Licensed to Lake Lytal Lightning                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
          2019 FGC SCY BB North Championships - 3/1/2019 to 3/3/2019           
                        Sanction #: #FGD030119LLL-P-05                         
                                    Results                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 2:02.20    4/1/2017 Erika Pelaez, MS-FG                        
                2:35.59  FGJO
                2:57.39  BB
 Meet Qualifying:  2:35.60 - 2:57.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG  2:52.31    2:32.25 FGJO   
      34.23   39.99   40.99   37.04                                
  2 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG  2:47.49    2:32.67 FGJO   
      35.17   40.22   40.55   36.73                                
  3 Runsdorf, Shea J          10 Pine Crest Swimm-FG  2:37.82    2:33.82 FGJO   
      32.77   41.02   41.90   38.13                                
  4 Rodriguez, Alina           9 Pompano Beach Pi-FG  2:36.08    2:35.46 FGJO   
      35.75   40.77   41.05   37.89                                
  5 Metz, Veronica A           9 Wahoo's of Welli-FG  2:41.40    2:35.51 FGJO   
      35.79   39.76   41.47   38.49                                
  6 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG  2:39.90    2:36.22 BB     
      32.89   40.54   42.72   40.07                                
  7 Porter, Arisa M           10 Heritage Aquatic-FG  2:38.12    2:38.87 BB     
      36.66   40.77   41.66   39.78                                
  8 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG  2:43.43    2:39.27 BB     
  9 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG  2:46.30    2:40.73 BB     
      36.08   42.61   42.93   39.11                                
 10 Blanco, Lucia M           10 Pompano Beach Pi-FG  2:46.21    2:43.03 BB     
      37.76   41.89   42.46   40.92                                
 11 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG  2:51.82    2:44.92 BB     
      36.06   42.86   44.01   41.99                                
 12 Shepley, Makayla M        10 Lake Lytal Light-FG  2:50.03    2:45.06 BB     
      37.94   43.46   43.81   39.85                                
 13 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG  2:45.67    2:45.72 BB     
      38.07   42.52   43.81   41.32                                
 14 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG  2:55.22    2:46.25 BB     
      37.96   43.99   44.90   39.40                                
 15 Hiller, Aubrey R          10 Lake Lytal Light-FG  2:51.88    2:49.51 BB     
      37.91   43.02   46.11   42.47                                
 16 German, Dajah             10 Swim Fort Lauder-FG  2:53.72    2:49.57 BB     
      37.79   43.32   45.56   42.90                                
 17 Jerabek, Cali N            8 North Palm Beach-FG  2:53.04    2:50.59 BB     
      38.06   44.05   45.78   42.70                                
 18 Meyer, Lauren E            9 Boca Raton Swim-FG   2:52.33    2:51.72 BB     
      39.32   45.27   46.94   40.19                                
 19 Wood, Nikki S             10 Pompano Beach Pi-FG  2:50.56    2:52.82 BB     
      38.83   45.19   46.40   42.40                                
 20 Cathcart, Katie L         10 Pine Crest Swimm-FG  2:53.51    3:00.33        
      38.70   46.71   49.18   45.74                                
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 5:25.63   7/12/2004 Becca Heller, UN-FG                        
                6:44.89  FGJO
                7:35.49  BB
 Meet Qualifying:  6:44.90 - 7:35.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogle, Alexandria M        9 Jupiter Dragons-FG   6:45.81    6:33.17 FGJO   
      33.70   38.85   39.81   40.91   41.23   39.67   40.39   40.68
      40.86   37.07                                                
  2 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG  6:35.18L   7:00.81 BB     
      36.48   41.31   42.44   43.32   43.90   43.14   43.33   43.87
      42.31   40.71                                                
  3 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG  7:29.60    7:05.50 BB     
      38.41   44.19   43.44   42.34   43.32   43.60   42.58   43.42
      43.23   40.97                                                
  4 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG  7:20.23    7:11.32 BB     
      38.70   43.26   45.42   44.35   44.65   44.68   45.27   42.11
      43.34   39.54                                                
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 2:18.57    4/1/2017 Erika Pelaez, MS-FG                        
                2:52.69  FGJO
                3:15.59  BB
 Meet Qualifying:  2:52.70 - 3:15.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gammons, Avery A          10 Lake Lytal Light-FG  2:57.49    2:47.71 FGJO   
      36.12   42.33   54.08   35.18                                
  2 Kelly, Allison S           9 Jupiter Dragons-FG   2:57.95    2:49.25 FGJO   
      36.49   42.75   53.76   36.25                                
  3 Connors, Allison F         9 Wahoo's of Welli-FG  2:53.37    2:50.50 FGJO   
      39.81   44.08   48.76   37.85                                
  4 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG  2:56.55    2:53.96 BB     
      39.24   46.98   49.37   38.37                                
  5 Nanavati, Radhika K       10 Coral Springs Sw-FG  2:54.53    2:53.99 BB     
      39.54   45.79   50.85   37.81                                
  6 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG  3:01.61    2:57.40 BB     
      38.85   44.94   53.81   39.80                                
  7 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG  3:07.53    2:58.06 BB     
      36.24   48.28   54.74   38.80                                
  8 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG  3:01.27    2:58.10 BB     
      40.37 2:17.73                                                
  9 Rodriguez, Alina           9 Pompano Beach Pi-FG  3:04.58    3:03.49 BB     
      41.38   48.63   51.96   41.52                                
 10 Blanco, Lucia M           10 Pompano Beach Pi-FG  3:08.13    3:06.47 BB     
      44.11   49.20   51.81   41.35                                
 11 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG  3:08.39    3:07.37 BB     
      37.90   46.89 1:01.94   40.64                                
 12 Hiller, Aubrey R          10 Lake Lytal Light-FG  3:14.82    3:16.43        
      41.25   51.58   59.39   44.21                                
 13 Wood, Nikki S             10 Pompano Beach Pi-FG  3:08.04    3:20.10        
      49.70   51.67   56.69   42.04                                
 -- Runsdorf, Shea J          10 Pine Crest Swimm-FG  3:00.78         DQ        
      One hand touch - breast
      37.38                   38.48                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 1:51.84   11/1/2014 Andrea Santander, GRSC-FG                  
                2:15.29  11-12 FGJO
                2:29.69  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:29.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papadopoulos, Ava         12 East Coast Aquat-FG  2:15.77    2:11.16 FGJO   
      30.09   33.27   34.16   33.64                                
  2 Dowling, Niamh            12 Jupiter Dragons-FG   2:16.61    2:11.79 FGJO   
      30.39   33.51   35.15   32.74                                
  3 Meyer, Camryn E           12 TS Aquatics-FG       2:16.34    2:12.18 FGJO   
      31.31   33.38   33.75   33.74                                
  4 Voet, Katherine L         11 Swim Fort Lauder-FG  2:17.39    2:13.72 FGJO   
      31.78   34.34   34.47   33.13                                
  5 Cogle, Siri A             11 Jupiter Dragons-FG   2:24.04    2:13.85 FGJO   
