Licensed to Lake Lytal Lightning                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
          2019 FGC SCY BB North Championships - 3/1/2019 to 3/3/2019           
                        Sanction #: #FGD030119LLL-P-05                         
                                    Results                                    
 
Event 95  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:58.09  11-12 FGJO
        3:08.59  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  3:08.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG  3:32.57L   2:52.05 FGJO   
  2 St. Hilaire, Pradasjai    12 Swim Fort Lauder-FG  3:01.24    2:56.76 FGJO   
  3 Didovic, Kayleigh         11 Coral Springs Sw-FG  3:07.68    2:57.16 FGJO   
  4 Poling, Summer R          11 Swim Fort Lauder-FG  3:05.10    2:57.23 FGJO   
  5 Henry, Johanna A          11 Pine Crest Swimm-FG  2:59.21    2:57.68 FGJO   
  6 Genz, Cassandra N         12 Boca Raton Swim-FG   3:00.21    2:59.35 BB     
  7 Lewis, Jordyn C           12 Saint Andrew's A-FG  3:04.08    2:59.50 BB     
  8 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG  3:08.33    3:00.55 BB     
 
Event 95  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.59  13-14 FGJO
        2:58.29  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:58.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG  2:46.13    2:44.65 BB     
  2 Bucaro, Marcela           13 TS Aquatics-FG       2:48.74    2:45.31 BB     
  3 Murry, Ashlyn T           14 Jupiter Dragons-FG   2:49.63    2:45.54 BB     
  4 Gonzalez, Sadie M         13 Saint Andrew's A-FG  2:46.79    2:47.52 BB     
  5 Rilo, Illari              13 Sunrise Swimming-FG  2:45.43    2:50.27 BB     
  6 Selinsky, Sarah N         14 Sunrise Swimming-FG  2:55.72    2:53.19 BB     
  7 Garand, Zoe J             13 YMCA of South Pa-FG  2:55.99    2:53.40 BB     
  8 Hidalgo Cadet, Nicole     14 Jupiter Dragons-FG   2:54.54    2:53.87 BB     
  9 Rubin, Yardena A          14 Swim Fort Lauder-FG  2:57.87    2:54.73 BB     
 10 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG  2:51.63    2:55.71 BB     
 11 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG   2:54.12    2:55.79 BB     
 12 Kapskaya, Ekaterina       13 Boca Raton Swim-FG   2:54.67    2:57.40 BB     
 
Event 95  Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.39  15-18 SR19 Sr Champs 2019
        2:54.69  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:44.40 - 2:54.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scognamillo, Jenna N      15 Lake Lytal Light-FG  2:47.63    2:43.83 SR19   
  2 Carvalho, Amanda J        15 Swim Fort Lauder-FG  2:47.22    2:44.68 BB     
  3 Amersi, Maya Z            15 Jupiter Dragons-FG   2:52.00    2:45.25 BB     
  4 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG  2:47.18    2:47.72 BB     
  5 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG   2:50.75    2:49.08 BB     
  6 Salce, Haylie             15 Swim Fort Lauder-FG  2:52.80    2:51.60 BB     
  7 Klapper, Giulia F         15 Performance Aqua-FG  3:20.36L   3:00.37        
 
Event 96  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:32.89  13-14 FGJO
        2:45.59  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:45.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG  2:36.42    2:27.72 FGJO   
  2 Venezia, Jake E           13 Pine Crest Swimm-FG  2:34.90    2:30.27 FGJO   
  3 Farrell, Liam P           14 Jupiter Dragons-FG   2:34.59    2:30.44 FGJO   
  4 Opperman, Rafael M        14 TS Aquatics-FG       2:38.47    2:35.66 BB     
  5 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG       2:37.24    2:38.35 BB     
  6 Vittorini, Michael A      14 Saint Andrew's A-FG  2:38.13    2:39.03 BB     
 
Event 96  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:32.69  15-18 SR19 Sr Champs 2019
        2:36.59  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:32.70 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez-Perera, Cesar       15 Lake Lytal Light-FG  3:02.34L   2:33.42 BB     
  2 Caglayan, Deniz H         17 Boca Raton Swim-FG   2:36.48    2:38.38        
 
Event 97  Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.49  FGJO
        1:19.99  BB
 Meet Qualifying:  1:10.50 - 1:19.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG  1:12.54    1:07.50 FGJO   
  2 Kelly, Allison S           9 Jupiter Dragons-FG   1:10.88    1:08.18 FGJO   
  3 Gammons, Avery A          10 Lake Lytal Light-FG  1:10.62    1:08.93 FGJO   
  4 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG  1:12.10    1:08.94 FGJO   
  5 Andres, Riley G           10 Una Pcs-FG           1:10.54    1:10.13 FGJO   
  6 Connors, Allison F         9 Wahoo's of Welli-FG  1:13.60    1:11.54 BB     
  7 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG  1:12.58    1:12.42 BB     
  8 Rodriguez, Alina           9 Pompano Beach Pi-FG  1:12.15    1:12.54 BB     
  9 Chouloute, Mayah R         9 Boca Raton Swim-FG   1:19.19    1:13.03 BB     
 10 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG  1:18.98    1:13.22 BB     
 11 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG  1:14.51    1:13.34 BB     
 12 Metz, Veronica A           9 Wahoo's of Welli-FG  1:13.07    1:13.75 BB     
 13 Porter, Arisa M           10 Heritage Aquatic-FG  1:13.14    1:14.07 BB     
 14 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG  1:18.89    1:14.26 BB     
 15 Dam, Zoey                  9 Jupiter Dragons-FG   1:19.45    1:14.32 BB     
 16 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG  1:17.66    1:14.56 BB     
 17 Swanson, Elizabeth V      10 North Palm Beach-FG  1:15.22    1:15.61 BB     
 18 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG  1:16.82    1:16.38 BB     
 19 Shepley, Makayla M        10 Lake Lytal Light-FG  1:16.36    1:16.50 BB     
 20 Jerabek, Cali N            8 North Palm Beach-FG  1:17.38    1:16.56 BB     
 21 Dam, Chloe                 9 Jupiter Dragons-FG   1:17.76    1:16.85 BB     
 22 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG  1:17.20    1:16.96 BB     
 23 Hiller, Aubrey R          10 Lake Lytal Light-FG  1:18.45    1:17.25 BB     
 24 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG  1:16.74    1:17.85 BB     
 25 Espaillat, Ana P           8 Jupiter Dragons-FG   1:19.86    1:17.87 BB     
 26 Thomas, Morgan A          10 TS Aquatics-FG       1:19.51    1:18.61 BB     
 27 German, Dajah             10 Swim Fort Lauder-FG  1:19.06    1:19.45 BB     
 28 Meyer, Lauren E            9 Boca Raton Swim-FG   1:19.21    1:19.63 BB     
 
