Licensed to Lake Lytal Lightning                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
          2019 FGC SCY BB North Championships - 3/1/2019 to 3/3/2019           
                        Sanction #: #FGD030119LLL-P-05                         
                                    Results                                    
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 25.87  11/15/2012 Andrea Santander, UN-FG                      
                32.39  FGJO
                35.19  BB
 Meet Qualifying:  32.40 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG    33.14      31.62 FGJO   
  2 Chouloute, Mayah R         9 Boca Raton Swim-FG     35.18      33.06 BB     
  3 Rodriguez, Alina           9 Pompano Beach Pi-FG    32.52      33.09 BB     
  4 Murphy, Julia E           10 Martin County Sw-FG    34.12      33.25 BB     
  5 Meyer, Lauren E            9 Boca Raton Swim-FG     33.13      33.26 BB     
  6 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG    33.91      33.27 BB     
  6 Connors, Allison F         9 Wahoo's of Welli-FG    33.85      33.27 BB     
  8 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG    33.94      33.39 BB     
  9 Jerabek, Cali N            8 North Palm Beach-FG    34.51      33.51 BB     
 10 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG    34.68      33.53 BB     
 11 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG    32.94      33.73 BB     
 12 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG    34.66      33.96 BB     
 13 Thomas, Morgan A          10 TS Aquatics-FG         34.00      34.04 BB     
 14 Swanson, Elizabeth V      10 North Palm Beach-FG    34.90      34.19 BB     
 15 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG    34.58      34.22 BB     
 16 Hiller, Aubrey R          10 Lake Lytal Light-FG    34.61      34.34 BB     
 17 Morgan, Melea R            9 Jupiter Dragons-FG     34.22      34.39 BB     
 18 Dam, Zoey                  9 Jupiter Dragons-FG     34.06      34.81 BB     
 19 Cooper, Ja'zariah A       10 Swim Fort Lauder-FG    35.19      35.07 BB     
 20 Metz, Veronica A           9 Wahoo's of Welli-FG    33.98      35.29        
 21 Wood, Nikki S             10 Pompano Beach Pi-FG    35.01      35.80        
 22 Mann, Michaela A          10 East Coast Aquat-FG    33.72      36.09        
 23 Polston, Olivia E         10 Wahoo's of Welli-FG    35.10      36.19        
 24 Rubio, Mia G              10 Jupiter Dragons-FG     34.42      37.10        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:01.87   3/18/2017 Erika Pelaez, MS-FG                        
                1:21.29  FGJO
                1:30.69  BB
 Meet Qualifying:  1:21.30 - 1:30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG  1:22.16    1:21.24 FGJO   
  2 Rodriguez, Alina           9 Pompano Beach Pi-FG  1:23.95    1:21.39 BB     
  3 Runsdorf, Shea J          10 Pine Crest Swimm-FG  1:22.87    1:21.58 BB     
  4 Jean-Baptiste, Jenny      10 Sunrise Swimming-FG  1:28.96    1:22.05 BB     
  5 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG  1:24.87    1:22.63 BB     
  6 Dam, Zoey                  9 Jupiter Dragons-FG   1:23.75    1:23.93 BB     
  7 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG  1:25.47    1:24.18 BB     
  8 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG  1:26.92    1:24.39 BB     
  9 Dufflocq, Natalie M       10 North Palm Beach-FG  1:27.10    1:25.12 BB     
 10 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG  1:27.55    1:26.41 BB     
 11 Swanson, Elizabeth V      10 North Palm Beach-FG  1:27.74    1:28.12 BB     
 12 Suarez, Sadie C           10 Boca Raton Swim-FG   1:28.19    1:28.16 BB     
 13 Chouloute, Mayah R         9 Boca Raton Swim-FG   1:29.56    1:28.66 BB     
 14 Rubio, Mia G              10 Jupiter Dragons-FG   1:27.22    1:29.38 BB     
 15 Shepley, Makayla M        10 Lake Lytal Light-FG  1:29.27    1:29.95 BB     
 16 Meyer, Lauren E            9 Boca Raton Swim-FG   1:28.92    1:34.67        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:11.53  11/15/2012 Andrea Santander, UN-FG                    
                1:33.89  FGJO
                1:44.99  BB
 Meet Qualifying:  1:33.90 - 1:44.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Metz, Veronica A           9 Wahoo's of Welli-FG  1:52.31L   1:31.49 FGJO   
  2 Blanco, Lucia M           10 Pompano Beach Pi-FG  1:35.77    1:33.84 FGJO   
  3 Rubio, Mia G              10 Jupiter Dragons-FG   1:35.91    1:35.85 BB     
  4 Dam, Zoey                  9 Jupiter Dragons-FG   1:42.44    1:36.25 BB     
  5 Jerabek, Cali N            8 North Palm Beach-FG  1:39.01    1:36.52 BB     
  6 Gammons, Avery A          10 Lake Lytal Light-FG  1:40.83    1:36.85 BB     
  7 Bleakley, Layla A          9 North Palm Beach-FG  1:38.13    1:37.00 BB     
  8 Dufflocq, Natalie M       10 North Palm Beach-FG  1:43.79    1:37.83 BB     
  9 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG  1:37.42    1:38.14 BB     
 10 Rodriguez, Alina           9 Pompano Beach Pi-FG  1:37.19    1:38.23 BB     
 11 Wood, Nikki S             10 Pompano Beach Pi-FG  1:39.66    1:38.31 BB     
 11 Runsdorf, Shea J          10 Pine Crest Swimm-FG  1:37.29    1:38.31 BB     
 13 Dam, Chloe                 9 Jupiter Dragons-FG   1:35.91    1:40.91 BB     
 14 Page, Elanie M            10 Swim Fort Lauder-FG  1:43.75    1:42.84 BB     
 15 Swanson, Elizabeth V      10 North Palm Beach-FG  1:43.99    1:43.83 BB     
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 27.40  11/22/2015 Athena Kovacs, SFTL-FG                       
                37.19  FGJO
                41.79  BB
 Meet Qualifying:  37.20 - 41.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Julia E           10 Martin County Sw-FG    38.94      36.37 FGJO   
  1 Mann, Michaela A          10 East Coast Aquat-FG    38.68      36.37 FGJO   
  3 Connors, Allison F         9 Wahoo's of Welli-FG    38.49      36.46 FGJO   
  4 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG    37.35      36.49 FGJO   
  5 Han, Emma J               10 Wahoo's of Welli-FG    37.24      36.61 FGJO   
  6 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG    37.79      36.65 FGJO   
  7 Hiller, Aubrey R          10 Lake Lytal Light-FG    37.63      37.44 BB     
  8 Shepley, Makayla M        10 Lake Lytal Light-FG    39.63      37.59 BB     
  9 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG    39.38      37.97 BB     
 10 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG    40.66      37.98 BB     
 11 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG    38.90      40.23 BB     
 12 Jean-Baptiste, Jenny      10 Sunrise Swimming-FG    41.21      40.41 BB     
 13 Dam, Chloe                 9 Jupiter Dragons-FG     41.22      40.45 BB     
 14 Campuzano, Gabriela M      8 Lake Lytal Light-FG    39.28      40.74 BB     
 15 Palumbo, Addison S        10 Coral Springs Sw-FG    41.33      41.19 BB     
 16 Suarez, Sadie C           10 Boca Raton Swim-FG     39.69      41.87        
 17 Morgan, Melea R            9 Jupiter Dragons-FG     45.55L     42.55        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 1:04.80  11/15/2012 Andrea Santander, UN-FG                    
                1:22.79  FGJO
                1:31.69  BB
 Meet Qualifying:  1:22.80 - 1:31.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connors, Allison F         9 Wahoo's of Welli-FG  1:23.66    1:20.68 FGJO   
  2 Schnoeller, Zoe S          9 Swim Fort Lauder-FG  1:30.39    1:20.85 FGJO   
  3 Jean-Baptiste, Jenny      10 Sunrise Swimming-FG  1:25.87    1:23.62 BB     
  4 Metz, Veronica A           9 Wahoo's of Welli-FG  1:25.89    1:24.27 BB     
  5 Ford, Andie C             10 Swim Fort Lauder-FG  1:29.11    1:24.30 BB     
  6 Guyett, Venice S          10 East Coast Aquat-FG  1:27.16    1:24.33 BB     
  7 Foulds, Bailey A          10 East Coast Aquat-FG  1:25.97    1:24.43 BB     
  8 Glenn, Jensen L           10 Wahoo's of Welli-FG  1:25.22    1:26.05 BB     
  9 Dam, Chloe                 9 Jupiter Dragons-FG   1:24.48    1:26.41 BB     
 10 El Chantiry, Sophia H     10 Coral Springs Sw-FG  1:29.68    1:27.38 BB     
 11 Chin, Carly C              9 Coral Springs Sw-FG  1:30.94    1:27.91 BB     
 12 Chodos, Bree A            10 Pine Crest Swimm-FG  1:31.20    1:28.39 BB     
 13 Blanco, Lucia M           10 Pompano Beach Pi-FG  1:29.08    1:29.83 BB     
 14 Jerabek, Cali N            8 North Palm Beach-FG  1:28.82    1:30.88 BB     
 15 Wood, Nikki S             10 Pompano Beach Pi-FG  1:28.98    1:32.25        
 16 Morgan, Melea R            9 Jupiter Dragons-FG   1:28.32    1:32.72        
 17 Polston, Olivia E         10 Wahoo's of Welli-FG  1:31.56    1:34.49        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  FGC Record: # 1:54.56  10/19/2014 North Palm Beach Swim Club, NPB-FG         
                         Gabby Santiago, Charlotte Levet, Kiara Caamano, Ci
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:13.33    1:42.84#       
     1) Lajko, Andreas L 9              2) Bass, Alistair J 9             
     3) Clarke, Kavon Z 10              4) Linares, Lucas 10              
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:13.07    2:09.26        
     1)                                 2) Dufflocq, Natalie M 10         
     3)                                 4) Swanson, Elizabeth V 10        
  2 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:20.40    2:16.26        
     1) Hiller, Aubrey R 10             2) Shepley, Makayla M 10          
     3) Campuzano, Gabriela M 8         4) Gammons, Avery A 10            
  3 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 2:17.16    2:20.14        
     1) Dam, Zoey 9                     2) Morgan, Melea R 9              
     3) Rubio, Mia G 10                 4) Dam, Chloe 9                   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 23.46   3/16/2018 Aspen Gersper, SAS-FG                        
                29.09  11-12 FGJO
                31.49  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  31.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG    29.37      27.97 qFGJO  
  2 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG    29.73      28.35 qFGJO  
  3 Gisonni, Isabella M       12 Wahoo's of Welli-FG    30.10      29.06 qFGJO  
  4 Wagner, Mikayla           12 Lake Lytal Light-FG    31.35      29.24 qBB    
  5 Roldan, Rebecca J         12 Wahoo's of Welli-FG    31.25      29.35 qBB    