      30.94   34.52   34.96   33.43                                
  6 Eskra, Paige K            12 North Palm Beach-FG  2:15.90    2:14.69 FGJO   
      30.53   34.13   35.48   34.55                                
  7 Gisonni, Isabella M       12 Wahoo's of Welli-FG  2:20.66    2:15.37 BB     
      31.85   34.40   35.17   33.95                                
  8 Scope, Samantha           11 Lake Lytal Light-FG  2:23.46    2:16.07 BB     
      30.78   35.77   37.03   32.49                                
  9 Rogers, Selah J           12 Coral Springs Sw-FG  2:20.98    2:16.31 BB     
      32.06 1:44.25                                                
 10 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG  2:20.99    2:17.78 BB     
      31.73   34.77   36.26   35.02                                
 11 Amersi, Lily R            11 Jupiter Dragons-FG   2:17.84    2:19.13 BB     
      32.49   35.81   36.88   33.95                                
 12 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG  2:26.94    2:19.43 BB     
      31.44   35.67   36.93   35.39                                
 13 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG  2:25.00    2:20.02 BB     
      31.59   36.76   37.09   34.58                                
 14 Lin, Emma Y               11 Coral Springs Sw-FG  2:21.96    2:20.54 BB     
      31.89   35.95   36.63   36.07                                
 15 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG  2:18.81    2:20.62 BB     
      31.75   36.61   37.45   34.81                                
 16 Roldan, Rebecca J         12 Wahoo's of Welli-FG  2:21.71    2:20.81 BB     
      32.28   35.56   36.64   36.33                                
 17 Balog, Evelyn V           12 Pompano Beach Pi-FG  2:23.14    2:20.85 BB     
      32.45   35.98   36.52   35.90                                
 18 McDonald, Mia M           12 Jupiter Dragons-FG   2:22.77    2:21.11 BB     
      32.29   36.16   36.69   35.97                                
 19 Rogers, Hannah C          12 Lake Lytal Light-FG  2:26.69    2:21.52 BB     
      31.30   36.60   38.86   34.76                                
 20 Guzzo, Isabella V         11 East Coast Aquat-FG  2:25.90    2:22.38 BB     
      32.31   35.93   37.40   36.74                                
 21 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG  2:27.69    2:22.52 BB     
      31.43   35.65   38.50   36.94                                
 22 Glenn, Darby S            12 Wahoo's of Welli-FG  2:26.83    2:24.51 BB     
      32.44   37.08   38.42   36.57                                
 23 Lander, Payton R          11 Coral Springs Sw-FG  2:27.59    2:24.92 BB     
      32.49   36.89   37.85   37.69                                
 24 Rodgers, Lola M           11 Pine Crest Swimm-FG  2:28.71    2:27.96 BB     
      33.15   38.01   39.43   37.37                                
 25 Suther, Hope M            11 Coral Springs Sw-FG  2:28.61    2:31.57        
      34.89                   37.33                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 4:52.79   1/27/1990 Trina Jackson, MBAY-FG                     
                6:00.19  11-12 FGJO
                6:38.39  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  6:38.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG  6:00.81    5:55.30 FGJO   
      33.33   36.73   37.66   35.81   35.71   35.49   35.55   35.79
      35.52   33.71                                                
  2 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG  6:19.52    5:57.39 FGJO   
      32.14   35.84   37.13   37.20   36.29   36.89   36.07   36.75
      35.57   33.51                                                
  3 Byrne, Addison J          12 Pompano Beach Pi-FG  6:16.72    6:00.58 BB     
      32.59   36.70   37.53   36.65   36.61   37.03   35.84   36.43
      35.50   35.70                                                
  4 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG  6:10.02    6:09.00 BB     
      34.76   37.16   38.43   37.43   38.41   37.95   38.47   37.11
      36.37   32.91                                                
  5 Herman, Olivia G          11 East Coast Aquat-FG  6:07.68    6:09.51 BB     
      31.22   36.13   37.01   37.67   38.38   38.91   38.79   39.09
      37.22   35.09                                                
  6 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG   6:12.49    6:11.33 BB     
      32.97   36.40   37.31   37.90   38.68   38.15   38.34   38.51
      37.83   35.24                                                
  7 Guzzo, Isabella V         11 East Coast Aquat-FG  6:20.25    6:13.93 BB     
      35.06   37.19   37.63   37.72   38.30   38.39   38.47   38.07
      38.04   35.06                                                
  8 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG  6:09.91    6:18.13 BB     
      32.29   37.99   38.88   39.56   39.48   38.75   38.35   38.65
      38.38   35.80                                                
  9 Wagner, Mikayla           12 Lake Lytal Light-FG  6:31.66    6:23.18 BB     
      31.88   38.23   39.16   38.53   39.07   39.95   40.07   39.83
      39.56   36.90                                                
 10 Hirschmann, Navah G       12 Saint Andrew's A-FG  6:24.12    6:24.34 BB     
      32.27   38.10   38.83   38.94   39.65   39.94   39.69   39.73
      40.08   37.11                                                
 11 Espaillat, Erica A        11 Jupiter Dragons-FG   6:34.46    6:27.22 BB     
      35.38   39.28   39.37   39.96   40.55   40.38   39.17   39.77
      38.40   34.96                                                
 12 Glenn, Darby S            12 Wahoo's of Welli-FG  6:35.82    6:27.32 BB     
      35.10   38.99   39.91   39.92   39.92   40.42   40.49   39.19
      38.26   35.12                                                
 13 Rodgers, Lola M           11 Pine Crest Swimm-FG  6:34.72    6:27.57 BB     
      33.84   37.96   39.77   40.01   39.91   39.77   39.69   39.71
      39.44   37.47                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 2:03.50  11/14/2008 Clara Smiddy, UN-FG                        
                2:31.69  11-12 FGJO
                2:47.79  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Julianna M          11 Flood Aquatics S-FG  2:34.29    2:23.84 FGJO   
      31.20   38.32   42.44   31.88                                
  2 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG  2:32.53    2:30.24 FGJO   
      31.87   37.73   45.48   35.16                                
  3 Morris, Dylan S           12 Swim Fort Lauder-FG  2:35.80    2:31.79 BB     
      34.11   38.17   44.20   35.31                                
  4 Byrne, Addison J          12 Pompano Beach Pi-FG  2:33.84    2:32.89 BB     
      32.13   40.93   45.34   34.49                                
  5 Meyer, Camryn E           12 TS Aquatics-FG       2:35.67    2:33.53 BB     
      35.70   41.68   43.76   32.39                                
  6 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG  2:40.57    2:33.92 BB     
      33.04   42.14   42.90   35.84                                
  7 Scope, Samantha           11 Lake Lytal Light-FG  2:46.96    2:34.22 BB     
      35.31   38.08   47.82   33.01                                
  8 Cogle, Siri A             11 Jupiter Dragons-FG   2:42.18    2:35.54 BB     
      32.49   41.61   48.36   33.08                                
  9 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG  2:39.17    2:35.93 BB     
      33.19   42.59   44.48   35.67                                
 10 Lewis, Jordyn C           12 Saint Andrew's A-FG  2:43.76    2:36.01 BB     
      34.14   41.35   46.29   34.23                                
 11 Macaulay, Anna M          12 Jupiter Dragons-FG   2:47.29    2:37.84 BB     