Event 98  Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:11.69  FGJO
        1:18.79  BB
 Meet Qualifying:  1:11.70 - 1:18.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG  1:13.99    1:09.83 FGJO   
  2 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG  1:12.56    1:10.08 FGJO   
  3 Papescu, Beny             10 Eagles Swim Club-FG  1:14.62    1:11.62 FGJO   
  4 Lajko, Andreas L           9 Swim Fort Lauder-FG  1:13.08    1:11.86 BB     
  5 Malyshev, Vladmir          8 Wahoo's of Welli-FG  1:14.95    1:12.87 BB     
  6 McQueeney, Aaron B         9 Flood Aquatics S-FG  1:14.68    1:12.94 BB     
  7 Campuzano, Santiago       10 Lake Lytal Light-FG  1:17.08    1:13.68 BB     
  8 Howard, Charles P          9 Jupiter Dragons-FG   1:16.28    1:13.98 BB     
  9 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG  1:16.98    1:15.11 BB     
 10 Lappas-Ford, Eamon D      10 North Palm Beach-FG  1:17.84    1:15.45 BB     
 11 Bass, Alistair J           9 Swim Fort Lauder-FG  1:17.84    1:15.95 BB     
 12 Reback, Ransom W          10 North Palm Beach-FG  1:15.39    1:15.98 BB     
 13 Persten, Ethan X          10 Coral Springs Sw-FG  1:15.93    1:16.13 BB     
 
Event 103  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.79  11-12 FGJO
        1:08.29  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cogle, Siri A             11 Jupiter Dragons-FG   1:03.20    1:00.40 qFGJO  
  2 Scope, Samantha           11 Lake Lytal Light-FG  1:03.82    1:00.43 qFGJO  
  3 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG   1:02.27    1:01.53 qFGJO  
  4 Allan, Savannah J         11 East Coast Aquat-FG  1:05.08    1:01.84 qBB    
  5 Chardon, Addison          12 North Palm Beach-FG  1:06.74    1:02.08 qBB    
  6 Macaulay, Anna M          12 Jupiter Dragons-FG   1:02.45    1:02.16 qBB    
  7 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG  1:02.72    1:02.21 qBB    
  8 Gisonni, Isabella M       12 Wahoo's of Welli-FG  1:04.07    1:02.34 qBB    
  9 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG  1:02.14    1:02.44 qBB    
 10 Mesic, Julia K            11 YMCA of South Pa-FG  1:02.54    1:02.63 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG  1:03.35    1:02.69 BB     
 12 Rogers, Selah J           12 Coral Springs Sw-FG  1:05.43    1:02.75 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG  1:03.51    1:02.94 BB     
 14 Rogers, Hannah C          12 Lake Lytal Light-FG  1:02.50    1:02.95 BB     
 15 Eskra, Paige K            12 North Palm Beach-FG  1:03.40    1:03.09 BB     
 16 Hirschmann, Navah G       12 Saint Andrew's A-FG  1:04.97    1:03.13 BB     
 17 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG  1:05.37    1:04.10 BB     
 18 Lewis, Jordyn C           12 Saint Andrew's A-FG  1:05.11    1:04.16 BB     
 19 Amersi, Lily R            11 Jupiter Dragons-FG   1:04.66    1:04.45 BB     
 20 Rodriguez-Cedeno, Johann  12 Una Tsa-FG           1:05.11    1:04.50 BB     
 21 Overfelt, Mia E           12 TS Aquatics-FG       1:05.86    1:04.79 BB     
 22 Lin, Emma Y               11 Coral Springs Sw-FG  1:06.45    1:04.96 BB     
 23 Thurston, Harper          11 North Palm Beach-FG  1:06.24    1:05.13 BB     
 24 Roldan, Rebecca J         12 Wahoo's of Welli-FG  1:07.02    1:05.19 BB     
 25 Adams, Ava                12 Jupiter Dragons-FG   1:07.81    1:05.35 BB     
 26 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG  1:06.41    1:05.92 BB     
 27 Guzzo, Isabella V         11 East Coast Aquat-FG  1:07.87    1:05.97 BB     
 28 Balog, Evelyn V           12 Pompano Beach Pi-FG  1:07.45    1:06.07 BB     
 29 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG  1:05.89    1:06.18 BB     
 30 St. Hilaire, Pradasjai    12 Swim Fort Lauder-FG  1:07.89    1:06.63 BB     
 30 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG  1:05.41    1:06.63 BB     
 32 Poling, Summer R          11 Swim Fort Lauder-FG  1:08.28    1:06.65 BB     
 33 Lander, Payton R          11 Coral Springs Sw-FG  1:08.02    1:06.73 BB     
 34 Lappas-Ford, Ainsley M    12 North Palm Beach-FG  1:08.16    1:06.81 BB     
 35 Rock, Julia B             12 Wahoo's of Welli-FG  1:08.24    1:07.70 BB     
 36 Scanlon, Ella M           12 Boca Raton Swim-FG   1:08.14    1:08.81        
 37 Hernandez, Valentina      11 Wahoo's of Welli-FG  1:07.95    1:08.96        
 38 Santos, Abigail I         11 Swim Fort Lauder-FG  1:17.60L   1:09.07        
 39 Egizi, Sofia M            11 Pine Crest Swimm-FG  1:07.55    1:10.89        
 