  6 Ocasio, Mackenzie E       12 YMCA of South Pa-FG    30.00      29.43 qBB    
  7 Amersi, Lily R            11 Jupiter Dragons-FG     29.49      29.50 qBB    
  8 Rodriguez-Cedeno, Johann  12 Una Tsa-FG             29.33      29.52 qBB    
  9 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG    30.11      29.58 qBB    
 10 Escobar, Samantha R       12 Pine Crest Swimm-FG    29.58      29.63 qBB    
 10 Montelbano, Melyana M     12 YMCA of South Pa-FG    30.61      29.63 qBB    
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG    29.45      29.64 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guzzo, Isabella V         11 East Coast Aquat-FG    30.64      29.65 BB     
 14 Adams, Ava                12 Jupiter Dragons-FG     29.66      29.71 BB     
 15 Lander, Payton R          11 Coral Springs Sw-FG    30.93      29.83 BB     
 16 Hirschmann, Navah G       12 Saint Andrew's A-FG    29.85      29.84 BB     
 17 Rock, Julia B             12 Wahoo's of Welli-FG    31.22      29.99 BB     
 17 Overfelt, Mia E           12 TS Aquatics-FG         30.01      29.99 BB     
 19 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG    29.64      30.06 BB     
 20 Bond, Mila I              11 Coral Springs Sw-FG    29.84      30.07 BB     
 21 Egizi, Sofia M            11 Pine Crest Swimm-FG    30.11      30.12 BB     
 22 Morris, Dylan S           12 Swim Fort Lauder-FG    30.70      30.19 BB     
 23 Voet, Katherine L         11 Swim Fort Lauder-FG    29.97      30.21 BB     
 24 Rogers, Selah J           12 Coral Springs Sw-FG    30.40      30.22 BB     
 25 Lappas-Ford, Ainsley M    12 North Palm Beach-FG    30.72      30.26 BB     
 26 St. Hilaire, Pradasjai    12 Swim Fort Lauder-FG    30.49      30.31 BB     
 27 Joselson, Blair L         11 Pine Crest Swimm-FG    31.01      30.32 BB     
 27 Schnoeller, Sabrina S     11 Swim Fort Lauder-FG    30.62      30.32 BB     
 29 Genz, Cassandra N         12 Boca Raton Swim-FG     30.10      30.43 BB     
 29 Malyshev, Ekaterina V     11 Wahoo's of Welli-FG    31.32      30.43 BB     
 31 Lin, Emma Y               11 Coral Springs Sw-FG    30.81      30.55 BB     
 31 Lewis, Jordyn C           12 Saint Andrew's A-FG    29.52      30.55 BB     
 33 Suarez, Rhania G          12 Coral Springs Sw-FG    30.16      30.62 BB     
 34 McDonald, Mia M           12 Jupiter Dragons-FG     29.18      30.63 BB     
 35 Hernandez, Valentina      11 Wahoo's of Welli-FG    30.26      30.70 BB     
 36 Scanlon, Ella M           12 Boca Raton Swim-FG     31.30      30.88 BB     
 37 Balog, Evelyn V           12 Pompano Beach Pi-FG    30.18      30.90 BB     
 38 Miller, Hannah M          12 Una Wow-FG             31.29      30.95 BB     
 39 Teo, Ava M                12 Pine Crest Swimm-FG    31.15      31.07 BB     
 40 Olvera, Ariana A          11 Wahoo's of Welli-FG    30.88      32.75        
 -- Glenn, Darby S            12 Wahoo's of Welli-FG    30.63         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 57.29   10/6/2018 Aspen Gersper, UN-FG                         
              1:13.79  11-12 FGJO
              1:18.49  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Rogers, Hannah C          12 Lake Lytal Light-FG  1:14.49    1:12.48 qFGJO  
  2 Meyer, Camryn E           12 TS Aquatics-FG       1:14.70    1:13.40 qFGJO  
  3 Chardon, Addison          12 North Palm Beach-FG  1:18.44    1:14.24 qBB    
  4 Lewis, Jordyn C           12 Saint Andrew's A-FG  1:14.91    1:14.41 qBB    
  5 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG  1:15.80    1:14.54 qBB    
  6 Overfelt, Mia E           12 TS Aquatics-FG       1:17.97    1:14.56 qBB    
  6 Hirschmann, Navah G       12 Saint Andrew's A-FG  1:14.88    1:14.56 qBB    
  8 Ocasio, Mackenzie E       12 YMCA of South Pa-FG  1:16.74    1:14.96 qBB    
  9 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG  1:30.60L   1:15.12 qBB    
 10 Gisonni, Isabella M       12 Wahoo's of Welli-FG  1:16.88    1:15.40 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lappas-Ford, Ainsley M    12 North Palm Beach-FG  1:17.61    1:15.54 BB     
 12 Lander, Payton R          11 Coral Springs Sw-FG  1:15.69    1:15.57 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG  1:14.90    1:15.79 BB     
 14 Suarez, Rhania G          12 Coral Springs Sw-FG  1:17.35    1:15.81 BB     
 15 Rodriguez-Cedeno, Johann  12 Una Tsa-FG           1:18.33    1:17.16 BB     
 16 Wagner, Mikayla           12 Lake Lytal Light-FG  1:29.93L   1:17.74 BB     
 17 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG  1:17.75    1:18.75        
 18 Bond, Mila I              11 Coral Springs Sw-FG  1:16.50    1:20.08        
 -- Scanlon, Ella M           12 Boca Raton Swim-FG   1:17.53         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 2:02.39    2/3/2018 Paola Gonzalez, MACM-FG                    
                2:35.39  11-12 FGJO
                2:43.99  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:43.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG  2:35.90    2:31.20 FGJO   
  2 Allan, Savannah J         11 East Coast Aquat-FG  2:40.17    2:31.29 FGJO   
  3 Scope, Samantha           11 Lake Lytal Light-FG  2:42.82    2:35.50 BB     
  4 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG  2:37.44    2:36.55 BB     
  5 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG  2:36.14    2:36.80 BB     
  6 Ocasio, Mackenzie E       12 YMCA of South Pa-FG  2:41.51    2:45.84        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:04.93  11/16/2018 Sara Lin, UN-FG                            
                1:22.39  11-12 FGJO
                1:27.39  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:27.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genz, Cassandra N         12 Boca Raton Swim-FG   1:22.72    1:20.46 qFGJO  
  2 Allan, Savannah J         11 East Coast Aquat-FG  1:25.31    1:21.37 qFGJO  
  3 Gonzalez, Carolina        12 TS Aquatics-FG       1:23.38    1:21.49 qFGJO  
  4 Voet, Katherine L         11 Swim Fort Lauder-FG  1:23.25    1:22.01 qFGJO  
  5 Dowling, Niamh            12 Jupiter Dragons-FG   1:23.31    1:22.15 qFGJO  
  6 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG  1:23.22    1:22.71 qBB    
  7 Mackenzie, Alice R        12 Jupiter Dragons-FG   1:22.74    1:22.92 qBB    
  8 Lajko, Lena               11 Swim Fort Lauder-FG  1:22.62    1:23.36 qBB    
  9 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG   1:24.80    1:23.75 qBB    
 10 St. Hilaire, Pradasjai    12 Swim Fort Lauder-FG  1:23.95    1:23.77 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chardon, Addison          12 North Palm Beach-FG  1:24.76    1:24.97 BB     
 12 Espaillat, Erica A        11 Jupiter Dragons-FG   1:22.45    1:25.08 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Griffiths, Siena A        12 Saint Andrew's A-FG  1:25.54    1:25.44 BB     
 14 Macaulay, Anna M          12 Jupiter Dragons-FG   1:25.42    1:25.55 BB     
 15 Poling, Summer R          11 Swim Fort Lauder-FG  1:25.66    1:26.25 BB     
 -- Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG  1:25.49         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 25.17   12/1/2017 Athena Meneses Kovacs, MSA-FG                
                32.49  11-12 FGJO
                34.09  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  34.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG     32.52      31.70 qFGJO  
  2 Morris, Dylan S           12 Swim Fort Lauder-FG    32.82      31.78 qFGJO  
  3 Papadopoulos, Ava         12 East Coast Aquat-FG    32.67      31.89 qFGJO  
  4 Suarez, Rhania G          12 Coral Springs Sw-FG    32.78      32.14 qFGJO  
  5 Overfelt, Mia E           12 TS Aquatics-FG         32.71      32.26 qFGJO  
  6 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG    33.35      32.47 qFGJO  
  7 Rogers, Hannah C          12 Lake Lytal Light-FG    33.99      32.53 qBB    
  8 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG    36.97L     32.66 qBB    
  9 Montelbano, Melyana M     12 YMCA of South Pa-FG    33.80      32.78 qBB    
 10 Hernandez, Valentina      11 Wahoo's of Welli-FG    32.83      32.79 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lewis, Jordyn C           12 Saint Andrew's A-FG    33.75      32.80 BB     
 12 Lin, Emma Y               11 Coral Springs Sw-FG    33.59      32.88 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hirschmann, Navah G       12 Saint Andrew's A-FG    33.60      32.98 BB     
 14 Gonzalez, Carolina        12 TS Aquatics-FG         33.52      33.10 BB     
 15 Poling, Summer R          11 Swim Fort Lauder-FG    33.95      33.14 BB     
 16 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG    33.06      33.20 BB     
 17 Santos, Abigail I         11 Swim Fort Lauder-FG    33.74      33.46 BB     
 18 Mackenzie, Alice R        12 Jupiter Dragons-FG     33.33      33.60 BB     
 19 Adams, Ava                12 Jupiter Dragons-FG     33.73      33.67 BB     
 20 Balog, Evelyn V           12 Pompano Beach Pi-FG    33.18      33.70 BB     
 21 Schnoeller, Sabrina S     11 Swim Fort Lauder-FG    33.53      33.82 BB     
 22 Gisonni, Isabella M       12 Wahoo's of Welli-FG    34.08      34.18        
 23 Voet, Katherine L         11 Swim Fort Lauder-FG    33.88      34.24        
 24 Escobar, Samantha R       12 Pine Crest Swimm-FG    32.90      34.64        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 2:05.41   10/6/2007 Chelsea Britt, FLA-FG                      
                2:38.99  11-12 FGJO
                2:47.89  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fraga, Valentina A        12 Pine Crest Swimm-FG  2:40.32    2:30.66 FGJO   
  2 Rizzi, Taylor A           12 North Palm Beach-FG  2:43.02    2:35.47 FGJO   
  3 Dowling, Niamh            12 Jupiter Dragons-FG   2:39.08    2:39.69 BB     
  4 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG  2:41.45    2:41.78 BB     
  5 McDonald, Mia M           12 Jupiter Dragons-FG   2:47.15    2:42.85 BB     
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 59.27   3/11/2010 Megan Moroney, SAS-FG                        
              1:10.79  11-12 FGJO
              1:18.39  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lajko, Lena               11 Swim Fort Lauder-FG  1:13.83    1:09.56 qFGJO  
  2 Meyer, Camryn E           12 TS Aquatics-FG       1:10.81    1:10.43 qFGJO  
  3 Papadopoulos, Ava         12 East Coast Aquat-FG  1:12.87    1:10.65 qFGJO  
  4 Meserole, Gabriella A     12 Lake Lytal Light-FG  1:11.69    1:10.69 qFGJO  