      36.28   38.51   48.51   34.54                                
 12 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG  2:43.86    2:38.41 BB     
                      50.10   33.67                                
 13 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG  2:36.20    2:38.58 BB     
      35.68   40.88   49.14   32.88                                
 14 Eskra, Paige K            12 North Palm Beach-FG  2:38.82    2:39.57 BB     
      35.65   42.12   46.56   35.24                                
 15 Keegan, Kierra M          12 North Palm Beach-FG  2:35.20    2:40.65 BB     
      32.16   39.99   54.39   34.11                                
 16 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG  2:46.27    2:42.35 BB     
      34.71   42.39   50.38   34.87                                
 17 Roldan, Rebecca J         12 Wahoo's of Welli-FG  2:43.77    2:43.50 BB     
      35.16   45.49   46.18   36.67                                
 18 Poling, Summer R          11 Swim Fort Lauder-FG  2:45.62    2:43.76 BB     
      35.51   43.36   49.08   35.81                                
 19 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG   2:42.22    2:45.18 BB     
      33.72   45.19   49.65   36.62                                
 20 St. Hilaire, Pradasjai    12 Swim Fort Lauder-FG  2:47.56    2:46.77 BB     
      37.24   44.09   48.16   37.28                                
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 4:28.63   10/6/2007 Chelsea Britt, FLA-FG                      
                5:22.49  11-12 FGJO
                5:56.79  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  5:56.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG  5:23.92    5:17.96 FGJO   
      33.21   39.30   40.56   39.71   46.18   46.22   36.91   35.87
  2 Mackenzie, Alice R        12 Jupiter Dragons-FG   6:45.75L   5:30.41 BB     
      35.27   42.74   42.25   43.56   44.75   45.54   39.20   37.10
  3 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG  5:42.59    5:30.85 BB     
      35.52   40.28   45.38   44.70   45.92   46.32   37.16   35.57
  4 Rizzi, Taylor A           12 North Palm Beach-FG  5:30.95    5:37.35 BB     
      34.54   40.58   40.87   40.61   54.86   54.54   35.92   35.43
  5 Wagner, Mikayla           12 Lake Lytal Light-FG  5:48.65    5:40.60 BB     
      37.06   43.51   44.89   45.03   47.81   49.32   37.14   35.84
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 1:46.27  11/14/2008 Lauren Driscoll, UN-FG                     
                2:05.79  13-14 FGJO
                2:22.19  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:22.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gates, Taylor A           14 East Coast Aquat-FG  2:07.27    2:04.79 FGJO   
      29.21   31.92   31.95   31.71                                
  2 Adams, Ella               14 Jupiter Dragons-FG   2:07.66    2:05.24 FGJO   
      29.17   32.05   32.42   31.60                                
  3 Landron, Teresa M         13 Sunrise Swimming-FG  2:08.53    2:05.29 FGJO   
      28.63   31.70   32.86   32.10                                
  4 Murry, Ashlyn T           14 Jupiter Dragons-FG   2:10.81    2:06.76 BB     
      29.85   32.37   32.94   31.60                                
  5 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG  2:10.13    2:07.08 BB     
                              32.80                                
  6 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG  2:08.88    2:07.61 BB     
      28.91   31.90   33.49   33.31                                
  7 Han, Kaitlin M            14 Wahoo's of Welli-FG  2:08.81    2:07.99 BB     
      29.08   31.97   33.35   33.59                                
  8 Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG       2:08.35    2:08.11 BB     
      29.04   32.24   33.33   33.50                                
  9 Freshour, Julia E         13 Pompano Beach Pi-FG  2:12.24    2:08.88 BB     
      29.87   32.81   34.40   31.80                                
 10 Balkcom, Daniella R       13 Coral Springs Sw-FG  2:15.87    2:09.19 BB     
      30.71   33.30   33.25   31.93                                
 11 Han, Ciana M              13 Wahoo's of Welli-FG  2:13.82    2:09.55 BB     
      30.13   33.04   33.54   32.84                                
 12 Caglayan, Lara S          14 Boca Raton Swim-FG   2:11.09    2:09.66 BB     
      31.02   33.99   33.33   31.32                                
 13 Walker, Syven N           14 Una Tsa-FG           2:09.94    2:12.66 BB     
      29.42   32.91   35.05   35.28                                
 14 Baratta, Emily Rose       13 Wahoo's of Welli-FG  2:06.04    2:12.72 BB     
      30.18   33.61   35.31   33.62                                
 15 Bennett, Lorelei K        14 Pine Crest Swimm-FG  2:11.04    2:12.73 BB     
      30.64   34.08   33.65   34.36                                
 16 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG  2:16.02    2:12.87 BB     
      30.84   33.59   34.58   33.86                                
 17 Porter, Amari M           14 Heritage Aquatic-FG  2:07.49    2:13.11 BB     
      30.03   33.83   34.54   34.71                                
 18 Ravel, Grace S            14 North Palm Beach-FG  2:21.27    2:13.97 BB     
      30.75   33.83   34.92   34.47                                
 19 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG  2:14.60    2:13.99 BB     
      31.20   34.10   34.86   33.83                                
 20 Rubin, Yardena A          14 Swim Fort Lauder-FG  2:16.16    2:14.66 BB     
 21 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG  2:16.50    2:14.88 BB     
      31.50   34.52   35.04   33.82                                
 22 Korb, Savannah M          14 Coral Springs Sw-FG  2:19.69    2:16.35 BB     
      30.56   33.88   35.82   36.09                                
 23 Salcedo, Sara F           13 Lake Lytal Light-FG  2:19.08    2:16.76 BB     
      30.90   34.62   35.65   35.59                                
 24 Bengala, Isabella M       14 Pompano Beach Pi-FG  2:19.58    2:16.98 BB     
      31.42   34.75   36.08   34.73                                
 25 Hockman, Madison P        14 Coral Springs Sw-FG  2:22.07    2:19.70 BB     
      31.27   35.73   37.18   35.52                                
 26 Wehby, Carly              13 Sunrise Swimming-FG  2:18.09    2:19.85 BB     
      33.16   35.77   36.01   34.91                                
 27 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG   2:20.10    2:20.22 BB     
      32.53   35.47   36.87   35.35                                
 28 Carpenito, Samantha M     14 North Palm Beach-FG  2:20.80    2:20.70 BB     
      32.37   35.52   37.24   35.57                                
 29 Dedon, Taylor A           13 Hammerhead Aquat-FG  2:20.10    2:21.82 BB     
      31.18   34.87   37.52   38.25                                
 30 Juskiewicz, Abigail E     13 Plantation Swim-FG   2:41.15L   2:22.05 BB     
      33.28   37.76   36.31   34.70                                
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 4:42.14    3/9/1984 M. Richardson, HURR-FG                     
                5:36.29  13-14 FGJO
                6:20.09  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  6:20.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balkcom, Daniella R       13 Coral Springs Sw-FG  5:41.14    5:32.24 FGJO   
      30.66   34.02   33.52   34.59   34.03   34.40   34.30   33.30
      32.53   30.89                                                
  2 Bell, Chiara M            14 Una Fast-FG          5:42.57    5:32.25 FGJO   
      30.83   33.39   33.97   33.82   33.70   33.72   33.35   33.59
      33.12   32.76                                                
  3 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG  5:37.99    5:37.39 BB     