Event 103  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.19  13-14 FGJO
        1:05.79  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:05.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG    59.27      57.27 qFGJO  
  2 Balkcom, Daniella R       13 Coral Springs Sw-FG    59.84      58.14 qFGJO  
  3 Han, Ciana M              13 Wahoo's of Welli-FG    59.69      58.30 qBB    
  4 Gates, Taylor A           14 East Coast Aquat-FG    59.12      58.50 qBB    
  5 Rosa, Anna G              13 Sunrise Swimming-FG  1:00.16      58.59 qBB    
  6 Adams, Ella               14 Jupiter Dragons-FG     58.86      58.60 qBB    
  7 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG  1:00.91      58.71 qBB    
  8 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG    59.15      58.72 qBB    
  9 Albury, Marissa L         13 Pine Crest Swimm-FG    59.80      58.74 qBB    
 10 Parnas, Grace G           14 Pompano Beach Pi-FG    58.87      58.88 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Baratta, Emily Rose       13 Wahoo's of Welli-FG    58.33      59.04 BB     
 12 Smith, Megan R            14 Sunrise Swimming-FG    59.43      59.12 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG         58.98      59.91 BB     
 14 Flynn, Cassia R           13 Coral Springs Sw-FG  1:02.11    1:00.21 BB     
 15 Ethridge, Sahara          14 TS Aquatics-FG       1:01.08    1:00.30 BB     
 16 Porter, Amari M           14 Heritage Aquatic-FG    58.95    1:00.43 BB     
 17 Rilo, Illari              13 Sunrise Swimming-FG  1:00.49    1:01.04 BB     
 18 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG  1:02.98    1:01.14 BB     
 19 Bucaro, Marcela           13 TS Aquatics-FG       1:00.07    1:01.16 BB     
 20 Freshour, Julia E         13 Pompano Beach Pi-FG  1:00.62    1:01.25 BB     
 21 Caglayan, Lara S          14 Boca Raton Swim-FG   1:00.35    1:01.30 BB     
 22 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG  1:01.18    1:01.50 BB     
 23 Selinsky, Sarah N         14 Sunrise Swimming-FG  1:01.51    1:01.82 BB     
 24 Barkauskas, Alexandra E   13 North Palm Beach-FG  1:04.22    1:01.87 BB     
 25 Roy, Lillian K            13 Lake Lytal Light-FG  1:02.46    1:02.26 BB     
 26 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG  1:02.99    1:02.59 BB     
 27 Saballos, Fabiola         14 Plantation Swim-FG   1:03.24    1:02.69 BB     
 28 Ravel, Grace S            14 North Palm Beach-FG  1:05.15    1:02.71 BB     
 29 Garand, Zoe J             13 YMCA of South Pa-FG  1:03.74    1:02.82 BB     
 30 Schluth, Mikaela A        13 Pine Crest Swimm-FG  1:01.54    1:02.84 BB     
 31 Trussell, Lillian A       14 Saint Andrew's A-FG  1:02.36    1:02.86 BB     
 32 Smith, Katelyn T          13 North Palm Beach-FG  1:00.88    1:02.89 BB     
 33 Bengala, Isabella M       14 Pompano Beach Pi-FG  1:04.68    1:03.07 BB     
 34 Hartung, Courtney L       14 Coral Springs Sw-FG  1:03.34    1:03.28 BB     
 35 Lopez, Phoenix S          13 East Coast Aquat-FG  1:01.30    1:03.48 BB     
 36 Korb, Savannah M          14 Coral Springs Sw-FG  1:03.14    1:03.63 BB     
 37 Eaton, Emily G            13 East Coast Aquat-FG  1:05.06    1:03.84 BB     
 38 Gonio, Margaret L         13 Swim Fort Lauder-FG  1:04.28    1:03.98 BB     
 39 Carpenito, Samantha M     14 North Palm Beach-FG  1:13.92L   1:04.30 BB     
 40 Juskiewicz, Abigail E     13 Plantation Swim-FG   1:14.74L   1:04.47 BB     
 41 Colado, Sarah E           14 TS Aquatics-FG       1:04.17    1:04.72 BB     
 42 Dedon, Taylor A           13 Hammerhead Aquat-FG  1:05.16    1:04.76 BB     
 43 Hockman, Madison P        14 Coral Springs Sw-FG  1:04.93    1:04.92 BB     
 44 Popen, Grainne S          14 Coral Springs Sw-FG  1:04.71    1:05.26 BB     
 45 Rubin, Yardena A          14 Swim Fort Lauder-FG  1:04.83    1:05.42 BB     
 46 Marx, Sophie T            13 North Palm Beach-FG  1:05.35    1:05.94        
 
Event 103  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.99  15-18 SR19 Sr Champs 2019
        1:04.59  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  58.00 - 1:04.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Martin, Rianna A          15 TS Aquatics-FG       1:00.41      57.75 qSR19  
  2 Smith, Andromeda          16 Coral Springs Sw-FG    59.30      58.13 qBB    
  3 Prado, Christina          16 Heritage Aquatic-FG    58.90      58.98 qBB    
  4 Patrocinio, Luiza B       17 Pine Crest Swimm-FG  1:10.10L     59.36 qBB    
  5 Allan, Sarah J            15 East Coast Aquat-FG    58.02      59.65 qBB    
  6 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG     58.80      59.74 qBB    
  7 Carvalho, Amanda J        15 Swim Fort Lauder-FG  1:01.97    1:00.25 qBB    
  8 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG    58.60    1:00.43 qBB    
  9 Mark, Kelly L             17 North Palm Beach-FG    59.83    1:00.69 qBB    
 10 Young, Rayanna A          15 Coral Springs Sw-FG  1:01.03    1:01.08 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Civalero, Julia C         17 Coral Springs Sw-FG  1:01.65    1:01.09 BB     
 12 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG  1:00.02    1:01.11 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG  1:00.45    1:01.40 BB     
 14 Torres, Viviana           15 TS Aquatics-FG       1:00.98    1:01.92 BB     
 15 Weeter, Morgan O          15 Martin County Sw-FG    59.06    1:02.18 BB     
 16 Frank, Abby K             15 Coral Springs Sw-FG  1:01.29    1:02.23 BB     
 17 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG  1:01.99    1:02.29 BB     
 18 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG  1:02.54    1:02.69 BB     
 19 De Leao, Victoria A       16 Boca Raton Swim-FG   1:04.22    1:02.93 BB     
 20 Weech, Kennedy L          15 Lake Lytal Light-FG  1:01.81    1:03.17 BB     
 21 Leininger, Brooke L       16 Flood Aquatics S-FG  1:11.11L   1:03.19 BB     
 22 Dennett, Amanda E         16 Saint Andrew's A-FG  1:00.91    1:03.24 BB     
 23 Chartier, Sawyer G        17 Coral Springs Sw-FG  1:00.32    1:03.68 BB     
 24 Salce, Haylie             15 Swim Fort Lauder-FG  1:03.62    1:04.36 BB     
 25 Rose, Rachel A            15 Lake Lytal Light-FG  1:01.64    1:04.44 BB     
 26 Luciano, Zyara J          16 Performance Aqua-FG  1:03.26    1:04.62        
 27 Roy, Payton A             16 Lake Lytal Light-FG  1:04.14    1:04.92        
 28 Albuquerque, Esther O     15 Performance Aqua-FG  1:04.02    1:05.76        
 29 Nemeth, Emese G           18 Performance Aqua-FG  1:04.10    1:06.63        
 30 Klapper, Giulia F         15 Performance Aqua-FG  1:02.20    1:07.16        
 
Event 104  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.89  11-12 FGJO
        1:05.89  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:05.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Allahar, Benjamin P       11 North Palm Beach-FG  1:03.16    1:00.44 qFGJO  
  2 Brown, Jaxon H            11 Martin County Sw-FG  1:03.91    1:01.85 qBB    
  3 Taus-Nita, Alexander      12 Pine Crest Swimm-FG  1:02.63    1:02.26 qBB    
  4 Carey, Connor I           11 Swim Fort Lauder-FG  1:03.47    1:02.92 qBB    
  5 Nimroozi, Nick            12 Swim Fort Lauder-FG  1:01.33    1:02.95 qBB    
  6 Metz, Dillon R            11 Wahoo's of Welli-FG  1:03.21    1:03.17 qBB    
  7 Farinas, Frank A          12 Pompano Beach Pi-FG  1:04.22    1:03.57 qBB    
  8 Lin, Christopher T        11 Pine Crest Swimm-FG  1:03.13    1:03.78 qBB    
  9 Hershfield, Joseph D      12 Jupiter Dragons-FG   1:15.53L   1:03.86 qBB    
 10 Corrales, Renato          11 Swim Fort Lauder-FG  1:04.90    1:04.06 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brunetti, Adriano V       11 Pompano Beach Pi-FG  1:01.12    1:04.57 BB     
 12 Ryan, Parker J            12 North Palm Beach-FG  1:05.80    1:05.71 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Espaillat, Jose A         12 Jupiter Dragons-FG   1:03.42    1:05.79 BB     
 