  5 Rogers, Hannah C          12 Lake Lytal Light-FG  1:16.07    1:11.59 qBB    
  6 Griffiths, Siena A        12 Saint Andrew's A-FG  1:11.12    1:11.90 qBB    
  7 Byrne, Addison J          12 Pompano Beach Pi-FG  1:12.30    1:12.01 qBB    
  8 Rogers, Selah J           12 Coral Springs Sw-FG  1:14.79    1:12.44 qBB    
  9 Cogle, Siri A             11 Jupiter Dragons-FG   1:12.64    1:12.80 qBB    
 10 Gonzalez, Carolina        12 TS Aquatics-FG       1:14.35    1:12.93 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Andrade, Dayana           11 Wahoo's of Welli-FG  1:14.25    1:13.13 BB     
 12 Scope, Samantha           11 Lake Lytal Light-FG  1:16.11    1:13.22 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hughes, Carlin            11 Lake Lytal Light-FG  1:14.34    1:13.29 BB     
 13 Dudley, Paige N           12 Pine Crest Swimm-FG  1:18.22    1:13.29 BB     
 15 Keegan, Kierra M          12 North Palm Beach-FG  1:14.07    1:13.41 BB     
 16 Chardon, Addison          12 North Palm Beach-FG  1:15.78    1:13.45 BB     
 17 Demaria, Kaitlyn M        12 North Palm Beach-FG  1:14.28    1:13.70 BB     
 18 Spada, Mariana C          12 Boca Raton Swim-FG   1:15.20    1:13.74 BB     
 19 Roldan, Rebecca J         12 Wahoo's of Welli-FG  1:18.04    1:13.92 BB     
 20 Allan, Savannah J         11 East Coast Aquat-FG  1:14.21    1:14.01 BB     
 21 Hiller, Morgan R          12 Lake Lytal Light-FG  1:13.88    1:14.02 BB     
 22 Han, Miranda A            12 Wahoo's of Welli-FG  1:13.51    1:14.10 BB     
 23 Eskra, Paige K            12 North Palm Beach-FG  1:14.80    1:14.63 BB     
 24 Poling, Summer R          11 Swim Fort Lauder-FG  1:14.72    1:15.40 BB     
 25 Rodriguez-Cedeno, Johann  12 Una Tsa-FG           1:13.49    1:15.58 BB     
 26 Malyshev, Ekaterina V     11 Wahoo's of Welli-FG  1:18.30    1:16.18 BB     
 27 Baratta, Amanda M         11 Wahoo's of Welli-FG  1:16.26    1:16.67 BB     
 28 Montes, Mariana           11 Coral Springs Sw-FG  1:16.48    1:16.79 BB     
 29 Genz, Cassandra N         12 Boca Raton Swim-FG   1:16.54    1:16.90 BB     
 30 Santos, Abigail I         11 Swim Fort Lauder-FG  1:15.28    1:17.26 BB     
 31 Lin, Emma Y               11 Coral Springs Sw-FG  1:16.73    1:17.33 BB     
 32 Egizi, Sofia M            11 Pine Crest Swimm-FG  1:18.02    1:18.47        
 33 Escobar, Samantha R       12 Pine Crest Swimm-FG  1:17.28    1:18.90        
 -- Morris, Dylan S           12 Swim Fort Lauder-FG  1:12.83         DQ        
      False start - Misc
 -- Wagner, Mikayla           12 Lake Lytal Light-FG  1:18.20         DQ        
      False start - Misc
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  FGC Record: # 1:40.90   3/18/2018 Saint Andrew's Aquatics, SAS-FG            
                         Erin Miller, Kate Wise, Breanna Wood, Aspen Gerspe
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                1:51.44    1:52.20        
     1)                                 2) Keegan, Kierra M 12            
     3)                                 4) Chardon, Addison 12            
  1 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       1:57.81    1:54.00        
     1) Taus-Nita, Alexander 12         2) Lin, Christopher T 11          
     3) Sturm, Benjamin N 12            4) Armbruster, Tyler K 12         
  2 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 1:54.75    1:53.35        
     1)                                 2) Cogle, Siri A 11               
     3) Macaulay, Anna M 12             4) McDonald, Mia M 12             
  3 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      1:58.78    1:53.51        
     1) Hughes, Carlin 11               2) Rogers, Hannah C 12            
     3) Wagner, Mikayla 12              4) Scope, Samantha 11             
  4 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       2:01.59    1:56.61        
     1) Dudley, Paige N 12              2) Egizi, Sofia M 11              
     3) Joselson, Blair L 11            4) Fraga, Valentina A 12          
  5 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:03.72    2:01.91        
     1) Morris, Dylan S 12              2) Poling, Summer R 11            
     3) Schnoeller, Sabrina S 11        4) Voet, Katherine L 11           
  6 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'B'                 2:05.24    2:04.25        
     1) Amersi, Lily R 11               2) Adams, Ava 12                  
     3) Espaillat, Erica A 11           4) Mackenzie, Alice R 12          
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 22.91    3/9/2012 Caroline Nava, PCS-FG                        
                26.79  13-14 FGJO
                30.29  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  30.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Ciana M              13 Wahoo's of Welli-FG    26.81      26.46 qFGJO  
  2 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG    28.28      26.57 qFGJO  
  3 Martinez, Gabriella T     14 Swim Fort Lauder-FG    27.03      26.97 qBB    
  4 Flynn, Cassia R           13 Coral Springs Sw-FG    27.33      27.06 qBB    
  5 Adams, Ella               14 Jupiter Dragons-FG     27.14      27.21 qBB    
  6 Bell, Chiara M            14 Una Fast-FG            27.12      27.27 qBB    
  7 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG    27.85      27.28 qBB    
  8 Balkcom, Daniella R       13 Coral Springs Sw-FG    28.51      27.42 qBB    
  9 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG    27.17      27.43 qBB    
 10 Macvane, Riley C          13 North Palm Beach-FG    28.18      27.58 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lopez, Phoenix S          13 East Coast Aquat-FG    27.41      27.59 BB     
 12 Bensusan, Fiona           14 Jupiter Dragons-FG     27.79      27.63 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Parnas, Grace G           14 Pompano Beach Pi-FG    27.26      27.67 BB     
 14 Ruggiere, Kai K           14 East Coast Aquat-FG    27.35      27.68 BB     
 15 Bucaro, Marcela           13 TS Aquatics-FG         27.24      27.76 BB     
 15 Smith, Megan R            14 Sunrise Swimming-FG    27.53      27.76 BB     
 17 Barkauskas, Alexandra E   13 North Palm Beach-FG    27.51      27.78 BB     
 18 Fabry, Angelina M         13 Jupiter Dragons-FG     28.52      28.00 BB     
 19 Caglayan, Lara S          14 Boca Raton Swim-FG     27.99      28.05 BB     
 20 Albury, Marissa L         13 Pine Crest Swimm-FG    27.68      28.09 BB     
 21 Schluth, Mikaela A        13 Pine Crest Swimm-FG    28.21      28.24 BB     
 22 Ravel, Grace S            14 North Palm Beach-FG    29.38      28.28 BB     
 23 Rilo, Illari              13 Sunrise Swimming-FG    27.79      28.32 BB     
 24 Trussell, Lillian A       14 Saint Andrew's A-FG    28.84      28.34 BB     
 25 Bennett, Lorelei K        14 Pine Crest Swimm-FG    28.39      28.35 BB     
 26 Hartung, Courtney L       14 Coral Springs Sw-FG    28.83      28.52 BB     
 27 Smith, Katelyn T          13 North Palm Beach-FG    27.47      28.62 BB     
 28 Martin, Jasmine B         13 Coral Springs Sw-FG    28.46      28.84 BB     
 29 Carpenito, Samantha M     14 North Palm Beach-FG    29.13      28.86 BB     
 30 Roy, Lillian K            13 Lake Lytal Light-FG    29.79      28.88 BB     
 31 Gonio, Margaret L         13 Swim Fort Lauder-FG    28.99      28.89 BB     
 32 Selinsky, Sarah N         14 Sunrise Swimming-FG    29.15      28.90 BB     
 33 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG    29.17      29.01 BB     
 34 Saballos, Fabiola         14 Plantation Swim-FG     34.37L     29.09 BB     
 34 Eaton, Emily G            13 East Coast Aquat-FG    28.81      29.09 BB     
 36 Hidalgo Cadet, Nicole     14 Jupiter Dragons-FG     29.57      29.16 BB     
 37 Osborn, Sara E            14 Martin County Sw-FG    29.55      29.29 BB     
 38 Balsam, Ava               13 Pine Crest Swimm-FG    34.13L     29.32 BB     
 39 Korb, Savannah M          14 Coral Springs Sw-FG    29.65      29.40 BB     
 40 Garand, Zoe J             13 YMCA of South Pa-FG    29.75      29.48 BB     
 41 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG    29.16      29.49 BB     
 42 Peacey, Ava K             13 Swim Fort Lauder-FG    30.13      29.51 BB     
 43 Kapskaya, Ekaterina       13 Boca Raton Swim-FG     28.82      29.62 BB     
 44 Colado, Sarah E           14 TS Aquatics-FG         29.70      29.64 BB     
 45 Bengala, Isabella M       14 Pompano Beach Pi-FG    30.10      29.65 BB     
 46 Dedon, Taylor A           13 Hammerhead Aquat-FG    29.96      29.71 BB     
 47 Popen, Grainne S          14 Coral Springs Sw-FG    29.75      29.90 BB     
 48 Maxwell, Reese A          13 Coral Springs Sw-FG    30.19      29.93 BB     
 49 Juskiewicz, Abigail E     13 Plantation Swim-FG     30.02      30.05 BB     
 50 Wehby, Carly              13 Sunrise Swimming-FG    29.15      30.28 BB     
 -- Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG         27.34         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 54.32   12/9/2010 Clara Smiddy, AKS-FG                         
              1:06.19  13-14 FGJO
              1:11.69  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Adams, Ella               14 Jupiter Dragons-FG   1:06.57    1:04.49 qFGJO  
  2 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG  1:06.80    1:05.78 qFGJO  
  3 Smith, Megan R            14 Sunrise Swimming-FG  1:08.01    1:07.39 qBB    
  4 Martinez, Gabriella T     14 Swim Fort Lauder-FG       NT    1:07.89 qBB    
  5 Albury, Marissa L         13 Pine Crest Swimm-FG  1:08.65    1:08.20 qBB    
  6 Landron, Teresa M         13 Sunrise Swimming-FG  1:10.16    1:08.78 qBB    
  7 Smith, Katelyn T          13 North Palm Beach-FG  1:08.45    1:09.17 qBB    
  8 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG  1:10.90    1:09.44 qBB    
  9 Freshour, Julia E         13 Pompano Beach Pi-FG  1:08.69    1:09.56 qBB    
 10 Baratta, Emily Rose       13 Wahoo's of Welli-FG  1:07.28    1:09.82 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Power, Allison R          14 Boca Raton Swim-FG   1:11.45    1:10.39 BB     
 12 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG  1:10.05    1:10.65 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Trussell, Lillian A       14 Saint Andrew's A-FG  1:10.14    1:10.74 BB     
 14 Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG       1:09.63    1:11.49 BB     