      29.56   32.59   34.21   34.77   34.55   34.07   34.42   35.19
      34.68   33.35                                                
  4 Murry, Ashlyn T           14 Jupiter Dragons-FG   5:41.17    5:38.76 BB     
      30.65   33.11   34.12   33.91   34.22   34.60   34.83   34.95
      34.94   33.43                                                
  5 Bennett, Lorelei K        14 Pine Crest Swimm-FG  5:43.54    5:39.53 BB     
      30.52   33.64   33.97   33.71   34.33   34.67   34.70   34.77
      34.89   34.33                                                
  6 Han, Kaitlin M            14 Wahoo's of Welli-FG  5:45.75    5:43.12 BB     
      31.98   34.47   34.78   35.06   35.01   34.92   34.95   34.65
      34.03   33.27                                                
  7 Rubin, Yardena A          14 Swim Fort Lauder-FG  5:53.98    5:49.02 BB     
      32.64   35.68   35.67   35.25   34.89   35.39   35.48   35.56
      35.31   33.15                                                
  8 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG  5:51.13    5:49.41 BB     
      32.18   35.31   35.97   35.29   35.30   35.56   36.02   35.80
      34.52   33.46                                                
  9 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG  5:58.58    5:51.78 BB     
      31.03   34.93   35.26   36.62   35.87   36.41   36.22   35.98
      35.32   34.14                                                
 10 Balsam, Ava               13 Pine Crest Swimm-FG  6:04.83    6:00.83 BB     
      31.32   35.67   36.74   37.29   36.99   37.92   35.99   37.42
      36.39   35.10                                                
 11 Korb, Savannah M          14 Coral Springs Sw-FG  5:59.94    6:01.45 BB     
      32.54   35.63   35.94   36.08   36.83   37.38   37.62   37.36
      36.96   35.11                                                
 12 Dedon, Taylor A           13 Hammerhead Aquat-FG  6:15.75    6:14.77 BB     
      32.59   36.74   37.44   37.97   37.64   38.71   39.08   39.17
      37.97   37.46                                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 2:00.65   12/4/2008 Lindsey McKnight, CSSC-FG                  
                2:20.89  13-14 FGJO
                2:39.19  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:39.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macvane, Riley C          13 North Palm Beach-FG  2:25.56    2:21.31 BB     
      31.84   33.47   44.65   31.35                                
  2 Porter, Amari M           14 Heritage Aquatic-FG  2:24.03    2:27.17 BB     
      31.12   38.80   42.88   34.37                                
  3 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG  2:34.84    2:27.48 BB     
      30.91   38.00   45.40   33.17                                
  4 Sharp, Angelina J         13 Lake Lytal Light-FG  2:30.07    2:28.34 BB     
      29.29   37.43   48.35   33.27                                
  5 Rosa, Anna G              13 Sunrise Swimming-FG  2:23.56    2:28.76 BB     
      32.42   37.82   44.08   34.44                                
  6 Levet, Charlotte          14 North Palm Beach-FG  2:27.11    2:29.68 BB     
      31.54   37.88   45.44   34.82                                
  7 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG  2:33.58    2:30.89 BB     
      31.49   40.61   43.48   35.31                                
  8 Wood, Breanna N           13 Saint Andrew's A-FG  2:35.14    2:33.54 BB     
      30.49   36.66   50.45   35.94                                
  9 Ravel, Grace S            14 North Palm Beach-FG  2:37.07    2:34.59 BB     
      33.43   38.85   47.76   34.55                                
 10 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG  2:33.33    2:34.92 BB     
      32.08   42.08   43.96   36.80                                
 11 Baratta, Emily Rose       13 Wahoo's of Welli-FG  2:23.91    2:35.08 BB     
      33.33   39.15   47.69   34.91                                
 12 Bengala, Isabella M       14 Pompano Beach Pi-FG  2:38.07    2:35.63 BB     
      37.16   38.83   45.15   34.49                                
 13 McGovern, Isabella C      14 Pine Crest Swimm-FG  2:38.75    2:36.89 BB     
      32.73   40.89   47.08   36.19                                
 14 Carpenito, Samantha M     14 North Palm Beach-FG  3:03.34L   2:37.26 BB     
      35.01   39.19   47.07   35.99                                
 15 Walker, Syven N           14 Una Tsa-FG           2:35.95    2:38.61 BB     
      32.54   39.99   48.51   37.57                                
 16 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG  2:38.69    2:41.64        
      36.78   40.95   49.15   34.76                                
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 4:17.41   3/21/2015 Kathleen Golding, SOFL-FG                  
                5:00.49  13-14 FGJO
                5:39.69  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  5:39.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosa, Anna G              13 Sunrise Swimming-FG  5:03.09    5:10.52 BB     
                                      44.07   43.44   35.68   34.61
  2 Wehby, Carly              13 Sunrise Swimming-FG  5:37.25    5:32.33 BB     
      35.83   41.19   42.11   40.19   50.63   50.03   37.11   35.24
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:19.19  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:05.60 - 2:19.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muth, Layla B             16 Lake Lytal Light-FG  2:05.95    2:04.03 SR19   
      28.81   31.31   32.20   31.71                                
  2 Carvalho, Julia C         15 Flood Aquatics S-FG  2:07.63    2:05.67 BB     
      28.78   31.70   32.57   32.62                                
  3 Suther, Faith B           16 Coral Springs Sw-FG  2:06.38    2:05.77 BB     
      28.22   31.24   32.94   33.37                                
  4 Page, Calissa J           15 Swim Fort Lauder-FG  2:09.65    2:06.30 BB     
      28.85   31.73   33.02   32.70                                
  5 Scognamillo, Jenna N      15 Lake Lytal Light-FG  2:08.71    2:07.51 BB     
      29.07   32.17   33.47   32.80                                
  6 Martin, Rianna A          15 TS Aquatics-FG       2:12.92    2:09.04 BB     
      28.83   33.46   34.66   32.09                                
  7 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG   2:08.69    2:09.29 BB     
      29.46   32.54   33.71   33.58                                
  8 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG  2:15.03    2:09.33 BB     
      29.99   33.12   33.83   32.39                                
  9 Patrocinio, Luiza B       17 Pine Crest Swimm-FG  2:35.30L   2:09.89 BB     
      30.13   32.84   33.50   33.42                                
 10 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG  2:17.77    2:10.25 BB     
      30.57   32.64   33.52   33.52                                
 11 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG  2:10.96    2:12.23 BB     
      30.21   32.96   34.83   34.23                                
 12 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG  2:11.60    2:12.63 BB     
      30.18   34.13   34.45   33.87                                
 13 Mark, Kelly L             17 North Palm Beach-FG  2:13.82    2:15.40 BB     
 14 Nagy, Ashley J            15 Coral Springs Sw-FG  2:17.45    2:16.10 BB     
      32.02   34.82   35.46   33.80                                
 15 Leininger, Brooke L       16 Flood Aquatics S-FG  2:17.63    2:17.11 BB     
      31.31   34.77   35.81   35.22                                
 16 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG  2:16.89    2:18.47 BB     
      31.37   34.29   36.26   36.55                                