Event 104  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.89  13-14 FGJO
        1:00.89  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:00.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wingold, Charles R        13 Hammerhead Aquat-FG    54.31      52.95 qFGJO  
  2 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG    55.07      53.99 qBB    
  3 Bencie, Brian M           14 Swim Fort Lauder-FG    54.41      54.17 qBB    
  4 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG         54.43      54.30 qBB    
  5 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG    57.26      54.34 qBB    
  6 Dam, Dylan                13 Jupiter Dragons-FG     55.43      54.96 qBB    
  6 Farrell, Liam P           14 Jupiter Dragons-FG     54.47      54.96 qBB    
  8 Venezia, Jake E           13 Pine Crest Swimm-FG    55.74      55.01 qBB    
  9 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG         56.28      55.02 qBB    
  9 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG    55.38      55.02 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gill, Andres F            14 Hammerhead Aquat-FG    54.85      55.16 BB     
 11 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG    55.93      55.16 BB     
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 13 Lasanta, Maxx             14 Jupiter Dragons-FG     55.61      55.22 BB     
 14 Rodriguez-Mora, Noah      13 Una Tsa-FG             54.20      55.34 BB     
 15 Kocoglu, Miguel S         14 TS Aquatics-FG         56.63      55.79 BB     
 16 Wampler, Jackson R        14 Plantation Swim-FG     56.46      55.86 BB     
 17 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG    56.26      55.89 BB     
 18 Marucci, Gianni A         13 Jupiter Dragons-FG     56.82      55.98 BB     
 19 Opperman, Rafael M        14 TS Aquatics-FG         54.29      56.65 BB     
 20 Engstrom, Noah R          13 Flood Aquatics S-FG    57.23      56.78 BB     
 21 Mitchell, Dominick J      14 Swim Fort Lauder-FG    57.09      57.23 BB     
 22 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG    56.95      57.38 BB     
 23 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG    58.45      57.60 BB     
 24 Dawkins, Mekhi B          13 TS Aquatics-FG         58.43      58.25 BB     
 25 Vittorini, Michael A      14 Saint Andrew's A-FG    57.28      58.54 BB     
 26 Diaz, Diego D             14 TS Aquatics-FG         57.63      58.55 BB     
 27 Rose, Ryan A              13 Lake Lytal Light-FG    58.93      58.56 BB     
 28 Hardin, Kolby J           13 Pompano Beach Pi-FG  1:00.21      58.67 BB     
 29 Gil, Victor T             13 East Coast Aquat-FG  1:00.01      59.02 BB     
 30 Saffari, Kian             13 Pine Crest Swimm-FG  1:00.48      59.88 BB     
 31 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG    59.45      59.92 BB     
 32 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG    57.21    1:00.30 BB     
 33 Yaremenko, Alexander      14 Heritage Aquatic-FG  1:00.64    1:02.40        
 
Event 104  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.69  15-18 SR19 Sr Champs 2019
          58.39  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  53.70 - 58.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tapia, Pedro              15 TS Aquatics-FG       1:01.71L     52.10 qSR19  
  2 McCarthy, Owen S          15 East Coast Aquat-FG    54.13      52.68 qSR19  
  3 Farias, Brian B           15 Boca Raton Swim-FG     56.68      53.38 qSR19  
  4 Yellin, Grayson R         15 Coral Springs Sw-FG    55.23      53.97 qBB    
  5 Almeida, Nicholas M       16 Performance Aqua-FG    56.38      54.33 qBB    
  6 Shakhraichuk, Nikita      16 Eagles Swim Club-FG    54.43      54.34 qBB    
  7 Neidert, Carson T         15 Saint Andrew's A-FG    54.59      54.37 qBB    
  8 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG    54.85      54.41 qBB    
  9 Brantmeyer, Andrew V      15 Swim Fort Lauder-FG    54.32      54.46 qBB    
 10 Lago, Victor A            15 Pine Crest Swimm-FG    54.34      54.56 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cope, Taylor E            16 Boca Raton Swim-FG   1:06.62L     54.78 BB     
 12 Ptak, Sebastian V         16 Coral Springs Sw-FG    55.82      54.90 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Johns, Alexander K        15 Jupiter Dragons-FG     54.97      55.18 BB     
 14 Costa, Kylan M            15 Performance Aqua-FG    56.33      55.70 BB     
 15 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG    56.64      55.75 BB     
 16 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG    57.34      57.17 BB     
 17 Voet, Grant A             15 Swim Fort Lauder-FG    57.29      57.22 BB     
 18 Jackson, Brandon F        16 TS Aquatics-FG         56.29      57.40 BB     
 19 Guy, Jonathan             15 Wahoo's of Welli-FG    56.44      57.56 BB     
 20 Kasztner, Kyle T          17 Performance Aqua-FG    57.74      57.81 BB     
 21 Gashimov, Anvar           15 Performance Aqua-FG    57.93      58.46        
 22 Caglayan, Deniz H         17 Boca Raton Swim-FG   1:05.52L     59.00        
 