 15 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG  1:11.52    1:11.98        
 15 Bennett, Lorelei K        14 Pine Crest Swimm-FG  1:11.59    1:11.98        
 17 Sharp, Angelina J         13 Lake Lytal Light-FG  1:10.40    1:12.31        
 18 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG   1:23.27L   1:13.17        
 19 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG  1:22.34L   1:14.52        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:56.98   12/9/2010 Clara Smiddy, AKS-FG                       
                2:23.39  13-14 FGJO
                2:35.39  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:35.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Jaclyn N          13 Pompano Beach Pi-FG  2:24.39    2:20.03 FGJO   
  2 Freshour, Julia E         13 Pompano Beach Pi-FG  2:26.68    2:22.18 FGJO   
  3 Wood, Breanna N           13 Saint Andrew's A-FG  2:24.89    2:23.59 BB     
  4 Gonzalez, Sadie M         13 Saint Andrew's A-FG  2:26.48    2:27.20 BB     
  5 Bennett, Lorelei K        14 Pine Crest Swimm-FG  2:27.74    2:30.91 BB     
  6 Leete, Siera A            14 Swim Fort Lauder-FG  2:58.58L   2:31.33 BB     
  7 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG   2:34.06    2:33.24 BB     
  8 Garand, Zoe J             13 YMCA of South Pa-FG  2:33.57    2:33.90 BB     
  9 Parnas, Grace G           14 Pompano Beach Pi-FG  2:35.02    2:39.15        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:01.73  11/13/2008 Lindsey McKnight, UN-FG                    
                1:15.99  13-14 FGJO
                1:22.39  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:22.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG  1:16.62    1:15.38 qFGJO  
  2 Bensusan, Fiona           14 Jupiter Dragons-FG   1:17.93    1:16.80 qBB    
  3 Bucaro, Marcela           13 TS Aquatics-FG       1:18.31    1:17.31 qBB    
  4 Rilo, Illari              13 Sunrise Swimming-FG  1:16.14    1:17.50 qBB    
  5 Bell, Chiara M            14 Una Fast-FG          1:21.15    1:17.63 qBB    
  6 Kapskaya, Ekaterina       13 Boca Raton Swim-FG   1:21.57    1:18.94 qBB    
  7 Gonzalez, Sadie M         13 Saint Andrew's A-FG  1:18.01    1:19.31 qBB    
  8 Wells, Hailey I           14 TS Aquatics-FG       1:18.25    1:19.71 qBB    
  9 Hidalgo Cadet, Nicole     14 Jupiter Dragons-FG   1:21.27    1:20.27 qBB    
 10 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG  1:16.61    1:21.50 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Selinsky, Sarah N         14 Sunrise Swimming-FG  1:21.79    1:21.64 BB     
 12 Barkauskas, Alexandra E   13 North Palm Beach-FG  1:21.58    1:21.75 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Caglayan, Lara S          14 Boca Raton Swim-FG   1:21.75    1:22.13 BB     
 14 Peacey, Ava K             13 Swim Fort Lauder-FG  1:34.93L   1:22.34 BB     
 15 Petranchuk, Sydney P      14 Jupiter Dragons-FG   1:21.38    1:23.48        
 16 Rubin, Yardena A          14 Swim Fort Lauder-FG  1:21.98    1:23.99        
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 24.94    3/7/2015 Jessica Nava, PCS-FG                         
                30.19  13-14 FGJO
                32.69  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  32.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Han, Ciana M              13 Wahoo's of Welli-FG    30.25      29.22 qFGJO  
  2 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG    31.07      29.43 qFGJO  
  3 Lopez, Phoenix S          13 East Coast Aquat-FG    30.57      29.61 qFGJO  
  4 Loomis, Amanda            13 East Coast Aquat-FG    31.00      30.03 qFGJO  
  5 Flynn, Cassia R           13 Coral Springs Sw-FG    31.45      30.06 qFGJO  
  6 Balsam, Ava               13 Pine Crest Swimm-FG    30.40      30.20 qBB    
  7 Gonio, Margaret L         13 Swim Fort Lauder-FG    30.98      30.38 qBB    
  8 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG    30.79      30.45 qBB    
  9 Martin, Jasmine B         13 Coral Springs Sw-FG    31.68      30.59 qBB    
 10 Baratta, Emily Rose       13 Wahoo's of Welli-FG    30.77      30.70 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hartung, Courtney L       14 Coral Springs Sw-FG    31.64      30.92 BB     
 12 Rosa, Anna G              13 Sunrise Swimming-FG    30.94      31.04 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Barkauskas, Alexandra E   13 North Palm Beach-FG    32.09      31.29 BB     
 14 Parnas, Grace G           14 Pompano Beach Pi-FG    31.40      31.33 BB     
 15 Eaton, Emily G            13 East Coast Aquat-FG    32.66      32.66 BB     
 16 Freshour, Julia E         13 Pompano Beach Pi-FG    32.06      32.77        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 1:59.91  12/11/2008 Chelsea Britt, FLA-FG                      
                2:25.79  13-14 FGJO
                2:37.89  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:37.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landron, Teresa M         13 Sunrise Swimming-FG  2:28.35    2:24.56 FGJO   
  2 Wood, Breanna N           13 Saint Andrew's A-FG  2:27.35    2:27.60 BB     
  3 Fabry, Angelina M         13 Jupiter Dragons-FG   2:29.32    2:30.50 BB     
  4 Balsam, Ava               13 Pine Crest Swimm-FG  2:35.27    2:31.70 BB     
  5 Sharp, Angelina J         13 Lake Lytal Light-FG  2:36.35    2:32.29 BB     
  6 Arfa, Angelique F         13 Pine Crest Swimm-FG  2:36.38    2:42.67        
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 58.18  11/19/2010 Clara Smiddy, AKS-FG                         
              1:09.29  13-14 FGJO
              1:18.29  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:18.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martinez, Gabriella T     14 Swim Fort Lauder-FG  1:09.96    1:07.37 qFGJO  
  2 Han, Ciana M              13 Wahoo's of Welli-FG  1:09.77    1:07.38 qFGJO  
  3 Rasmussen, Isabella M     14 Lake Lytal Light-FG  1:15.88    1:07.44 qFGJO  
  4 Landron, Teresa M         13 Sunrise Swimming-FG  1:10.94    1:08.08 qFGJO  
  5 Ruggiere, Kai K           14 East Coast Aquat-FG  1:09.98    1:08.38 qFGJO  
  6 Adams, Ella               14 Jupiter Dragons-FG   1:10.43    1:08.52 qFGJO  
  7 Walker, Syven N           14 Una Tsa-FG           1:12.09    1:08.91 qFGJO  
  8 Albury, Marissa L         13 Pine Crest Swimm-FG  1:12.01    1:09.08 qFGJO  
  9 Bensusan, Fiona           14 Jupiter Dragons-FG   1:14.42    1:09.22 qFGJO  
 10 Fabry, Angelina M         13 Jupiter Dragons-FG   1:09.99    1:09.36 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Flynn, Cassia R           13 Coral Springs Sw-FG  1:12.65    1:09.44 BB     
 12 Baratta, Emily Rose       13 Wahoo's of Welli-FG  1:10.23    1:10.43 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Portik-Gergely, Kata      13 Pine Crest Swimm-FG  1:11.18    1:10.59 BB     
 14 Selinsky, Sarah N         14 Sunrise Swimming-FG  1:13.13    1:11.32 BB     
 15 Barkauskas, Alexandra E   13 North Palm Beach-FG  1:12.38    1:12.04 BB     
 15 Ravel, Grace S            14 North Palm Beach-FG  1:14.50    1:12.04 BB     
 17 Garand, Zoe J             13 YMCA of South Pa-FG  1:16.53    1:12.53 BB     
 18 Gonio, Margaret L         13 Swim Fort Lauder-FG  1:13.04    1:13.11 BB     
 19 Colado, Sarah E           14 TS Aquatics-FG       1:17.64    1:13.13 BB     
 20 Balkcom, Daniella R       13 Coral Springs Sw-FG  1:15.20    1:13.39 BB     
 21 Hidalgo Cadet, Nicole     14 Jupiter Dragons-FG   1:16.40    1:13.45 BB     
 22 Caglayan, Lara S          14 Boca Raton Swim-FG   1:13.20    1:13.50 BB     
 23 Eaton, Emily G            13 East Coast Aquat-FG  1:13.15    1:13.85 BB     
 24 Martin, Jasmine B         13 Coral Springs Sw-FG  1:17.19    1:14.65 BB     
 25 Hartung, Courtney L       14 Coral Springs Sw-FG  1:16.20    1:14.70 BB     
 26 McGovern, Isabella C      14 Pine Crest Swimm-FG  1:13.65    1:14.86 BB     
 27 Peacey, Ava K             13 Swim Fort Lauder-FG  1:14.47    1:15.02 BB     
 28 Roy, Lillian K            13 Lake Lytal Light-FG  1:17.19    1:15.05 BB     
 29 Schluth, Mikaela A        13 Pine Crest Swimm-FG  1:14.46    1:15.64 BB     
 30 Korb, Savannah M          14 Coral Springs Sw-FG  1:15.51    1:15.65 BB     
 31 Wehby, Carly              13 Sunrise Swimming-FG  1:17.60    1:16.15 BB     
 32 Runk, Sydney M            14 North Palm Beach-FG  1:15.54    1:16.18 BB     
 33 Palacios, Nicole          14 Coral Springs Sw-FG  1:16.90    1:16.82 BB     
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  FGC Record: # 1:35.14    3/9/2012 Pine Crest Swimming, PCS-FG                
                         Marta Ciesla, Alexa Rivera, Miriyam Ghali, Carolin
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      1:51.11    1:49.32        
     1) Rasmussen, Isabella M 14        2) Salcedo, Sara F 13             
     3) Sharp, Angelina J 13            4) Roy, Lillian K 13              
  2 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                1:44.54    1:49.86        
     1) Ravel, Grace S 14               2) Smith, Katelyn T 13            
     3) Barkauskas, Alexandra E 13      4)                                
  3 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      1:58.60    1:50.90        
     1) Martinez, Gabriella T 14        2) Leete, Siera A 14              
     3) Peacey, Ava K 13                4) Gonio, Margaret L 13           
  4 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 1:53.02    1:51.28        
     1) Adams, Ella 14                  2) Bensusan, Fiona 14             
     3) Fabry, Angelina M 13            4) Hidalgo Cadet, Nicole 14       
  5 Sunrise Swimming-FG  'A'                          1:52.57    1:52.70        
     1) Rosa, Anna G 13                 2) Wehby, Carly 13                
     3) Selinsky, Sarah N 14            4) Landron, Teresa M 13           
  6 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       1:51.68    1:52.91        
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
                29.79  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  26.60 - 29.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Rianna A          15 TS Aquatics-FG         26.88      26.24 qSR19  
  2 Scognamillo, Jenna N      15 Lake Lytal Light-FG    27.71      26.76 qBB    
  3 Rabideau, Cathleen R      16 North Palm Beach-FG    27.93      26.80 qBB    
  4 Prado, Christina          16 Heritage Aquatic-FG    26.76      27.02 qBB    
  4 Muth, Layla B             16 Lake Lytal Light-FG    27.38      27.02 qBB    