 17 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG  2:15.75    2:18.63 BB     
      30.86   34.03   36.44   37.30                                
 18 Frank, Abby K             15 Coral Springs Sw-FG  2:11.08    2:20.09        
      30.88   36.84   36.35   36.02                                
 19 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG   2:13.83    2:21.15        
      31.37   36.43   37.16   36.19                                
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              6:12.09  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  5:31.60 - 6:12.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Natalie             15 Lake Lytal Light-FG  5:41.19    5:26.88 SR19   
      29.11   32.32   32.64   33.67   33.64   33.47   32.95   33.73
      33.17   32.18                                                
  2 Carvalho, Julia C         15 Flood Aquatics S-FG  5:42.11    5:27.75 SR19   
      30.39   32.43   33.04   33.06   32.94   32.94   33.25   33.78
      33.44   32.48                                                
  3 Dudley, Lauren E          15 Una Brst-FG          5:37.98    5:36.26 BB     
      29.74   32.49   33.76   34.02   34.64   34.27   34.35   35.21
      34.31   33.47                                                
  4 Smith, Chloe S            15 Flood Aquatics S-FG  5:42.47    5:38.50 BB     
      30.42   33.33   34.54   33.70   34.66   34.30   34.12   34.60
      34.90   33.93                                                
  5 Suther, Faith B           16 Coral Springs Sw-FG  5:33.30    5:39.40 BB     
      29.17   32.45   34.34   35.06   35.30   34.85   34.54   34.64
      35.76   33.29                                                
  6 Amersi, Maya Z            15 Jupiter Dragons-FG   6:01.69    5:40.12 BB     
      30.79   33.31   33.90   34.29   35.15   35.37   35.36   35.06
      34.06   32.83                                                
  7 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG   5:39.78    5:41.51 BB     
      30.69   33.01   34.13   34.53   34.94   35.10   35.34   35.13
      35.13   33.51                                                
  8 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG  5:43.25    5:49.31 BB     
      32.36   35.55   34.92   36.34   35.60   35.90   35.85   34.69
      34.54   33.56                                                
  9 Weeter, Morgan O          15 Martin County Sw-FG  5:46.25    5:49.59 BB     
      31.16   34.58   35.42   35.90   35.91   35.95   35.87   36.22
      35.37   33.21                                                
 10 Nagy, Ashley J            15 Coral Springs Sw-FG  6:03.53    5:53.20 BB     
      32.11   34.53   35.06   35.89   36.47   36.49   36.34   35.71
      35.92   34.68                                                
 11 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG   5:51.22    6:13.36        
      32.31   37.79   38.44   38.32   38.16   38.71   38.36   37.92
      37.40   35.95                                                
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:20.69  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:36.19  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:20.70 - 2:36.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muth, Layla B             16 Lake Lytal Light-FG  2:21.67    2:22.51 BB     
      31.44   36.71   41.33   33.03                                
  2 Dudley, Lauren E          15 Una Brst-FG          2:29.90    2:22.68 BB     
      31.02   36.91   42.99   31.76                                
  3 Kirie, Maya K             15 East Coast Aquat-FG  2:26.84    2:25.98 BB     
      30.10   36.44   44.80   34.64                                
  4 Scognamillo, Jenna N      15 Lake Lytal Light-FG  2:35.75    2:27.26 BB     
      31.52   38.13   43.16   34.45                                
  5 Allan, Sarah J            15 East Coast Aquat-FG  2:25.41    2:28.73 BB     
      33.04   37.01   44.78   33.90                                
  6 Zlateva, Victoria A       15 Pine Crest Swimm-FG  2:24.24    2:29.89 BB     
      33.47   38.02   43.16   35.24                                
  7 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG  2:29.44    2:30.08 BB     
      32.39   37.81   45.79   34.09                                
  8 Kibler, Kaiana L          17 Plantation Swim-FG   2:28.80    2:31.80 BB     
      34.29   36.53   45.26   35.72                                
  9 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG  2:30.24    2:32.22 BB     
      30.99   39.06   44.52   37.65                                
 10 Rabideau, Cathleen R      16 North Palm Beach-FG  2:28.70    2:32.27 BB     
      32.51   40.03   44.92   34.81                                
 11 Leininger, Brooke L       16 Flood Aquatics S-FG  2:57.76L   2:35.23 BB     
      33.08   38.22   49.43   34.50                                
 12 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG   2:29.23    2:37.40        
      32.94   41.36   46.74   36.36                                
 13 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG  2:32.37    2:37.70        
      32.48   41.63   45.06   38.53                                
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:00.29  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              5:31.99  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  5:00.30 - 5:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG  5:26.02    5:18.77 BB     
                                      45.94   45.41   37.76   35.85
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 1:56.41   3/18/2017 Kaii Winkler, MS-FG                        
                2:33.39  FGJO
                2:47.99  BB
 Meet Qualifying:  2:33.40 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Duy X               9 North Palm Beach-FG  2:36.68    2:25.21 FGJO   
      32.30   36.33   36.13   40.45                                
  2 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG  2:41.47    2:32.54 FGJO   
      34.79   39.06   40.39   38.30                                
  3 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG  2:38.32    2:34.83 BB     
      35.07   40.37   41.34   38.05                                
  4 McQueeney, Aaron B         9 Flood Aquatics S-FG  2:46.42    2:35.28 BB     
      33.61   39.53   41.72   40.42                                
  5 Wagner, Jacob             10 Lake Lytal Light-FG  2:47.52    2:38.63 BB     
      35.16   40.75   41.98   40.74                                
  6 Reback, Ransom W          10 North Palm Beach-FG  2:40.50    2:39.42 BB     
      34.15   40.58   40.68   44.01                                
  7 Campuzano, Santiago       10 Lake Lytal Light-FG  2:42.11    2:39.86 BB     
      35.93   42.09   42.85   38.99                                
  8 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG  2:43.54    2:41.78 BB     
      36.91   42.40   41.66   40.81                                
  9 Bass, Alistair J           9 Swim Fort Lauder-FG  2:46.42    2:43.53 BB     
      37.08   43.22   42.80   40.43                                
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 5:08.77    3/4/2017 Kaii Winkler, MS-FG                        
                6:45.39  FGJO
                7:26.99  BB
 Meet Qualifying:  6:45.40 - 7:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ozaktay, Levent L         10 Pine Crest Swimm-FG  6:49.25    6:49.94 BB     
      35.01   40.22   41.65   42.64   42.22   42.65   42.63   42.07
      41.00   39.85                                                
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 2:12.67   4/11/2015 Josh Zuchowski, ECAC-FG                    
                2:54.99  FGJO
                3:13.19  BB
 Meet Qualifying:  2:55.00 - 3:13.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG  3:03.91    3:00.33 BB     
