.91        
  2 Diaz, Diego D             15 TS Aquatics-FG         28.24      28.04        
  3 Opperman, Rafael M        15 Pine Crest Swimm-FG    28.69      28.40        
  4 Karlsson, Lukas A         16 Wahoo's of Welli-FG    28.28      28.51        
  5 Gregory, Jason            16 TS Aquatics-FG         29.20      28.87        
  6 Ocasio-Samo, Raul J       16 Lake Lytal Light-FG    28.95      28.92        
  7 Park, Joshua C            15 Coral Springs Sw-FG    29.91      29.80        
 
Event 63  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:22.39  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              1:27.39  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:27.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Carlin            12 Lake Lytal Light-FG  1:23.72    1:20.87        
  2 Honzik, Natalie V         12 Wahoo's of Welli-FG  1:24.17    1:24.82        
  3 Blanco, Lucia M           11 Pompano Beach Pi-FG  1:27.20    1:25.18        
  4 Andres, Riley G           11 Una Sas-FG           1:25.81    1:25.46        
  5 Lake, Allyson C           12 Coral Springs Sw-FG  1:26.43    1:25.54        
 -- Pereira, Luiza            11 Saint Andrew's A-FG  1:25.02         NS        
 -- Nanavati, Radhika K       11 Coral Springs Sw-FG  1:30.23         NS        
 -- McGovern, Natalie A       12 Pine Crest Swimm-FG  1:23.52         NS        
 
Event 63  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.99  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              1:22.39  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:22.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Fraga, Valentina A        13 Pine Crest Swimm-FG  1:17.41    1:15.88        
  2 Auld, Grace E             13 East Coast Aquat-FG  1:16.99    1:15.89        
  3 Genz, Cassandra N         13 Boca Raton Swim-FG   1:16.24    1:17.48        
  4 Brinkmann, Wynona P       13 Heritage Aquatic-FG  1:17.52    1:17.60        
  5 Rattray, Kyra             14 Coral Springs Sw-FG  1:20.38    1:17.81        
  6 Pasarin, Angelina C       13 Swim Fort Lauder-FG  1:19.38    1:18.76        
  7 Hiller, Morgan R          13 Lake Lytal Light-FG  1:18.71    1:18.88        
  8 Byrne, Addison J          13 Pompano Beach Pi-FG  1:20.10    1:19.08        
  9 Lewis, Jordyn C           13 Saint Andrew's A-FG  1:21.82    1:19.94        
 10 Dowling, Niamh            13 Jupiter Dragons-FG   1:21.47    1:21.87        
 
Event 63  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.79  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              1:20.69  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:20.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Luciano, Zyara J          17 Performance Aqua-FG  1:18.84    1:16.72        
  2 Bautista, Gabriella M     15 Coral Springs Sw-FG  1:22.81    1:18.40        
  3 Liebschutz, Ruby L        15 East Coast Aquat-FG  1:23.71    1:21.94        
  4 Selinsky, Sarah N         15 Sunrise Swimming-FG  1:22.59    1:25.30        
 
Event 64  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:22.39  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              1:25.49  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:25.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Ella, Daniel G            11 Sunrise Swimming-FG  1:24.61    1:19.85        
  2 Lin, Christopher T        12 Pine Crest Swimm-FG  1:20.33    1:21.00        
  3 Aguila, Jorge E           11 Pine Crest Swimm-FG  1:26.60    1:26.60        
 
Event 64  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.79  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              1:15.59  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:15.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Nealy, Colin J            14 Pine Crest Swimm-FG  1:08.34    1:08.15        
  2 Opperman, Lucas M         13 Pine Crest Swimm-FG  1:09.91    1:10.09        
  3 Shipman, Daniel C         13 Martin County Sw-FG  1:11.62    1:11.26        
  4 Sarmiento, Juan E         13 Plantation Swim-FG   1:15.78    1:13.01        
 
Event 64  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.09  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              1:12.09  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:12.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Almeida, Nicholas M       17 Performance Aqua-FG  1:10.21    1:10.15        
  2 Overfelt, William C       15 TS Aquatics-FG       1:11.67    1:10.27        
  3 Cajuste, Joshua J         15 TS Aquatics-FG       1:15.65    1:11.98        
 
Event 71  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:15.29  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              2:29.69  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:29.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Scope, Samantha           12 Lake Lytal Light-FG  2:15.59    2:09.84        
  2 Didovic, Kayleigh         12 Coral Springs Sw-FG  2:17.02    2:14.09        
  3 Thurston, Harper          12 North Palm Beach-FG  2:18.10    2:14.38        
  4 Lander, Payton R          12 Coral Springs Sw-FG  2:17.00    2:14.82        
  5 Dufflocq, Natalie M       11 North Palm Beach-FG  2:19.87    2:16.89        
  6 El Chantiry, Sophia H     11 Coral Springs Sw-FG  2:21.29    2:17.14        
  7 Shapiro, Lexi M           11 Saint Andrew's A-FG  2:18.32    2:17.55        
  8 Amersi, Lily R            12 Jupiter Dragons-FG   2:18.26    2:20.50        
  9 Guyett, Venice S          11 Una Pcs-FG           2:21.83    2:23.58        
 10 Schnoeller, Sabrina S     12 Swim Fort Lauder-FG  2:21.28    2:26.47        
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.79  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              2:22.19  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:22.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Balog, Evelyn V           13 Pompano Beach Pi-FG  2:09.54    2:07.67        
  2 Gonzalez, Carolina        13 TS Aquatics-FG       2:09.39    2:07.79        
  3 Meserole, Gabriella A     13 Lake Lytal Light-FG  2:10.84    2:08.33        
  4 Hirschmann, Navah G       13 Saint Andrew's A-FG  2:08.75    2:10.18        
  5 Eskra, Paige K            13 North Palm Beach-FG  2:10.83    2:11.21        
  6 Bean, Brittany L          13 Coral Springs Sw-FG  2:09.19    2:11.79        
  7 Salcedo, Sara F           14 Lake Lytal Light-FG  2:12.58    2:13.94        
  8 Rogers, Hannah C          13 Lake Lytal Light-FG  2:12.90    2:21.01        
 -- Baratta, Emily Rose       14 Wahoo's of Welli-FG  2:09.03         NS        
 -- Dedon, Taylor A           14 Hammerhead Aquat-FG  2:13.82         NS        
 