  6 Smith, Chloe S            15 Flood Aquatics S-FG    27.33      27.14 qBB    
  7 Mark, Kelly L             17 North Palm Beach-FG    27.97      27.42 qBB    
  8 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG    27.76      27.45 qBB    
  9 Allan, Sarah J            15 East Coast Aquat-FG    27.47      27.46 qBB    
 10 Carvalho, Julia C         15 Flood Aquatics S-FG    27.20      27.51 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG    27.48      27.58 BB     
 12 Young, Rayanna A          15 Coral Springs Sw-FG    27.42      27.63 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG     28.17      27.85 BB     
 14 Torres, Viviana           15 TS Aquatics-FG         27.23      27.92 BB     
 15 Patrocinio, Luiza B       17 Pine Crest Swimm-FG    32.21L     27.98 BB     
 16 Carvalho, Amanda J        15 Swim Fort Lauder-FG    28.53      28.23 BB     
 17 Chartier, Sawyer G        17 Coral Springs Sw-FG    28.34      28.26 BB     
 18 Leininger, Brooke L       16 Flood Aquatics S-FG    33.10L     28.29 BB     
 19 Luciano, Zyara J          16 Performance Aqua-FG    27.57      28.67 BB     
 20 De Leao, Victoria A       16 Boca Raton Swim-FG     33.49L     28.82 BB     
 21 Nagy, Ashley J            15 Coral Springs Sw-FG    29.52      28.83 BB     
 22 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG    28.85      28.85 BB     
 23 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG    27.72      29.05 BB     
 24 Civalero, Julia C         17 Coral Springs Sw-FG    27.85      29.15 BB     
 25 Nelson, Sarah N           16 Performance Aqua-FG    28.97      29.26 BB     
 26 Frank, Abby K             15 Coral Springs Sw-FG    27.97      29.27 BB     
 27 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG     28.93      29.34 BB     
 28 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG    28.69      29.40 BB     
 29 Salce, Haylie             15 Swim Fort Lauder-FG    28.78      29.63 BB     
 30 Klapper, Giulia F         15 Performance Aqua-FG    28.27      29.68 BB     
 31 Albuquerque, Esther O     15 Performance Aqua-FG    28.57      29.88        
 32 Roy, Payton A             16 Lake Lytal Light-FG    29.44      29.95        
 33 Nemeth, Emese G           18 Performance Aqua-FG    29.30      30.20        
 34 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG    28.97      31.16        
 35 Vera, Mariajose           15 Coral Springs Sw-FG    31.93L     33.25        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              1:10.09  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:06.00 - 1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Engstrom, Brooke T        17 Flood Aquatics S-FG  1:08.43    1:08.12 qBB    
  2 Rabideau, Cathleen R      16 North Palm Beach-FG  1:07.61    1:08.43 qBB    
  3 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG  1:08.67    1:10.21 q      
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:23.19  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:32.39  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:23.20 - 2:32.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rabideau, Cathleen R      16 North Palm Beach-FG  2:23.53    2:26.33 BB     
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.79  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              1:20.69  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:15.80 - 1:20.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mark, Kelly L             17 North Palm Beach-FG  1:18.01    1:15.76 qSR19  
  2 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG  1:15.90    1:16.90 qBB    
  3 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG  1:19.60    1:17.45 qBB    
  4 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG   1:18.53    1:17.81 qBB    
  5 Chartier, Sawyer G        17 Coral Springs Sw-FG  1:18.10    1:19.61 qBB    
  6 Salce, Haylie             15 Swim Fort Lauder-FG  1:18.18    1:20.98 q      
  7 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG  1:16.79    1:22.26 q      
 
Girls 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                29.99  15-18 SR19 Sr Champs 2019
                32.49  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  30.00 - 32.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG     30.26      29.30 qSR19  
  2 Frank, Abby K             15 Coral Springs Sw-FG    30.26      29.95 qSR19  
  3 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG    30.74      30.34 qBB    
  4 Prado, Christina          16 Heritage Aquatic-FG    31.39      30.36 qBB    
  5 Carvalho, Amanda J        15 Swim Fort Lauder-FG    30.97      30.42 qBB    
  6 Veiga, Victoria N         17 Coral Springs Sw-FG    30.42      30.73 qBB    
  6 Suther, Faith B           16 Coral Springs Sw-FG    30.90      30.73 qBB    
  8 Smith, Chloe S            15 Flood Aquatics S-FG    31.67      30.80 qBB    
  9 Mark, Kelly L             17 North Palm Beach-FG    31.29      30.93 qBB    
 10 Allan, Sarah J            15 East Coast Aquat-FG    31.80      31.01 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Genz, Gabriella M         16 Boca Raton Swim-FG     31.46      31.16 BB     
 12 Carvalho, Julia C         15 Flood Aquatics S-FG    30.32      31.45 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Civalero, Julia C         17 Coral Springs Sw-FG    31.09      31.59 BB     
 14 Luciano, Zyara J          16 Performance Aqua-FG    32.18      31.62 BB     
 15 Suglio, Lauren N          15 Coral Springs Sw-FG    31.69      31.92 BB     
 16 Albuquerque, Esther O     15 Performance Aqua-FG    31.60      32.62        
 17 Roy, Payton A             16 Lake Lytal Light-FG    32.03      33.33        
 18 Klapper, Giulia F         15 Performance Aqua-FG    32.13      34.94        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:23.49  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:34.89  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:23.50 - 2:34.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelenski, Paige S         16 Boca Raton Swim-FG   2:51.57L   2:21.94 SR19   
  2 Diaz, Natalie             15 Lake Lytal Light-FG  2:24.62    2:29.16 BB     
 
Girls 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
              1:07.99  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              1:15.49  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:08.00 - 1:15.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Muth, Layla B             16 Lake Lytal Light-FG  1:11.72    1:06.94 qSR19  
  2 Suther, Faith B           16 Coral Springs Sw-FG  1:08.14    1:08.23 qBB    
  3 Engstrom, Brooke T        17 Flood Aquatics S-FG  1:08.20    1:08.58 qBB    
  4 Laplant, Sara E           15 Coral Springs Sw-FG  1:10.18    1:08.73 qBB    
  5 Young, Rayanna A          15 Coral Springs Sw-FG  1:09.40    1:08.80 qBB    
  6 Carvalho, Amanda J        15 Swim Fort Lauder-FG  1:11.32    1:09.01 qBB    
  7 Dearen, Marli G           16 Coral Springs Sw-FG  1:10.06    1:09.68 qBB    
  8 Martin, Rianna A          15 TS Aquatics-FG       1:14.22    1:10.55 qBB    
  9 Sare, Ema G               15 Saint Andrew's A-FG  1:09.13    1:10.72 qBB    
 10 Frank, Abby K             15 Coral Springs Sw-FG  1:09.99    1:11.69 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Salce, Haylie             15 Swim Fort Lauder-FG  1:12.04    1:11.74 BB     
 12 Weech, Kennedy L          15 Lake Lytal Light-FG  1:09.66    1:12.49 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chartier, Sawyer G        17 Coral Springs Sw-FG  1:14.16    1:13.19 BB     
 14 Barrios, Sofia            15 Coral Springs Sw-FG  1:12.26    1:14.08 BB     
 15 Albuquerque, Esther O     15 Performance Aqua-FG  1:14.45    1:17.70        
 16 Luciano, Zyara J          16 Performance Aqua-FG  1:14.42    1:18.04        
 17 Klapper, Giulia F         15 Performance Aqua-FG  1:14.74    1:18.88        
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Performance Aquatics-FG  'A'                      1:40.28    1:44.81        
     1) Almeida, Nicholas M 16          2) Costa, Kylan M 15              
     3) Wulkan, Bryce A 17              4) Gashimov, Anvar 15             
  1 Flood Aquatics Swim Team-FG  'A'                  1:51.02    1:47.46        
     1) Engstrom, Brooke T 17           2) Smith, Chloe S 15              
     3) Carvalho, Julia C 15            4) Leininger, Brooke L 16         
  2 Performance Aquatics-FG  'A'                      2:04.98    2:00.04        
     1) Klapper, Giulia F 15            2) Nelson, Sarah N 16             
     3) Albuquerque, Esther O 15        4) Luciano, Zyara J 16            
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 25.87   3/17/2017 Kaii Winkler, MS-FG                          
                31.99  FGJO
                34.49  BB
 Meet Qualifying:  32.00 - 34.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papescu, Beny             10 Eagles Swim Club-FG    33.20      31.56 FGJO   
  2 Campuzano, Santiago       10 Lake Lytal Light-FG    33.49      31.70 FGJO   
  3 McQueeney, Aaron B         9 Flood Aquatics S-FG    32.68      31.77 FGJO   
  4 Wagner, Jacob             10 Lake Lytal Light-FG    34.48      32.14 BB     
  5 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG    32.90      32.18 BB     
  6 Ozaktay, Levent L         10 Pine Crest Swimm-FG    33.25      33.17 BB     
  7 Persten, Ethan X          10 Coral Springs Sw-FG    33.66      33.41 BB     
  8 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG    34.18      33.45 BB     
  9 Reback, Ransom W          10 North Palm Beach-FG    33.21      33.66 BB     
 10 Dick, Mateo S             10 Jupiter Dragons-FG     34.34      34.34 BB     
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 59.61   4/10/2015 Josh Zuchowski, ECAC-FG                      
              1:23.19  FGJO
              1:29.69  BB
 Meet Qualifying:  1:23.20 - 1:29.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Duy X               9 North Palm Beach-FG  1:29.16    1:21.90 FGJO   
  2 McQueeney, Aaron B         9 Flood Aquatics S-FG  1:29.53    1:23.43 BB     
  3 Granison, Julian A        10 Wahoo's of Welli-FG  1:26.24    1:24.73 BB     
  4 Sabocik, Aiden C          10 Lake Lytal Light-FG  1:25.00    1:25.10 BB     
  5 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG  1:23.45    1:26.32 BB     
  6 Lappas-Ford, Eamon D      10 North Palm Beach-FG  1:29.62    1:30.48        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:11.03    6/2/2018 George Gonzalez, MACM-FG                   