      46.04   47.20   50.15   36.94                                
  2 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG  3:09.17    3:04.30 BB     
      43.21   45.47   56.09   39.53                                
  3 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG  3:05.82    3:05.48 BB     
      41.62   48.57   53.70   41.59                                
  4 Bass, Alistair J           9 Swim Fort Lauder-FG  3:09.50    3:15.06        
      46.25   48.56   57.85   42.40                                
 -- Ozaktay, Levent L         10 Pine Crest Swimm-FG  2:59.46         DQ        
      Delay initiating turn - back
      39.41   46.07   53.86   37.93                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 1:49.19  10/12/2014 Rafael Rodriguez, SOFL-FG                  
                2:13.49  11-12 FGJO
                2:24.59  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:24.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allahar, Benjamin P       11 North Palm Beach-FG  2:17.82    2:14.62 BB     
      29.97   34.75   35.13   34.77                                
  2 Metz, Dillon R            11 Wahoo's of Welli-FG  2:16.42    2:15.23 BB     
      30.79   34.51   36.88   33.05                                
  3 Zapata, Alexander         12 TS Aquatics-FG       2:14.49    2:15.59 BB     
      28.94   33.21   35.69   37.75                                
  4 Taus-Nita, Alexander      12 Pine Crest Swimm-FG  2:19.48    2:15.79 BB     
      31.12   34.69   37.47   32.51                                
  5 Landron, Gabriel          12 Sunrise Swimming-FG  2:17.73    2:16.08 BB     
      31.88   35.07   35.67   33.46                                
  6 Hershfield, Joseph D      12 Jupiter Dragons-FG   2:21.96    2:18.80 BB     
      30.90   34.09   37.07   36.74                                
  7 Carey, Connor I           11 Swim Fort Lauder-FG  2:23.58    2:19.89 BB     
      31.29   35.43   38.05   35.12                                
  8 Lin, Christopher T        11 Pine Crest Swimm-FG  2:20.42    2:20.05 BB     
      31.29   35.67   37.22   35.87                                
  9 Brown, Jaxon H            11 Martin County Sw-FG  2:23.03    2:20.94 BB     
      32.13   36.39   37.62   34.80                                
 10 Corrales, Renato          11 Swim Fort Lauder-FG  2:21.89    2:22.90 BB     
      32.13   36.98   37.63   36.16                                
 11 Almazan, Samuel J         11 Wahoo's of Welli-FG  2:24.08    2:24.21 BB     
      32.58   36.13   38.04   37.46                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 4:51.15  10/17/2014 Rafael Rodriguez, SOFL-FG                  
                5:57.69  11-12 FGJO
                6:27.49  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  6:27.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Antoine J          11 Lake Lytal Light-FG  6:03.29    6:01.72 BB     
      30.83   36.06   36.84   37.75   36.85   37.34   38.08   36.77
      37.96   33.24                                                
  2 Metz, Dillon R            11 Wahoo's of Welli-FG  6:05.58    6:08.27 BB     
      32.09   36.20   37.19   38.02   37.92   37.71   37.87   37.53
      37.93   35.81                                                
  3 Taus-Nita, Alexander      12 Pine Crest Swimm-FG  6:25.80    6:10.83 BB     
      31.75   37.25   38.08   37.99   38.01   37.60   37.87   38.64
      37.81   35.83                                                
  4 Almazan, Samuel J         11 Wahoo's of Welli-FG  6:15.73    6:18.44 BB     
      33.34   36.73   38.39   39.35   38.22   39.00   39.67   39.11
      38.55   36.08                                                
  5 Espaillat, Jose A         12 Jupiter Dragons-FG   6:22.52    6:20.83 BB     
      33.87   38.52   39.68   39.03   39.37   38.81   39.35   38.53
      37.66   36.01                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 1:55.75    4/6/2017 Josh Zuchowski, FAST-FG                    
                2:30.89  11-12 FGJO
                2:44.19  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:44.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farinas, Frank A          12 Pompano Beach Pi-FG  2:42.94    2:36.73 BB     
      31.76   40.43   48.31   36.23                                
  2 Allahar, Benjamin P       11 North Palm Beach-FG  2:40.14    2:38.85 BB     
      33.03   41.86   50.08   33.88                                
  3 Metz, Dillon R            11 Wahoo's of Welli-FG  2:41.55    2:39.33 BB     
      35.01   41.02   50.53   32.77                                
  4 Hershfield, Joseph D      12 Jupiter Dragons-FG   2:43.14    2:41.70 BB     
      33.88   42.42   50.35   35.05                                
  5 Lin, Christopher T        11 Pine Crest Swimm-FG  2:43.74    2:45.15        
      36.28   46.85   46.71   35.31                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 1:40.78    3/8/2013 Julien Pinon, SOFL-FG                      
                1:57.49  13-14 FGJO
                2:12.79  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:12.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Matthew W            13 TS Aquatics-FG       1:58.64    1:56.35 FGJO   
      26.79   29.15   30.16   30.25                                
  2 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG  1:58.90    1:56.41 FGJO   
      27.57   29.58   29.97   29.29                                
  3 Wingold, Charles R        13 Hammerhead Aquat-FG  1:59.79    1:56.95 FGJO   
      25.87   29.30   31.05   30.73                                
  4 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG  1:58.54    1:57.68 BB     
      26.97   29.52   30.77   30.42                                
  5 Gill, Andres F            14 Hammerhead Aquat-FG  2:00.28    1:58.22 BB     
      27.41   30.07   31.13   29.61                                
  6 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG  2:02.97    1:58.39 BB     
      27.34   30.47   31.32   29.26                                
  7 Rodriguez-Mora, Noah      13 Una Tsa-FG           1:58.85    1:58.52 BB     
      27.01   30.37   31.01   30.13                                
  8 Alonso, Pablo             14 TS Aquatics-FG       2:04.00    1:59.40 BB     
      27.54   30.11   31.14   30.61                                
  9 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG  2:05.13    1:59.44 BB     
      28.17   31.26   31.80   28.21                                
 10 Bencie, Brian M           14 Swim Fort Lauder-FG  1:58.58    1:59.65 BB     
      26.98   30.64   31.11   30.92                                
 11 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG  1:59.27    2:00.42 BB     
      27.56   30.68   31.65   30.53                                
 12 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG       2:01.79    2:02.05 BB     
      27.35   30.57   32.59   31.54                                
 13 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG  2:03.92    2:02.58 BB     
      27.92   31.15   32.22   31.29                                
 14 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG       2:01.57    2:02.82 BB     
      28.22   31.31   32.55   30.74                                
 15 Burunov, Vadim            13 Hammerhead Aquat-FG  2:01.60    2:02.84 BB     
      27.90   31.16   31.88   31.90                                
 16 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG       2:05.15    2:03.11 BB     
      28.05   31.57   32.01   31.48                                
 17 Wampler, Jackson R        14 Plantation Swim-FG   2:06.40    2:03.73 BB     
      27.66   31.45   32.71   31.91                                
 17 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG  2:02.95    2:03.73 BB     
      28.36   30.81   32.74   31.82                                