Event 105  Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.69  FGJO
          41.89  BB
 Meet Qualifying:  37.70 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG    38.50      36.62 FGJO   
  2 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG    38.56      37.29 FGJO   
  3 Murphy, Julia E           10 Martin County Sw-FG    38.21      37.31 FGJO   
  4 Dufflocq, Natalie M       10 North Palm Beach-FG    38.36      37.34 FGJO   
  4 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG    40.20      37.34 FGJO   
  6 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG    40.11      38.02 BB     
  7 Jean-Baptiste, Jenny      10 Sunrise Swimming-FG    41.13      38.38 BB     
  8 Chouloute, Mayah R         9 Boca Raton Swim-FG     38.77      38.48 BB     
  9 Suarez, Sadie C           10 Boca Raton Swim-FG     40.28      38.55 BB     
 10 Connors, Allison F         9 Wahoo's of Welli-FG    40.23      39.28 BB     
 11 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG    38.52      39.34 BB     
 12 Dam, Zoey                  9 Jupiter Dragons-FG     40.03      39.71 BB     
 13 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG    41.01      39.94 BB     
 14 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG    40.72      40.13 BB     
 15 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG    39.96      40.33 BB     
 16 Swanson, Elizabeth V      10 North Palm Beach-FG    41.30      40.81 BB     
 17 Lay, Katelyn R             9 Coral Springs Sw-FG    41.72      40.96 BB     
 18 Morgan, Melea R            9 Jupiter Dragons-FG     40.54      41.45 BB     
 19 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG    40.97      41.56 BB     
 20 Mann, Michaela A          10 East Coast Aquat-FG    41.68      41.70 BB     
 21 Shepley, Makayla M        10 Lake Lytal Light-FG    41.47      42.59        
 22 Meyer, Lauren E            9 Boca Raton Swim-FG     40.51      42.93        
 -- Polston, Olivia E         10 Wahoo's of Welli-FG    41.01         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 106  Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.09  FGJO
          42.39  BB
 Meet Qualifying:  39.10 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Duy X               9 North Palm Beach-FG    39.57      37.58 FGJO   
  2 McQueeney, Aaron B         9 Flood Aquatics S-FG    39.88      38.10 FGJO   
  3 Fente, Adrian             10 Saint Andrew's A-FG    40.15      38.75 FGJO   
  4 Sabocik, Aiden C          10 Lake Lytal Light-FG    40.03      38.91 FGJO   
  5 Ozaktay, Levent L         10 Pine Crest Swimm-FG    39.14      39.16 BB     
  6 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG    40.55      40.43 BB     
  7 Lajko, Andreas L           9 Swim Fort Lauder-FG    39.56      40.44 BB     
  8 Campuzano, Santiago       10 Lake Lytal Light-FG    42.04      40.80 BB     
  9 Machado, Marcos A          8 Pompano Beach Pi-FG    42.01      41.02 BB     
 10 Bass, Alistair J           9 Swim Fort Lauder-FG    41.13      41.72 BB     
 -- Persten, Ethan X          10 Coral Springs Sw-FG    42.08         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 111  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.89  11-12 FGJO
          35.59  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  35.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG    34.63      33.40 qFGJO  
  2 Gonzalez, Carolina        12 TS Aquatics-FG         34.16      33.45 qFGJO  
  3 Chardon, Addison          12 North Palm Beach-FG    35.14      33.48 qFGJO  
  4 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG    40.46L     33.89 qFGJO  
  5 Voet, Katherine L         11 Swim Fort Lauder-FG    35.25      34.33 qBB    
  6 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG    35.13      34.59 qBB    
  7 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG    34.69      34.60 qBB    
  8 Gisonni, Isabella M       12 Wahoo's of Welli-FG    35.38      34.65 qBB    
  9 Lander, Payton R          11 Coral Springs Sw-FG    34.96      34.67 qBB    
 10 Overfelt, Mia E           12 TS Aquatics-FG         34.68      34.72 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hirschmann, Navah G       12 Saint Andrew's A-FG    35.16      35.02 BB     
 12 Hernandez, Valentina      11 Wahoo's of Welli-FG    34.57      35.19 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lappas-Ford, Ainsley M    12 North Palm Beach-FG    35.07      35.26 BB     
 14 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG    35.03      35.29 BB     
 15 Meyer, Camryn E           12 TS Aquatics-FG         34.14      35.43 BB     
 16 McDonald, Mia M           12 Jupiter Dragons-FG     34.97      35.83        
 17 Scanlon, Ella M           12 Boca Raton Swim-FG     35.49      35.97        
 18 Santos, Abigail I         11 Swim Fort Lauder-FG    35.44      36.41        
 19 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG    40.63L     36.92        
 
Event 111  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.49  13-14 FGJO
          34.19  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  34.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Flynn, Cassia R           13 Coral Springs Sw-FG    32.70      30.77 qFGJO  
  2 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG    31.52      31.17 qFGJO  
  3 Albury, Marissa L         13 Pine Crest Swimm-FG    32.31      31.40 qFGJO  
  4 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG    33.58      31.46 qFGJO  
  5 Gonzalez, Sadie M         13 Saint Andrew's A-FG    32.07      31.52 qBB    
  6 Murry, Ashlyn T           14 Jupiter Dragons-FG     31.86      31.57 qBB    
  7 Salcedo, Sara F           13 Lake Lytal Light-FG    32.04      31.89 qBB    
  8 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG    32.76      31.90 qBB    
  8 Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG         31.99      31.90 qBB    
 10 Trussell, Lillian A       14 Saint Andrew's A-FG    32.26      32.39 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Megan R            14 Sunrise Swimming-FG    38.12L     32.70 BB     
 12 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG    32.36      32.91 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG     33.53      33.04 BB     
 13 Power, Allison R          14 Boca Raton Swim-FG     33.16      33.04 BB     
 15 Han, Kaitlin M            14 Wahoo's of Welli-FG    33.02      33.06 BB     
 16 Bensusan, Fiona           14 Jupiter Dragons-FG     33.08      33.08 BB     
 17 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG    33.95      33.26 BB     
 18 Martin, Jasmine B         13 Coral Springs Sw-FG    33.74      33.37 BB     
 19 Levet, Charlotte          14 North Palm Beach-FG    33.22      34.05 BB     
 20 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG    39.23L     34.26        
 21 Roy, Lillian K            13 Lake Lytal Light-FG    34.03      34.93        
 22 Schluth, Mikaela A        13 Pine Crest Swimm-FG    34.05      35.78        
 -- Freshour, Julia E         13 Pompano Beach Pi-FG    32.28         DQ        
      Other
 
Event 111  Girls 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.29  15-18 SR19 Sr Champs 2019
          33.29  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  31.30 - 33.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Young, Rayanna A          15 Coral Springs Sw-FG    32.83      30.79 qSR19  
  2 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG    31.60      31.54 qBB    
  3 Suther, Faith B           16 Coral Springs Sw-FG    32.58      31.65 qBB    
  4 Rabideau, Cathleen R      16 North Palm Beach-FG    32.46      31.70 qBB    
  5 Diaz, Natalie             15 Lake Lytal Light-FG    37.70L     31.74 qBB    
  6 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG    32.80      32.01 qBB    
  7 Martin, Rianna A          15 TS Aquatics-FG         32.77      32.40 qBB    
  8 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG     32.87      32.73 qBB    
  9 Nemeth, Emese G           18 Performance Aqua-FG    31.98      34.15 q      
 10 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG    33.10      34.62 q      
 
Event 112  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.29  11-12 FGJO
          35.29  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  35.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Allahar, Benjamin P       11 North Palm Beach-FG    34.84      34.23 qFGJO  
  2 Nimroozi, Nick            12 Swim Fort Lauder-FG    34.61      34.35 qBB    
  3 Zapata, Alexander         12 TS Aquatics-FG         34.74      35.60 q      
 -- Brunetti, Adriano V       11 Pompano Beach Pi-FG    34.75         DQ        
      Re-Submerged
 
Event 112  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.39  13-14 FGJO
          31.89  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  31.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG    29.45      28.79 qFGJO  
  2 Alvarez, Alejandro        14 Coral Springs Sw-FG    29.74      28.85 qFGJO  
  3 Mitchell, Dominick J      14 Swim Fort Lauder-FG    30.81      29.07 qFGJO  
  4 Burunov, Vadim            13 Hammerhead Aquat-FG    29.95      29.28 qFGJO  
  5 Dam, Dylan                13 Jupiter Dragons-FG     29.66      29.57 qBB    
  5 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG    30.96      29.57 qBB    
  7 Wampler, Jackson R        14 Plantation Swim-FG     30.30      29.62 qBB    
  8 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG    31.12      29.79 qBB    
  9 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG    30.03      29.80 qBB    
 10 Lasanta, Maxx             14 Jupiter Dragons-FG     30.95      29.92 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG    30.98      29.98 BB     
 12 Kocoglu, Miguel S         14 TS Aquatics-FG         30.24      30.08 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG         29.96      30.70 BB     
 14 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG    31.78      30.77 BB     
 15 Rodriguez-Mora, Noah      13 Una Tsa-FG             30.00      30.85 BB     
 16 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG    31.03      30.91 BB     
 