                1:34.19  FGJO
                1:41.89  BB
 Meet Qualifying:  1:34.20 - 1:41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Duy X               9 North Palm Beach-FG  1:40.77    1:28.89 FGJO   
  2 Sabocik, Aiden C          10 Lake Lytal Light-FG  1:56.56L   1:34.32 BB     
  3 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG  1:37.16    1:36.02 BB     
  4 Malyshev, Vladmir          8 Wahoo's of Welli-FG  1:39.75    1:37.34 BB     
  5 Paden, Joseph I           10 Pine Crest Swimm-FG  1:39.48    1:39.78 BB     
  6 Reback, Ransom W          10 North Palm Beach-FG  1:38.12    1:41.29 BB     
  7 Lappas-Ford, Eamon D      10 North Palm Beach-FG  1:40.30    1:41.55 BB     
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 27.24   3/18/2017 Kaii Winkler, MS-FG                          
                37.39  FGJO
                40.49  BB
 Meet Qualifying:  37.40 - 40.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papescu, Beny             10 Eagles Swim Club-FG    37.89      37.57 BB     
  2 Machado, Marcos A          8 Pompano Beach Pi-FG    38.47      38.84 BB     
  3 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG    37.54      39.22 BB     
  4 Wagner, Jacob             10 Lake Lytal Light-FG    39.55      40.03 BB     
  5 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG    40.39      40.13 BB     
  6 Lajko, Andreas L           9 Swim Fort Lauder-FG    39.55      40.96        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 1:02.78    4/9/2015 Josh Zuchowski, ECAC-FG                    
                1:23.39  FGJO
                1:29.39  BB
 Meet Qualifying:  1:23.40 - 1:29.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Jacob             10 Lake Lytal Light-FG  1:27.45    1:20.15 FGJO   
  2 Fraga, Antonio P          10 Pine Crest Swimm-FG  1:28.28    1:25.00 BB     
  3 Ozaktay, Levent L         10 Pine Crest Swimm-FG  1:23.67    1:25.09 BB     
  4 Linares, Lucas            10 Swim Fort Lauder-FG  1:26.44    1:25.37 BB     
  5 Lajko, Andreas L           9 Swim Fort Lauder-FG  1:25.19    1:25.90 BB     
  6 Campuzano, Santiago       10 Lake Lytal Light-FG  1:28.45    1:26.65 BB     
  7 Reback, Ransom W          10 North Palm Beach-FG  1:27.66    1:27.64 BB     
  8 Olive, Emerson L           8 Pine Crest Swimm-FG  1:29.30    1:31.23        
  9 Clarke, Kavon Z           10 Swim Fort Lauder-FG  1:29.20    1:32.04        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  FGC Record: # 1:50.06   4/10/2015 East Coast Aquatic Club, ECAC-FG           
                         Carter Hewitt, Hudson Bishop, Nicholas Kjaerulff, 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:13.33    1:42.84#       
     1) Lajko, Andreas L 9              2) Bass, Alistair J 9             
     3) Clarke, Kavon Z 10              4) Linares, Lucas 10              
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:13.07    2:09.26        
     1)                                 2) Dufflocq, Natalie M 10         
     3)                                 4) Swanson, Elizabeth V 10        
  2 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:20.40    2:16.26        
     1) Hiller, Aubrey R 10             2) Shepley, Makayla M 10          
     3) Campuzano, Gabriela M 8         4) Gammons, Avery A 10            
  3 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 2:17.16    2:20.14        
     1) Dam, Zoey 9                     2) Morgan, Melea R 9              
     3) Rubio, Mia G 10                 4) Dam, Chloe 9                   
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 22.86   3/17/2017 Matthew Tarafa, HSC-FG                       
                27.89  11-12 FGJO
                30.29  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  30.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zapata, Alexander         12 TS Aquatics-FG         27.99      27.07 qFGJO  
  2 Armbruster, Tyler K       12 Pine Crest Swimm-FG    28.11      27.59 qFGJO  
  3 Melo, Kevin               12 Performance Aqua-FG    28.22      27.97 qBB    
  4 Farinas, Frank A          12 Pompano Beach Pi-FG    28.62      28.13 qBB    
  5 Sturm, Benjamin N         12 Pine Crest Swimm-FG    29.08      28.31 qBB    
  6 Taus-Nita, Alexander      12 Pine Crest Swimm-FG    29.41      28.40 qBB    
  7 Musa, Farouk              11 Heritage Aquatic-FG    29.63      28.41 qBB    
  8 Allahar, Benjamin P       11 North Palm Beach-FG    29.19      28.43 qBB    
  9 Sheyda, Gavin C           12 Flood Aquatics S-FG    28.28      28.55 qBB    
 10 Carey, Connor I           11 Swim Fort Lauder-FG    28.11      28.71 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lin, Christopher T        11 Pine Crest Swimm-FG    29.20      28.90 BB     
 12 Metz, Dillon R            11 Wahoo's of Welli-FG    28.68      28.91 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Flowers, Holt P           12 Jupiter Dragons-FG     29.62      29.02 BB     
 14 Espaillat, Jose A         12 Jupiter Dragons-FG     28.64      29.10 BB     
 15 Brown, Jaxon H            11 Martin County Sw-FG    29.94      29.34 BB     
 16 Nimroozi, Nick            12 Swim Fort Lauder-FG    28.99      29.55 BB     
 17 Hershfield, Joseph D      12 Jupiter Dragons-FG     30.09      29.57 BB     
 18 Corrales, Renato          11 Swim Fort Lauder-FG    30.04      29.59 BB     
 19 Nichols, Alexander        11 Una Tsa-FG             29.90      30.02 BB     
 20 Ryan, Parker J            12 North Palm Beach-FG    29.97      30.21 BB     
 20 Campuzano, Arturo J       12 Lake Lytal Light-FG    30.27      30.21 BB     
 22 Pavlyuk, Maxim A          11 East Coast Aquat-FG    30.20      31.08        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 53.00    4/7/2017 Josh Zuchowski, FAST-FG                      
              1:13.29  11-12 FGJO
              1:15.79  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:15.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sharp, Antoine J          11 Lake Lytal Light-FG  1:15.04    1:09.94 qFGJO  
  2 Carey, Connor I           11 Swim Fort Lauder-FG  1:15.23    1:10.99 qFGJO  
  3 Landron, Rafael           11 Sunrise Swimming-FG  1:15.77    1:15.01 qBB    
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:01.02    4/8/2017 Josh Zuchowski, FAST-FG                    
                1:22.39  11-12 FGJO
                1:25.49  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:25.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Shipman, Daniel C         12 Martin County Sw-FG  1:25.13    1:18.57 qFGJO  
  2 Melo, Kevin               12 Performance Aqua-FG  1:25.41    1:27.26 q      
 -- Sheyda, Gavin C           12 Flood Aquatics S-FG  1:22.41         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 24.61    4/8/2017 Josh Zuchowski, FAST-FG                      
                33.19  11-12 FGJO
                34.19  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  34.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Taus-Nita, Alexander      12 Pine Crest Swimm-FG    34.17      31.88 qFGJO  
  2 Sturm, Benjamin N         12 Pine Crest Swimm-FG    34.10      32.12 qFGJO  
  3 Hershfield, Joseph D      12 Jupiter Dragons-FG     33.56      32.31 qFGJO  
  4 Pavlyuk, Maxim A          11 East Coast Aquat-FG    33.85      33.04 qFGJO  
  5 Arfa, Drew T              12 Pine Crest Swimm-FG    34.18      33.85 qBB    
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 1:58.23   3/19/2017 Josh Zuchowski, FAST-FG                    
                2:39.39  11-12 FGJO
                2:43.99  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  2:43.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landron, Rafael           11 Sunrise Swimming-FG  2:40.40    2:33.51 FGJO   
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 53.95    4/7/2017 Josh Zuchowski, FAST-FG                      
              1:09.09  11-12 FGJO
              1:14.99  11-12 BB
 Meet Qualifying 11-12:  1:14.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Armbruster, Tyler K       12 Pine Crest Swimm-FG  1:10.08    1:08.69 qFGJO  
  2 Sheyda, Gavin C           12 Flood Aquatics S-FG  1:09.88    1:10.10 qBB    
  3 Nimroozi, Nick            12 Swim Fort Lauder-FG  1:11.07    1:11.62 qBB    
  4 Sturm, Benjamin N         12 Pine Crest Swimm-FG  1:12.92    1:15.53 q      
  5 Melo, Kevin               12 Performance Aqua-FG  1:13.72    1:17.45 q      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  FGC Record: # 1:38.76   3/19/2017 City Of Hialeah Storm Swim Tea, HSC-FG     
                         Matthew Tarafa, Agustin Rodriguez, Charles Pujula,
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                1:51.44    1:52.20        
     1)                                 2) Keegan, Kierra M 12            
     3)                                 4) Chardon, Addison 12            
  1 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       1:57.81    1:54.00        
     1) Taus-Nita, Alexander 12         2) Lin, Christopher T 11          
     3) Sturm, Benjamin N 12            4) Armbruster, Tyler K 12         
  2 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 1:54.75    1:53.35        
     1)                                 2) Cogle, Siri A 11               
     3) Macaulay, Anna M 12             4) McDonald, Mia M 12             
  3 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      1:58.78    1:53.51        
     1) Hughes, Carlin 11               2) Rogers, Hannah C 12            
     3) Wagner, Mikayla 12              4) Scope, Samantha 11             
  4 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       2:01.59    1:56.61        
     1) Dudley, Paige N 12              2) Egizi, Sofia M 11              
     3) Joselson, Blair L 11            4) Fraga, Valentina A 12          
  5 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:03.72    2:01.91        
     1) Morris, Dylan S 12              2) Poling, Summer R 11            
     3) Schnoeller, Sabrina S 11        4) Voet, Katherine L 11           
  6 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'B'                 2:05.24    2:04.25        
     1) Amersi, Lily R 11               2) Adams, Ava 12                  
     3) Espaillat, Erica A 11           4) Mackenzie, Alice R 12          
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  FGC Record: # 20.92   3/16/2018 Tiago Pereira, SAS-FG                        
                24.69  13-14 FGJO