 19 Marucci, Gianni A         13 Jupiter Dragons-FG   2:06.49    2:04.16 BB     
      27.40   32.01   33.35   31.40                                
 20 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG  2:10.04    2:05.71 BB     
      28.30   31.65   33.13   32.63                                
 21 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG  2:05.22    2:07.89 BB     
      29.29   32.48   33.21   32.91                                
 22 Opperman, Rafael M        14 TS Aquatics-FG       2:00.30    2:08.10 BB     
      27.96   32.14   34.58   33.42                                
 23 Diaz, Diego D             14 TS Aquatics-FG       2:12.12    2:08.59 BB     
      29.66   32.55   33.32   33.06                                
 24 Gil, Victor T             13 East Coast Aquat-FG  2:12.39    2:10.14 BB     
      28.59   32.91   35.16   33.48                                
 25 Hardin, Kolby J           13 Pompano Beach Pi-FG  2:06.60    2:10.22 BB     
      29.23   33.20   34.43   33.36                                
 26 Rose, Ryan A              13 Lake Lytal Light-FG  2:07.70    2:13.77        
      29.63   34.10   35.29   34.75                                
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 4:33.22    3/6/2015 Aitor Fungairino, MACM-FG                  
                5:17.59  13-14 FGJO
                5:58.99  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  5:58.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Noah J             13 Flood Aquatics S-FG  5:18.58    5:17.24 FGJO   
      27.70   31.47   32.17   32.04   32.24   32.57   32.48   32.99
      32.45   31.13                                                
  2 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG  5:34.72    5:17.28 FGJO   
      28.92   31.51   32.20   32.66   33.01   33.24   33.13   32.82
      31.39   28.40                                                
  3 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG  5:32.57    5:17.67 BB     
      28.60   33.16   32.64   33.74   32.78   32.40   32.48   32.37
      30.62   28.88                                                
  4 Gill, Andres F            14 Hammerhead Aquat-FG  5:23.58    5:20.35 BB     
      29.78   32.26   33.17   32.70   32.83   32.71   32.84   32.63
      32.32   29.11                                                
  5 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG  5:20.01    5:21.70 BB     
      28.66   32.11   32.42   32.83   32.72   32.91   32.87   33.25
      32.37   31.56                                                
  6 Rodriguez-Mora, Noah      13 Una Tsa-FG           5:33.20    5:23.03 BB     
      27.33   31.42   32.58   33.23   33.57   33.35   33.07   33.53
      33.04   31.91                                                
  7 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG  5:28.93    5:25.28 BB     
      28.53   32.21   33.08   32.86   33.09   33.29   33.14   32.70
      33.58   32.80                                                
  8 Wingold, Charles R        13 Hammerhead Aquat-FG  5:44.30    5:28.10 BB     
      26.99   31.15   33.00   33.64   34.28   33.95   34.07   35.37
      33.36   32.29                                                
  9 Burunov, Vadim            13 Hammerhead Aquat-FG  5:23.43    5:30.53 BB     
      29.03   32.71   33.43   34.56   34.78   34.33   33.63   32.88
      32.69   32.49                                                
 10 Opperman, Rafael M        14 TS Aquatics-FG       5:19.92    5:34.31 BB     
      27.86   31.46   33.06   34.04   34.68   34.30   34.34   36.72
      33.62   34.23                                                
 11 Hardin, Kolby J           13 Pompano Beach Pi-FG  5:37.50    5:43.15 BB     
      30.89   34.38   35.23   35.35   34.76   34.95   35.35   35.40
      34.12   32.72                                                
 12 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG  5:39.47    5:50.08 BB     
      30.92   34.19   35.11   36.13   36.18   35.59   36.53   36.56
      35.11   33.76                                                
 13 Saffari, Kian             13 Pine Crest Swimm-FG  5:54.05    5:55.42 BB     
      29.94   34.91   35.76   36.18   36.13   36.62   36.96   37.15
      36.83   34.94                                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 1:50.21  11/16/2018 Joshua Zuchowski, UN-FG                    
                2:17.19  13-14 FGJO
                2:28.59  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG  2:18.96    2:15.96 FGJO   
      30.19   34.18   40.18   31.41                                
  2 Alvarez, Alejandro        14 Coral Springs Sw-FG  2:23.48    2:16.16 FGJO   
      28.87   34.95   40.80   31.54                                
  3 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG  2:20.09    2:18.27 BB     
      30.59   34.84   40.56   32.28                                
  4 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG  2:22.72    2:21.75 BB     
      30.47   35.24   45.15   30.89                                
  5 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG  2:24.64    2:22.68 BB     
      32.11   35.95   42.25   32.37                                
  6 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG       2:27.56    2:25.08 BB     
      30.09   38.21   43.69   33.09                                
  7 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG       2:20.23    2:25.33 BB     
      31.18   39.56   41.49   33.10                                
  8 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG       2:22.19    2:25.36 BB     
      30.69   37.20   44.50   32.97                                
  9 Diaz, Diego D             14 TS Aquatics-FG       2:27.98    2:32.99        
      32.56   41.11   44.87   34.45                                
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 3:56.86   3/17/2018 Josh Zuchowski, FAST-FG                    
                4:40.79  13-14 FGJO
                5:17.39  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  5:17.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG  4:44.12    4:41.39 BB     
      30.79   33.21   36.80   36.61   40.16   40.27   32.29   31.26
  2 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG  4:48.33    4:42.07 BB     
      29.89   33.07   35.24   37.07   43.03   42.58   31.42   29.77
  3 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG  4:50.10    4:48.08 BB     
      31.10   34.16   35.93   36.32   43.10   42.31   32.85   32.31
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:54.79  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:07.49  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:54.80 - 2:07.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farias, Brian B           15 Boca Raton Swim-FG   1:55.97    1:53.78 SR19   
      26.06   28.51   29.88   29.33                                
  2 Owens, Kyle M             16 Jupiter Dragons-FG   2:14.22L   1:54.07 SR19   
      26.51   28.64   29.69   29.23                                
  3 Savino, Gian Luca L       18 TS Aquatics-FG       1:55.06    1:54.82 BB     
      26.19   28.55   30.01   30.07                                
  4 Tapia, Pedro              15 TS Aquatics-FG       1:59.22    1:55.81 BB     
      26.93   29.54   30.07   29.27                                
  5 Rebaza, Jose F            16 Coral Springs Sw-FG  1:59.85    1:56.25 BB     
      27.09   29.98   30.61   28.57                                
  6 Schwartz, Benjamin E      16 Saint Andrew's A-FG  1:57.15    1:57.57 BB     
      26.58   29.28   31.31   30.40                                
  7 Domecq, Juan C            16 Coral Springs Sw-FG  1:59.76    1:58.19 BB     
      26.95   29.72   30.62   30.90                                
  8 Yellin, Grayson R         15 Coral Springs Sw-FG  2:01.62    1:58.21 BB     