Event 112  Boys 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.09  15-18 SR19 Sr Champs 2019
          30.49  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  29.10 - 30.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Schwartz, Benjamin E      16 Saint Andrew's A-FG    35.49L     29.33 qBB    
  2 Vargas, Anthony J         15 Coral Springs Sw-FG    29.91      29.55 qBB    
  3 Lopez, Diego J            15 East Coast Aquat-FG    35.50L     29.59 qBB    
  4 Gashimov, Anvar           15 Performance Aqua-FG    30.31      29.81 qBB    
  5 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG    29.17      29.88 qBB    
  6 Domecq, Juan C            16 Coral Springs Sw-FG    29.63      30.11 qBB    
  7 Johns, Alexander K        15 Jupiter Dragons-FG     30.37      30.80 q      
 
Event 113  Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.09  FGJO
        1:39.09  BB
 Meet Qualifying:  1:26.10 - 1:39.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gammons, Avery A          10 Lake Lytal Light-FG  1:26.97    1:20.61 FGJO   
  2 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG  1:26.81    1:23.16 FGJO   
  3 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG  1:27.50    1:23.38 FGJO   
  4 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG  1:47.25L   1:23.46 FGJO   
  5 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG  1:27.31    1:24.38 FGJO   
  6 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG  1:32.11    1:24.72 FGJO   
  7 Shepley, Makayla M        10 Lake Lytal Light-FG  1:31.79    1:28.33 BB     
  8 Mann, Michaela A          10 East Coast Aquat-FG  1:31.30    1:30.14 BB     
  9 Hiller, Aubrey R          10 Lake Lytal Light-FG  1:30.55    1:31.98 BB     
 10 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG  1:33.76    1:32.73 BB     
 11 Jean-Baptiste, Jenny      10 Sunrise Swimming-FG  1:33.59    1:33.20 BB     
 12 Gultepe, Neylin E          9 Wahoo's of Welli-FG  1:36.94    1:36.29 BB     
 -- Suarez, Sadie C           10 Boca Raton Swim-FG   1:30.17         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Campuzano, Gabriela M      8 Lake Lytal Light-FG  1:37.59         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 114  Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:27.29  FGJO
        1:37.99  BB
 Meet Qualifying:  1:27.30 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ozaktay, Levent L         10 Pine Crest Swimm-FG  1:29.73    1:25.66 FGJO   
  2 Papescu, Beny             10 Eagles Swim Club-FG  1:31.85    1:32.41 BB     
  3 Malyshev, Vladmir          8 Wahoo's of Welli-FG  1:35.00    1:34.61 BB     
 
Event 119  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.49  11-12 FGJO
        1:18.29  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG  1:17.56    1:10.98 qFGJO  
  2 Lin, Emma Y               11 Coral Springs Sw-FG  1:16.86    1:13.52 qBB    
  3 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG  1:14.68    1:14.00 qBB    
  3 Gonzalez, Carolina        12 TS Aquatics-FG       1:16.76    1:14.00 qBB    
  5 Meyer, Camryn E           12 TS Aquatics-FG       1:13.85    1:14.16 qBB    
  6 Amersi, Lily R            11 Jupiter Dragons-FG   1:14.08    1:14.62 qBB    
  7 Lander, Payton R          11 Coral Springs Sw-FG  1:15.71    1:15.64 qBB    
  8 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG  1:18.24    1:16.22 qBB    
  9 Egizi, Sofia M            11 Pine Crest Swimm-FG  1:25.95L   1:27.02 q      
 
Event 119  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.99  13-14 FGJO
        1:11.39  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gates, Taylor A           14 East Coast Aquat-FG  1:06.09    1:05.67 qFGJO  
  2 Murry, Ashlyn T           14 Jupiter Dragons-FG   1:06.80    1:05.99 qFGJO  
  3 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG  1:08.38    1:06.55 qBB    
  4 Balsam, Ava               13 Pine Crest Swimm-FG  1:06.78    1:06.89 qBB    
  5 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG  1:09.23    1:07.30 qBB    
  6 Porter, Amari M           14 Heritage Aquatic-FG  1:06.38    1:07.63 qBB    
  7 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG  1:07.97    1:07.73 qBB    
  8 Ethridge, Sahara          14 TS Aquatics-FG       1:08.38    1:08.61 qBB    
  9 Albury, Marissa L         13 Pine Crest Swimm-FG  1:07.50    1:08.70 qBB    
 10 Hartung, Courtney L       14 Coral Springs Sw-FG  1:11.17    1:10.53 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGovern, Isabella C      14 Pine Crest Swimm-FG  1:11.36    1:11.25 BB     
 12 Han, Kaitlin M            14 Wahoo's of Welli-FG  1:09.45    1:11.32 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Trussell, Lillian A       14 Saint Andrew's A-FG  1:09.00    1:14.10        
 
Event 119  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
        1:09.99  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:04.60 - 1:09.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Diaz, Natalie             15 Lake Lytal Light-FG  1:05.64    1:02.74 qSR19  
  2 Amersi, Maya Z            15 Jupiter Dragons-FG   1:05.02    1:04.17 qSR19  
  3 Page, Calissa J           15 Swim Fort Lauder-FG  1:05.13    1:05.58 qBB    
  4 Rabideau, Cathleen R      16 North Palm Beach-FG  1:08.98    1:06.65 qBB    
  5 Muth, Layla B             16 Lake Lytal Light-FG  1:07.88    1:07.36 qBB    
  6 Dennett, Amanda E         16 Saint Andrew's A-FG  1:04.64    1:07.50 qBB    
  7 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG  1:05.98    1:08.16 qBB    
  8 Frank, Abby K             15 Coral Springs Sw-FG  1:06.19    1:08.72 qBB    
  9 Leininger, Brooke L       16 Flood Aquatics S-FG  1:09.19    1:09.88 qBB    
 10 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG  1:09.43    1:10.49 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG  1:07.18    1:10.99        
 
Event 120  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.59  11-12 FGJO
        1:16.49  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:16.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Carey, Connor I           11 Swim Fort Lauder-FG  1:16.19    1:14.36 qBB    
  2 Melo, Kevin               12 Performance Aqua-FG  1:15.47    1:14.87 qBB    
  3 Espaillat, Jose A         12 Jupiter Dragons-FG   1:15.40    1:18.08 q      
 