                27.89  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  27.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alvarez, Alejandro        14 Coral Springs Sw-FG    24.94      24.41 qFGJO  
  2 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG         25.02      24.45 qFGJO  
  3 Lasanta, Maxx             14 Jupiter Dragons-FG     24.85      24.68 qFGJO  
  4 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG    25.62      25.11 qBB    
  5 Rodriguez-Mora, Noah      13 Una Tsa-FG             25.15      25.14 qBB    
  6 Tan, Matthew W            13 TS Aquatics-FG         25.18      25.15 qBB    
  7 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG         24.82      25.20 qBB    
  8 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG    25.60      25.22 qBB    
  9 Opperman, Rafael M        14 TS Aquatics-FG         24.91      25.23 qBB    
 10 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG    25.59      25.26 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vittorini, Michael A      14 Saint Andrew's A-FG    25.09      25.36 BB     
 12 Marucci, Gianni A         13 Jupiter Dragons-FG     25.64      25.39 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gill, Andres F            14 Hammerhead Aquat-FG    25.35      25.44 BB     
 14 Venezia, Jake E           13 Pine Crest Swimm-FG    25.65      25.53 BB     
 15 Dawkins, Mekhi B          13 TS Aquatics-FG         25.26      25.58 BB     
 16 Ye, Phillip               14 Wahoo's of Welli-FG    25.91      25.63 BB     
 17 Mitchell, Dominick J      14 Swim Fort Lauder-FG    25.88      25.70 BB     
 17 Smith, Noah J             13 Flood Aquatics S-FG    25.36      25.70 BB     
 19 Kocoglu, Miguel S         14 TS Aquatics-FG         25.57      25.79 BB     
 20 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG    25.52      25.84 BB     
 20 Diaz, Diego D             14 TS Aquatics-FG         25.87      25.84 BB     
 20 Wampler, Jackson R        14 Plantation Swim-FG     26.12      25.84 BB     
 23 Engstrom, Noah R          13 Flood Aquatics S-FG    26.01      25.92 BB     
 24 Edwards, Chipper D        13 Flood Aquatics S-FG    25.57      25.93 BB     
 25 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG         26.01      26.06 BB     
 26 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG    26.81      26.15 BB     
 27 Lamy, Shawn D             14 Swim Fort Lauder-FG    27.50      27.05 BB     
 28 Hardin, Kolby J           13 Pompano Beach Pi-FG    27.43      27.09 BB     
 29 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG    27.51      27.10 BB     
 30 Gil, Victor T             13 East Coast Aquat-FG    27.41      27.34 BB     
 31 Quintero, Ian A           14 TS Aquatics-FG         27.56      27.69 BB     
 32 Yaremenko, Alexander      14 Heritage Aquatic-FG    27.44      27.81 BB     
 33 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG    27.55      28.09        
 34 Kotegov, Fedor M          13 Performance Aqua-FG    27.88      28.16        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 49.08   12/7/2018 Josh Zuchowski, FAST-FG                      
              1:01.79  13-14 FGJO
              1:06.89  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:06.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tan, Matthew W            13 TS Aquatics-FG       1:02.98    1:00.78 qFGJO  
  2 Trieu, John T             13 Flood Aquatics S-FG  1:02.99    1:02.80 qBB    
  3 Edwards, Chipper D        13 Flood Aquatics S-FG  1:03.29    1:02.98 qBB    
  4 Wampler, Jackson R        14 Plantation Swim-FG   1:04.34    1:02.99 qBB    
  5 Burunov, Vadim            13 Hammerhead Aquat-FG  1:04.37    1:03.20 qBB    
  6 Dam, Dylan                13 Jupiter Dragons-FG   1:03.70    1:03.30 qBB    
  7 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG  1:04.65    1:03.39 qBB    
  8 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG  1:05.43    1:03.41 qBB    
  9 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG  1:04.25    1:03.90 qBB    
 10 Lasanta, Maxx             14 Jupiter Dragons-FG   1:17.86L   1:04.07 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG  1:06.87    1:05.09 BB     
 12 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG  1:06.63    1:05.17 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Engstrom, Noah R          13 Flood Aquatics S-FG  1:03.95    1:05.95 BB     
 14 Kocoglu, Miguel S         14 TS Aquatics-FG       1:06.42    1:06.60 BB     
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
  FGC Record: # 1:46.77   12/8/2018 Joshua Zuchowski, FAST-FG                  
                2:14.69  13-14 FGJO
                2:25.89  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Proscia, Christian G      14 Flood Aquatics S-FG  2:48.79L   2:12.99 FGJO   
  2 Tan, Matthew W            13 TS Aquatics-FG       2:15.73    2:13.42 FGJO   
  3 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG  2:14.75    2:14.07 FGJO   
  4 Wampler, Jackson R        14 Plantation Swim-FG   2:25.00    2:16.34 BB     
  5 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG  2:19.61    2:17.10 BB     
  6 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG  2:24.80    2:17.52 BB     
  6 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG  2:18.35    2:17.52 BB     
  8 Trieu, John T             13 Flood Aquatics S-FG  2:15.02    2:17.98 BB     
  9 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG  2:20.42    2:19.82 BB     
 10 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG  2:20.76    2:19.86 BB     
 11 Engstrom, Noah R          13 Flood Aquatics S-FG  2:18.88    2:24.11 BB     
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  FGC Record: # 57.19   11/6/2015 Izaak Bastian, UN-FG                         
              1:09.79  13-14 FGJO
              1:15.59  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:15.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Santos, Jonas Y           13 Swim Fort Lauder-FG  1:11.79    1:09.18 qFGJO  
  2 Wingold, Charles R        13 Hammerhead Aquat-FG  1:11.78    1:09.54 qFGJO  
  3 Opperman, Rafael M        14 TS Aquatics-FG       1:11.40    1:10.59 qBB    
  4 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG       1:12.47    1:11.19 qBB    
  5 Vittorini, Michael A      14 Saint Andrew's A-FG  1:10.96    1:11.62 qBB    
  5 Proscia, Christian G      14 Flood Aquatics S-FG  1:12.46    1:11.62 qBB    
  7 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG       1:13.57    1:12.85 qBB    
  8 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG  1:15.27    1:13.20 qBB    
  9 Smith, Noah J             13 Flood Aquatics S-FG  1:12.28    1:13.26 qBB    
 10 Gil, Victor T             13 East Coast Aquat-FG  1:13.94    1:14.31 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lamy, Shawn D             14 Swim Fort Lauder-FG  1:15.26    1:17.41        
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 22.64   3/17/2018 Tiago Pereira, SAS-FG                        
                28.19  13-14 FGJO
                30.59  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  30.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Powers-Hammond, Thomas J  13 Swim Fort Lauder-FG    28.98      27.51 qFGJO  
  2 Alvarez, Alejandro        14 Coral Springs Sw-FG    28.54      27.55 qFGJO  
  3 Venezia, Jake E           13 Pine Crest Swimm-FG    33.26L     27.75 qFGJO  
  4 Gill, Andres F            14 Hammerhead Aquat-FG    28.71      27.81 qFGJO  
  5 Vittorini, Michael A      14 Saint Andrew's A-FG    29.36      28.12 qFGJO  
  6 Arrese-Igor, Aitor        14 Pine Crest Swimm-FG    28.66      28.16 qFGJO  
  7 Dawkins, Mekhi B          13 TS Aquatics-FG         29.64      28.48 qBB    
  8 Beleznay, Andras          14 Pine Crest Swimm-FG    29.63      28.51 qBB    
  9 Cajuste, Joshua J         14 TS Aquatics-FG         28.21      28.60 qBB    
 10 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG    28.78      28.93 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gil, Victor T             13 East Coast Aquat-FG    30.34      28.98 BB     
 12 Yaremenko, Alexander      14 Heritage Aquatic-FG    29.33      29.05 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Diaz, Diego D             14 TS Aquatics-FG         29.99      29.40 BB     
 14 Okaz, Mostafa             13 Jupiter Dragons-FG     30.20      29.47 BB     
 15 Lamy, Shawn D             14 Swim Fort Lauder-FG    30.22      30.56 BB     
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
  FGC Record: # 1:52.86  12/16/2018 Joshua Zuchowski, FAST-FG                  
                2:15.69  13-14 FGJO
                2:26.99  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  2:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG  2:16.74    2:10.08 FGJO   
  2 McCrady, James H          14 Swim Fort Lauder-FG  2:16.80    2:10.83 FGJO   
  3 Gary, Steven T            13 Pompano Beach Pi-FG  2:21.50    2:19.52 BB     
  4 Alonso, Pablo             14 TS Aquatics-FG       2:42.21L   2:21.02 BB     
  5 Suarez, Mario E           13 Pine Crest Swimm-FG  2:20.13    2:21.53 BB     
  6 Dam, Dylan                13 Jupiter Dragons-FG   2:22.34    2:23.75 BB     
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
  FGC Record: # 51.90   3/16/2018 Josh Zuchowski, FAST-FG                      
              1:03.29  13-14 FGJO
              1:08.59  13-14 BB
 Meet Qualifying 13-14:  1:08.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Proscia, Christian G      14 Flood Aquatics S-FG  1:05.72    1:00.39 qFGJO  
  2 Dam, Dylan                13 Jupiter Dragons-FG   1:05.52    1:01.03 qFGJO  
  3 Trieu, John T             13 Flood Aquatics S-FG  1:03.34    1:02.34 qFGJO  
  4 Venezia, Jake E           13 Pine Crest Swimm-FG  1:03.63    1:02.38 qFGJO  
  5 Alvarez, Alejandro        14 Coral Springs Sw-FG  1:04.08    1:03.00 qFGJO  
  6 Brunetti, Giuliano P      13 Pompano Beach Pi-FG  1:03.72    1:03.06 qFGJO  
  7 Szabo, Marcus             13 Pompano Beach Pi-FG  1:03.81    1:03.44 qBB    
  8 Pelletier, Evan J         13 Martin County Sw-FG  1:05.03    1:03.46 qBB    
  9 Burunov, Vadim            13 Hammerhead Aquat-FG  1:07.30    1:03.70 qBB    
 10 Edwards, Chipper D        13 Flood Aquatics S-FG  1:07.23    1:04.24 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rodriguez-Mora, Noah      13 Una Tsa-FG           1:07.15    1:05.41 BB     
 12 Overfelt, William C       14 TS Aquatics-FG       1:04.74    1:05.60 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Famiano, Gianni M         13 Pompano Beach Pi-FG  1:06.99    1:06.10 BB     