      26.40   29.80   31.39   30.62                                
  9 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG  2:00.72    1:58.44 BB     
      26.81   29.64   31.33   30.66                                
 10 Pisani, Christian M       15 Flood Aquatics S-FG  1:59.88    1:59.43 BB     
      27.01   30.24   31.50   30.68                                
 11 Neidert, Carson T         15 Saint Andrew's A-FG  2:01.10    2:00.21 BB     
      27.96   30.59   31.01   30.65                                
 12 Narbonne, Cole T          15 Coral Springs Sw-FG  2:02.08    2:01.58 BB     
      27.34   31.07   32.60   30.57                                
 13 Voet, Grant A             15 Swim Fort Lauder-FG  2:06.35    2:01.68 BB     
      27.70   31.67   32.44   29.87                                
 14 Lago, Victor A            15 Pine Crest Swimm-FG  1:57.22    2:01.70 BB     
      27.25   30.65   31.91   31.89                                
 15 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG  2:04.64    2:02.25 BB     
      27.09   30.95   32.84   31.37                                
 16 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG  2:02.57    2:02.33 BB     
      28.01   30.92   32.79   30.61                                
 17 Johns, Alexander K        15 Jupiter Dragons-FG   1:59.67    2:02.75 BB     
      28.01   31.46   32.43   30.85                                
 18 Braithwaite, Sebastian    15 TS Aquatics-FG       2:06.46    2:05.60 BB     
      28.37   31.25   33.31   32.67                                
 19 Guy, Jonathan             15 Wahoo's of Welli-FG  2:06.75    2:06.07 BB     
      28.95   33.05   32.65   31.42                                
 20 Parraga, Fabrizio D       17 Coral Springs Sw-FG  2:05.77    2:07.07 BB     
      27.80   31.86   33.86   33.55                                
 21 Vargas, Anthony J         15 Coral Springs Sw-FG  2:07.22    2:07.49 BB     
      29.06   32.83   33.30   32.30                                
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.89  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              5:45.99  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  5:09.90 - 5:45.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pisani, Christian M       15 Flood Aquatics S-FG  5:11.60    5:12.45 BB     
      27.72   30.52   31.35   31.58   32.02   31.77   31.85   32.35
      32.07   31.22                                                
  2 Barrios, Guillermo        17 Coral Springs Sw-FG  5:10.20    5:13.69 BB     
      26.98   29.80   30.58   31.91   32.38   32.16   32.53   32.93
      33.10   31.32                                                
  3 Voet, Grant A             15 Swim Fort Lauder-FG  5:31.93    5:20.76 BB     
      28.63   32.54   33.12   32.80   32.49   32.91   32.76   33.20
      31.64   30.67                                                
  4 Ward, Wilson T            15 Coral Springs Sw-FG  5:41.42    5:31.84 BB     
      29.78   33.35   33.80   33.70   34.19   33.66   34.31   33.32
      33.25   32.48                                                
  5 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG  5:31.92    5:34.94 BB     
      28.24   32.44   33.66   34.36   34.27   34.52   34.96   34.76
      34.31   33.42                                                
  6 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG  5:04.10L   5:37.98 BB     
      29.62   34.07   34.09   33.89   35.04   36.61   35.71   34.01
      33.28   31.66                                                
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.79  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:21.79  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:10.80 - 2:21.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savino, Gian Luca L       18 TS Aquatics-FG       2:11.31    2:08.94 SR19   
      28.80   32.92   38.42   28.80                                
  2 Lopez, Diego J            15 East Coast Aquat-FG  2:13.30    2:10.94 BB     
      28.75   35.18   36.58   30.43                                
  3 Brantmeyer, Andrew V      15 Swim Fort Lauder-FG  2:11.97    2:12.51 BB     
      28.96   33.11   39.68   30.76                                
  4 Robbins, Xavier J         16 Jupiter Dragons-FG   2:10.83    2:13.15 BB     
      26.93   32.76   41.83   31.63                                
  5 Sempere, Jorge            17 Saint Andrew's A-FG  2:13.21    2:15.94 BB     
      29.53   35.40   38.68   32.33                                
  6 Ward, Wilson T            15 Coral Springs Sw-FG  2:20.73    2:16.27 BB     
      30.64   38.14   34.96   32.53                                
  7 Rebaza, Jose F            16 Coral Springs Sw-FG  2:17.11    2:17.36 BB     
      28.50   36.67   41.62   30.57                                
  8 Parraga, Fabrizio D       17 Coral Springs Sw-FG  2:21.75    2:20.86 BB     
      28.95   34.41   43.88   33.62                                
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:40.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              5:05.59  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  4:40.60 - 5:05.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG  4:48.75    4:46.42 BB     
      29.84   33.09   37.09   36.35   42.76   43.76   32.49   31.04
 
                    Combined Team Scores - Through Event 30                    
 
  1. Lake Lytal Lightning                148   2. Swim Fort Lauderdale                142
  3. Coral Springs Swim Club             122   4. Jupiter Dragons Swim Team           109
  5. Pine Crest Swimming                 106   6. Wahoo's of Wellington               104
  7. Pompano Beach Piranhas               91   8. East Coast Aquatic Club              85
  8. TS Aquatics                          85  10. North Palm Beach Swim Club           83
 11. Flood Aquatics Swim Team             66  12. Sunrise Swimming                     40
 13. Hammerhead Aquatics                  26  14. Boca Raton Swim Team                 24
 15. Martin County Swimming               22  16. Saint Andrew's Aquatics              19
 17. Heritage Aquatic Team                13  18. Plantation Swim Team                  3
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 30                    
 
  1. Lake Lytal Lightning                121   2. East Coast Aquatic Club              76
  3. Jupiter Dragons Swim Team            75   4. Wahoo's of Wellington                71
  5. Coral Springs Swim Club              59   6. Swim Fort Lauderdale                 51
  7. North Palm Beach Swim Club           42   8. Pompano Beach Piranhas               41
  9. Flood Aquatics Swim Team             36  10. Sunrise Swimming                     34
 11. Pine Crest Swimming                  30  12. TS Aquatics                          22
 13. Boca Raton Swim Team                 13  13. Heritage Aquatic Team                13
 15. Saint Andrew's Aquatics               8  16. Plantation Swim Team                  3
 17. Martin County Swimming                2                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 30                     
 
  1. Swim Fort Lauderdale                 91   2. Pine Crest Swimming                  76
  3. TS Aquatics                          63   3. Coral Springs Swim Club              63
  5. Pompano Beach Piranhas               50   6. North Palm Beach Swim Club           41
  7. Jupiter Dragons Swim Team            34   8. Wahoo's of Wellington                33
  9. Flood Aquatics Swim Team             30  10. Lake Lytal Lightning                 27
 11. Hammerhead Aquatics                  26  12. Martin County Swimming               20
 13. Boca Raton Swim Team                 11  13. Saint Andrew's Aquatics              11
 15. East Coast Aquatic Club               9  16. Sunrise Swimming                      6