Event 120  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.29  13-14 FGJO
        1:06.39  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:06.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG  1:01.47      59.40 qFGJO  
  2 Farrell, Liam P           14 Jupiter Dragons-FG   1:02.09    1:00.75 qFGJO  
  3 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG  1:01.68    1:00.88 qFGJO  
  4 Alvarez, Alejandro        14 Coral Springs Sw-FG  1:04.18    1:01.35 qBB    
  5 Venezia, Jake E           13 Pine Crest Swimm-FG  1:02.87    1:01.65 qBB    
  6 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG  1:02.65    1:01.70 qBB    
  7 Burunov, Vadim            13 Hammerhead Aquat-FG  1:02.64    1:01.76 qBB    
  8 Young, Kevin T            14 Jupiter Dragons-FG   1:03.09    1:02.17 qBB    
  9 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG  1:05.64    1:02.60 qBB    
 10 Marucci, Gianni A         13 Jupiter Dragons-FG   1:03.54    1:03.30 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mitchell, Dominick J      14 Swim Fort Lauder-FG  1:01.41    1:03.32 BB     
 12 Dam, Dylan                13 Jupiter Dragons-FG   1:04.11    1:03.69 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lasanta, Maxx             14 Jupiter Dragons-FG   1:12.59L   1:03.92 BB     
 14 Gill, Andres F            14 Hammerhead Aquat-FG  1:04.03    1:04.01 BB     
 15 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG  1:05.98    1:04.33 BB     
 16 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG  1:06.02    1:04.80 BB     
 17 Tan, Matthew W            13 TS Aquatics-FG       1:04.62    1:04.81 BB     
 18 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG  1:05.30    1:04.95 BB     
 19 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG  1:04.43    1:05.49 BB     
 20 Yaremenko, Alexander      14 Heritage Aquatic-FG  1:06.10    1:07.05        
 
Event 120  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
        1:03.39  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  58.60 - 1:03.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 McCarthy, Owen S          15 East Coast Aquat-FG  1:10.53L     58.58 qSR19  
  2 Win, Sheldon N            16 Saint Andrew's A-FG    59.00      59.17 qBB    
  3 Cope, Taylor E            16 Boca Raton Swim-FG   1:01.70      59.32 qBB    
  4 Shakhraichuk, Nikita      16 Eagles Swim Club-FG  1:00.64      59.49 qBB    
  5 Rebaza, Jose F            16 Coral Springs Sw-FG  1:02.85      59.79 qBB    
  6 Yellin, Grayson R         15 Coral Springs Sw-FG  1:00.96    1:00.21 qBB    
  7 Schwartz, Benjamin E      16 Saint Andrew's A-FG    59.67    1:01.57 qBB    
  8 Neidert, Carson T         15 Saint Andrew's A-FG  1:01.18    1:01.67 qBB    
  9 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG  1:01.69    1:01.82 qBB    
 10 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG  1:01.53    1:02.77 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG  1:02.02    1:02.78 BB     
 12 Jackson, Brandon F        16 TS Aquatics-FG       1:02.64    1:03.15 BB     
 
Event 121  Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.79  FGJO
          47.49  BB
 Meet Qualifying:  42.80 - 47.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerabek, Cali N            8 North Palm Beach-FG    45.45      42.52 FGJO   
  2 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG    44.56      42.56 FGJO   
  3 Kelly, Allison S           9 Jupiter Dragons-FG     46.01      43.39 BB     
  4 Metz, Veronica A           9 Wahoo's of Welli-FG    53.20L     43.49 BB     
  5 Blanco, Lucia M           10 Pompano Beach Pi-FG    43.82      43.55 BB     
  6 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG    44.48      43.70 BB     
  7 Dam, Zoey                  9 Jupiter Dragons-FG     44.78      44.27 BB     
  8 Page, Elanie M            10 Swim Fort Lauder-FG    46.22      44.87 BB     
  9 Gammons, Avery A          10 Lake Lytal Light-FG    46.44      45.06 BB     
 10 Dufflocq, Natalie M       10 North Palm Beach-FG    46.48      45.23 BB     
 11 Swanson, Elizabeth V      10 North Palm Beach-FG    46.62      45.88 BB     
 12 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG    53.26L     45.89 BB     
 13 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG    47.32      46.42 BB     
 14 Dam, Chloe                 9 Jupiter Dragons-FG     46.46      46.48 BB     
 14 Bleakley, Layla A          9 North Palm Beach-FG    45.69      46.48 BB     
 16 Morgan, Melea R            9 Jupiter Dragons-FG     45.67      49.03        
 17 Aurelien, Hazel S          9 Wahoo's of Welli-FG    46.72      49.57        
 18 Meyer, Lauren E            9 Boca Raton Swim-FG     47.23      49.76        
 -- Suarez, Sadie C           10 Boca Raton Swim-FG     45.99         DQ        
      False start
 
Event 122  Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.99  FGJO
          46.59  BB
 Meet Qualifying:  43.00 - 46.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caponera, Caleb T          8 Saint Andrew's A-FG    44.17      41.54 FGJO   
  2 Sabocik, Aiden C          10 Lake Lytal Light-FG    44.76      43.27 BB     
  3 Paden, Joseph I           10 Pine Crest Swimm-FG    46.11      43.67 BB     
  4 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG    43.42      43.92 BB     
  5 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG    46.27      44.07 BB     
  6 Fiedor, Andrew M          10 Jupiter Dragons-FG     43.84      44.28 BB     
  7 Morrison, Jack             9 Boca Raton Swim-FG     46.27      44.32 BB     
  8 Dipaolo, Bradley L         9 Coral Springs Sw-FG    45.27      44.79 BB     
  9 Granison, Julian A        10 Wahoo's of Welli-FG    43.97      44.87 BB     
 10 Lappas-Ford, Eamon D      10 North Palm Beach-FG    46.31      45.49 BB     
 11 Howard, Charles P          9 Jupiter Dragons-FG     45.20      45.77 BB     
 12 Reback, Ransom W          10 North Palm Beach-FG    44.42      46.96        
 
Event 127  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.89  11-12 FGJO
          39.99  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  39.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gonzalez, Carolina        12 TS Aquatics-FG         39.49      36.66 qFGJO  
  2 Roldan, Rebecca J         12 Wahoo's of Welli-FG    39.97      36.77 qFGJO  
  3 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG     39.47      37.42 qFGJO  
  4 Genz, Cassandra N         12 Boca Raton Swim-FG     39.06      37.67 qFGJO  
  5 Byrne, Addison J          12 Pompano Beach Pi-FG    37.97      37.74 qFGJO  
  6 Voet, Katherine L         11 Swim Fort Lauder-FG    38.31      37.86 qFGJO  
  7 Mackenzie, Alice R        12 Jupiter Dragons-FG     38.76      37.91 qBB    
  8 Chardon, Addison          12 North Palm Beach-FG    39.99      38.07 qBB    
  9 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG    38.19      38.12 qBB    
 10 Adams, Ava                12 Jupiter Dragons-FG     38.36      38.41 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Espaillat, Erica A        11 Jupiter Dragons-FG     39.09      38.60 BB     
 12 Didovic, Kayleigh         11 Coral Springs Sw-FG    39.93      38.88 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Papadopoulos, Ava         12 East Coast Aquat-FG    39.99      39.14 BB     
 14 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG    39.55      39.32 BB     
 15 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG    39.66      40.33        
 