Event 71  Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.59  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              2:19.19  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:19.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Scognamillo, Jenna N      16 Lake Lytal Light-FG  2:12.30    2:05.00        
  2 Page, Calissa J           16 Swim Fort Lauder-FG  2:07.22    2:08.26        
  3 Bengala, Isabella M       15 Pompano Beach Pi-FG  2:09.79    2:09.26        
  4 Bennett, Lorelei K        15 Pine Crest Swimm-FG  2:08.64    2:09.37        
  5 Martin, Rianna A          16 TS Aquatics-FG       2:12.36    2:13.26        
  6 Walker, Syven N           15 TS Aquatics-FG       2:10.90    2:13.63        
  7 Allan, Sarah J            16 Lake Lytal Light-FG  2:13.36    2:16.11        
  8 Levine, Hailey M          16 Lake Lytal Light-FG  2:12.79    2:16.30        
  9 Weech, Kennedy L          16 Lake Lytal Light-FG  2:13.97    2:18.48        
 10 Heilpern, Meghan L        15 North Palm Beach-FG  2:15.58    2:19.61        
 
Event 72  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:13.49  11-12 JO FGC Jr. Olympics
              2:24.59  11-12 BB BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:24.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Jose A            12 Swim Fort Lauder-FG  2:16.34    2:13.37        
  2 Fraga, Antonio P          11 Pine Crest Swimm-FG  2:19.36    2:16.06        
  3 Sabocik, Aiden C          11 Lake Lytal Light-FG  2:18.21    2:16.98        
  4 May, Finnegan P           11 Jupiter Dragons-FG   2:23.27    2:19.35        
  5 Gianfriddo, Giovanni C    12 Sunrise Swimming-FG  2:16.56    2:19.64        
  6 Wagner, Jacob             11 Lake Lytal Light-FG  2:24.40    2:24.86        
  7 Clarke, Kavon Z           11 Swim Fort Lauder-FG  2:27.23    2:25.27        
  8 Aguila, Jorge E           11 Pine Crest Swimm-FG  2:24.44    2:27.31        
  9 Craine, Makai L           11 Jupiter Dragons-FG   2:23.92    2:28.56        
 -- Nichols, Alexander        12 TS Aquatics-FG       2:16.49         NS        
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:57.49  13-14 JO FGC Jr. Olympics
              2:12.79  13-14 BB BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:12.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez, Mario E           14 Pine Crest Swimm-FG  1:55.98    1:54.20        
  2 Famiano, Gianni M         14 Pompano Beach Pi-FG  1:54.42    1:54.28        
  3 Nealy, Colin J            14 Pine Crest Swimm-FG  1:56.18    1:54.66        
  4 Opperman, Lucas M         13 Pine Crest Swimm-FG  1:56.74    1:57.18        
  5 Hardin, Kolby J           14 Pompano Beach Pi-FG  1:57.38    1:59.37        
  6 Shearer, Mateo            13 Heritage Aquatic-FG  2:00.80    2:00.17        
  7 Taus-Nita, Alexander      13 Pine Crest Swimm-FG  2:04.90    2:00.65        
  8 Saffari, Kian             14 Pine Crest Swimm-FG  2:04.78    2:01.75        
  9 Armbruster, Tyler K       13 Pine Crest Swimm-FG  2:02.62    2:01.94        
 10 Branzell, Kai E           14 Lake Lytal Light-FG  2:07.07    2:05.58        
 
Event 72  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:54.79  15-18 FLSC FGC Sr Champs
              2:07.49  15-18 BB BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:07.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Voet, Grant A             16 Swim Fort Lauder-FG  1:56.24    1:54.23        
  2 Lynch, John T             16 Coral Springs Sw-FG  1:55.06    1:55.33        
  3 Rebaza, Jose F            17 Coral Springs Sw-FG  1:55.78    1:55.40        
  4 Opperman, Rafael M        15 Pine Crest Swimm-FG  2:00.74    1:57.65        
  5 Martin, Richard J         15 TS Aquatics-FG       1:58.13    1:57.89        
  6 Overfelt, William C       15 TS Aquatics-FG       2:02.45    1:58.64        
  7 Vargas, Anthony J         16 Coral Springs Sw-FG  2:00.10    2:02.80        
  8 Almeida, Nicholas M       17 Performance Aqua-FG  2:01.55    2:05.15        
  9 Neal, Vince M             16 Lake Lytal Light-FG  2:02.44    2:05.32        
 10 Narbonne, Cole T          16 Coral Springs Sw-FG  2:02.38    2:15.66