Event 127  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.39  13-14 FGJO
          38.39  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  38.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bucaro, Marcela           13 TS Aquatics-FG         35.77      34.66 qFGJO  
  2 Rosa, Anna G              13 Sunrise Swimming-FG    35.56      34.75 qFGJO  
  3 Gonzalez, Sadie M         13 Saint Andrew's A-FG    36.03      35.41 qBB    
  4 Barkauskas, Alexandra E   13 North Palm Beach-FG    36.35      35.69 qBB    
  5 Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG         36.26      35.80 qBB    
  6 Bensusan, Fiona           14 Jupiter Dragons-FG     36.00      35.83 qBB    
  7 Han, Ciana M              13 Wahoo's of Welli-FG    35.49      35.96 qBB    
  8 Rilo, Illari              13 Sunrise Swimming-FG    35.68      36.03 qBB    
  9 Hidalgo Cadet, Nicole     14 Jupiter Dragons-FG     37.62      36.27 qBB    
 10 Hockman, Madison P        14 Coral Springs Sw-FG    38.46      36.39 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Levet, Charlotte          14 North Palm Beach-FG    36.85      36.74 BB     
 12 Lopez, Phoenix S          13 East Coast Aquat-FG    37.67      36.81 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Balkcom, Daniella R       13 Coral Springs Sw-FG    37.51      37.03 BB     
 14 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG    35.57      37.51 BB     
 15 Macvane, Riley C          13 North Palm Beach-FG    39.32      37.84 BB     
 16 Caglayan, Lara S          14 Boca Raton Swim-FG     38.07      37.96 BB     
 17 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG     37.65      38.04 BB     
 
Event 127  Girls 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.19  15-18 SR19 Sr Champs 2019
          37.49  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  35.20 - 37.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG     36.82      35.50 qBB    
  2 Mark, Kelly L             17 North Palm Beach-FG    36.72      35.57 qBB    
  3 Luciano, Zyara J          16 Performance Aqua-FG    37.12      35.58 qBB    
  4 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG    35.99      35.64 qBB    
  5 Allan, Sarah J            15 East Coast Aquat-FG    36.16      35.76 qBB    
  6 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG     37.47      36.18 qBB    
  7 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG    36.04      36.25 qBB    
  8 Salce, Haylie             15 Swim Fort Lauder-FG    36.21      37.08 qBB    
  9 Page, Calissa J           15 Swim Fort Lauder-FG    36.94      37.20 qBB    
 10 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG    35.64      37.26 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chartier, Sawyer G        17 Coral Springs Sw-FG    37.03      37.39 BB     
 12 Weeter, Morgan O          15 Martin County Sw-FG    42.15L     37.78        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG    36.56      38.87        
 
Event 128  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.19  11-12 FGJO
          39.59  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  39.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Musa, Farouk              11 Heritage Aquatic-FG    39.46      36.82 qFGJO  
  2 Lin, Christopher T        11 Pine Crest Swimm-FG    39.13      39.26 qBB    
  3 Melo, Kevin               12 Performance Aqua-FG    39.05      39.60 q      
 
Event 128  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.79  13-14 FGJO
          35.59  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  35.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bencie, Brian M           14 Swim Fort Lauder-FG    34.02      32.19 qFGJO  
  2 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG    39.37L     32.61 qFGJO  
  3 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG         33.37      32.66 qFGJO  
  4 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG         33.34      32.72 qFGJO  
  5 Gil, Victor T             13 East Coast Aquat-FG    34.64      33.32 qBB    
  6 Dawkins, Mekhi B          13 TS Aquatics-FG         35.41      33.55 qBB    
  7 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG         34.90      34.03 qBB    
  8 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG    40.23L     34.10 qBB    
  9 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG    33.83      34.16 qBB    
 10 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG    35.07      34.34 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kocoglu, Miguel S         14 TS Aquatics-FG         34.71      34.55 BB     
 12 Young, Kevin T            14 Jupiter Dragons-FG     34.22      34.76 BB     
 
Event 128  Boys 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
          34.09  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  32.60 - 34.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Vargas, Anthony J         15 Coral Springs Sw-FG    33.37      31.71 qSR19  
  2 Almeida, Nicholas M       16 Performance Aqua-FG    32.71      31.89 qSR19  
  3 Caglayan, Deniz H         17 Boca Raton Swim-FG     32.81      31.95 qSR19  
  4 Wulkan, Bryce A           17 Performance Aqua-FG    32.97      32.33 qSR19  
  5 Perez-Perera, Cesar       15 Lake Lytal Light-FG    32.92      32.77 qBB    
  6 Lago, Victor A            15 Pine Crest Swimm-FG    33.98      33.08 qBB    
  7 Tajalli, Aidan R          15 Coral Springs Sw-FG    33.64      33.59 qBB    
  8 Rebaza, Jose F            16 Coral Springs Sw-FG    33.18      33.97 qBB    
 
Event 129  Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:35.59    2:35.83        
  2 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:38.54    2:36.83        
  3 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:43.91    2:45.43        
     1) Shepley, Makayla M 10           2) Gammons, Avery A 10            
     3) Hiller, Aubrey R 10             4) Campuzano, Gabriela M 8        
 -- Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:40.58         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Non-simultaneous touch - breast
 
Event 129  Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:35.59    2:35.83        
  2 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:38.54    2:36.83        
  3 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:43.91    2:45.43        
     1) Shepley, Makayla M 10           2) Gammons, Avery A 10            
     3) Hiller, Aubrey R 10             4) Campuzano, Gabriela M 8        
 -- Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:40.58         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Non-simultaneous touch - breast
 
Event 129  Mixed 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:35.59    2:35.83        
  2 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:38.54    2:36.83        
  3 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:43.91    2:45.43        
     1) Shepley, Makayla M W10          2) Gammons, Avery A W10           
     3) Hiller, Aubrey R W10            4) Campuzano, Gabriela M W8       
 -- Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:40.58         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Non-simultaneous touch - breast
 
Event 131  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:08.44    2:07.57        
     1) Scope, Samantha 11              2) Hiller, Morgan R 12            
     3) Meserole, Gabriella A 12        4) Hughes, Carlin 11              
  2 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:05.80    2:08.03        
  3 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 2:11.69    2:12.36        
 
Event 131  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:08.44    2:07.57        
     1) Scope, Samantha 11              2) Hiller, Morgan R 12            
     3) Meserole, Gabriella A 12        4) Hughes, Carlin 11              
  2 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:05.80    2:08.03        
  3 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 2:11.69    2:12.36        
 
Event 131  Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:08.44    2:07.57        
     1) Scope, Samantha W11             2) Hiller, Morgan R W12           
     3) Meserole, Gabriella A W12       4) Hughes, Carlin W11             
  2 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:05.80    2:08.03        
  3 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 2:11.69    2:12.36