 14 Martin, Richard J         14 TS Aquatics-FG       1:06.93    1:06.54 BB     
 15 Kocoglu, Miguel S         14 TS Aquatics-FG       1:08.04    1:06.84 BB     
 16 Dawkins, Mekhi B          13 TS Aquatics-FG       1:09.39    1:07.49 BB     
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  FGC Record: # 1:30.14    3/8/2013 Metro Aquatic Club of Miami, MACM-FG       
                         Adrian Moya, Alejandro Carriazo, Joseph Perez, Adr
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 TS Aquatics-FG  'A'                               1:39.93    1:39.31        
     1) Martin, Richard J 14            2) Tan, Matthew W 13              
     3) Dawkins, Mekhi B 13             4) Cajuste, Joshua J 14           
  2 Flood Aquatics Swim Team-FG  'A'                  1:39.63    1:39.88        
     1) Engstrom, Noah R 13             2) Trieu, John T 13               
     3) Smith, Noah J 13                4) Edwards, Chipper D 13          
  3 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      1:44.58    1:41.13        
     1) Powers-Hammond, Thomas J 13     2) McCrady, James H 14            
     3) Santos, Jonas Y 13              4) Mitchell, Dominick J 14        
  4 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       1:43.87    1:44.87        
     1) Beleznay, Andras 14             2) Arrese-Igor, Aitor 14          
     3) Suarez, Mario E 13              4) Venezia, Jake E 13             
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.49  15-18 SR19 Sr Champs 2019
                26.79  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  24.50 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farias, Brian B           15 Boca Raton Swim-FG     26.27      24.46 qSR19  
  2 Jackson, Brandon F        16 TS Aquatics-FG         24.68      24.49 qSR19  
  3 Graybeal, Dylan E         16 Jupiter Dragons-FG     25.04      24.53 qBB    
  4 Neidert, Carson T         15 Saint Andrew's A-FG    25.56      24.58 qBB    
  5 Lago, Victor A            15 Pine Crest Swimm-FG    24.71      24.78 qBB    
  5 Yellin, Grayson R         15 Coral Springs Sw-FG    25.47      24.78 qBB    
  7 Almeida, Nicholas M       16 Performance Aqua-FG    25.26      24.84 qBB    
  8 Schwartz, Benjamin E      16 Saint Andrew's A-FG    24.76      24.87 qBB    
  9 Ptak, Sebastian V         16 Coral Springs Sw-FG    24.75      24.90 qBB    
 10 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG    25.35      25.07 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 McCarthy, Owen S          15 East Coast Aquat-FG    29.40L     25.18 BB     
 12 Cope, Taylor E            16 Boca Raton Swim-FG     25.43      25.29 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Costa, Kylan M            15 Performance Aqua-FG    26.02      25.30 BB     
 14 Lopez, Diego J            15 East Coast Aquat-FG    25.70      25.45 BB     
 15 Gashimov, Anvar           15 Performance Aqua-FG    25.45      25.56 BB     
 16 Narbonne, Cole T          15 Coral Springs Sw-FG    25.79      25.62 BB     
 17 Parraga, Fabrizio D       17 Coral Springs Sw-FG    25.74      25.69 BB     
 18 Vargas, Anthony J         15 Coral Springs Sw-FG    25.66      25.76 BB     
 19 Tajalli, Aidan R          15 Coral Springs Sw-FG    25.80      25.86 BB     
 19 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG    25.28      25.86 BB     
 21 Voet, Grant A             15 Swim Fort Lauder-FG    26.37      25.92 BB     
 21 Guy, Jonathan             15 Wahoo's of Welli-FG    25.82      25.92 BB     
 23 Miley, Jordan A           16 Lake Lytal Light-FG    25.04      25.97 BB     
 24 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG    25.59      26.11 BB     
 25 Sempere, Jorge            17 Saint Andrew's A-FG    25.79      26.13 BB     
 26 Assuncao, Lucca C         15 Coral Springs Sw-FG    26.04      26.21 BB     
 27 Wulkan, Bryce A           17 Performance Aqua-FG    26.35      26.73 BB     
 28 Caglayan, Deniz H         17 Boca Raton Swim-FG     25.53      27.66        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              1:03.49  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:00.60 - 1:03.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Parraga, Fabrizio D       17 Coral Springs Sw-FG  1:03.30    1:03.06 qBB    
  2 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG  1:02.91    1:04.48 q      
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:19.19  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:13.60 - 2:19.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petreski, Matthew A       17 Hammerhead Aquat-FG  2:34.33L   2:11.81 SR19   
  2 Robbins, Xavier J         16 Jupiter Dragons-FG   2:14.11    2:15.05 BB     
  3 Brantmeyer, Andrew V      15 Swim Fort Lauder-FG  2:14.20    2:15.09 BB     
  4 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG  2:16.68    2:15.91 BB     
  5 Parraga, Fabrizio D       17 Coral Springs Sw-FG  2:17.33    2:16.03 BB     
  6 Vargas, Anthony J         15 Coral Springs Sw-FG  2:15.55    2:17.45 BB     
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.09  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              1:12.09  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:09.10 - 1:12.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kahn, Justin T            16 Coral Springs Sw-FG  1:11.08    1:08.13 qSR19  
  2 Myerson, Maxwell J        17 Eagles Swim Club-FG  1:11.60    1:11.44 qBB    
  3 Perez-Perera, Cesar       15 Lake Lytal Light-FG  1:10.95    1:11.45 qBB    
  4 Ptak, Sebastian V         16 Coral Springs Sw-FG  1:11.81    1:12.41 q      
  5 Caglayan, Deniz H         17 Boca Raton Swim-FG   1:11.49    1:15.11 q      
 
Boys 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                27.99  15-18 SR19 Sr Champs 2019
                30.29  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  28.00 - 30.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tapia, Pedro              15 TS Aquatics-FG         31.33L     26.17 qSR19  
  2 Yellin, Grayson R         15 Coral Springs Sw-FG    28.12      26.97 qSR19  
  3 Win, Sheldon N            16 Saint Andrew's A-FG    28.14      27.00 qSR19  
  4 Brantmeyer, Andrew V      15 Swim Fort Lauder-FG    28.24      27.58 qSR19  
  5 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG    28.13      28.13 qBB    
  6 Kahn, Justin T            16 Coral Springs Sw-FG    28.13      28.22 qBB    
  7 Caglayan, Deniz H         17 Boca Raton Swim-FG     28.36      28.32 qBB    
  8 Tajalli, Aidan R          15 Coral Springs Sw-FG    29.25      28.39 qBB    
  9 Sempere, Jorge            17 Saint Andrew's A-FG    30.27      28.40 qBB    
 10 Lopez, Diego J            15 East Coast Aquat-FG    29.47      28.42 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Costa, Kylan M            15 Performance Aqua-FG    29.04      28.46 BB     
 12 Neal, Vince M             15 Lake Lytal Light-FG    28.13      28.48 BB     
 12 Miley, Jordan A           16 Lake Lytal Light-FG    28.29      28.48 BB     
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Gonio, Michael S          16 Swim Fort Lauder-FG    29.82      28.49 BB     
 15 Perez-Perera, Cesar       15 Lake Lytal Light-FG    29.08      28.69 BB     
 16 Farias, Brian B           15 Boca Raton Swim-FG     30.07      28.80 BB     
 17 Gashimov, Anvar           15 Performance Aqua-FG    29.75      29.06 BB     
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:11.59  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              2:20.59  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  2:11.60 - 2:20.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellinetti Petz, Bryan N  17 Saint Andrew's A-FG  2:18.40    2:10.43 SR19   
  2 Robbins, Xavier J         16 Jupiter Dragons-FG   2:12.43    2:11.64 BB     
  3 Win, Sheldon N            16 Saint Andrew's A-FG  2:18.45    2:12.41 BB     
  4 Narbonne, Cole T          15 Coral Springs Sw-FG  2:20.11    2:14.39 BB     
  5 Schwartz, Benjamin E      16 Saint Andrew's A-FG  2:17.90    2:19.62 BB     
 
Boys 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
              1:01.99  15-18 SR19 Sr Champs 2019
              1:07.29  15-18 BB
 Meet Qualifying 15-18:  1:02.00 - 1:07.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lopez, Diego J            15 East Coast Aquat-FG  1:02.00    1:00.83 qSR19  
  2 Graybeal, Dylan E         16 Jupiter Dragons-FG   1:02.25    1:00.89 qSR19  
  3 Brantmeyer, Andrew V      15 Swim Fort Lauder-FG  1:02.78    1:01.85 qSR19  
  4 Kahn, Justin T            16 Coral Springs Sw-FG  1:02.21    1:01.87 qSR19  
  5 Schwartz, Benjamin E      16 Saint Andrew's A-FG  1:03.17    1:01.93 qSR19  
  6 McCarthy, Owen S          15 East Coast Aquat-FG  1:02.16    1:02.10 qBB    
  7 Rebaza, Jose F            16 Coral Springs Sw-FG  1:03.01    1:02.14 qBB    
  8 Sempere, Jorge            17 Saint Andrew's A-FG  1:02.08    1:02.44 qBB    
  9 Myerson, Maxwell J        17 Eagles Swim Club-FG  1:03.63    1:02.75 qBB    
 10 Vargas, Anthony J         15 Coral Springs Sw-FG  1:03.46    1:03.09 qBB    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Almeida, Nicholas M       16 Performance Aqua-FG  1:03.79    1:03.78 BB     
 12 Ward, Wilson T            15 Coral Springs Sw-FG  1:05.48    1:04.00 BB     
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cope, Taylor E            16 Boca Raton Swim-FG   1:03.64    1:04.06 BB     
 14 Lynch, John T             15 Coral Springs Sw-FG  1:03.61    1:04.25 BB     
 15 Costa, Kylan M            15 Performance Aqua-FG  1:04.61    1:04.27 BB     
 16 Neidert, Carson T         15 Saint Andrew's A-FG  1:04.31    1:04.46 BB     
 17 Narbonne, Cole T          15 Coral Springs Sw-FG  1:05.31    1:05.22 BB     
 18 Yellin, Grayson R         15 Coral Springs Sw-FG  1:06.52    1:05.50 BB     
 19 Tajalli, Aidan R          15 Coral Springs Sw-FG  1:07.06    1:06.20 BB     
 20 Rosado, Louis D           16 North Palm Beach-FG  1:06.35    1:06.70 BB     
 21 Gashimov, Anvar           15 Performance Aqua-FG  1:06.17    1:06.83 BB     
 21 Lago, Victor A            15 Pine Crest Swimm-FG  1:07.07    1:06.83 BB     
 23 Perez-Perera, Cesar       15 Lake Lytal Light-FG  1:06.64    1:08.16        
 
Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Performance Aquatics-FG  'A'                      1:40.28    1:44.81        
     1) Almeida, Nicholas M 16          2) Costa, Kylan M 15              
     3) Wulkan, Bryce A 17              4) Gashimov, Anvar 15             
  1 Flood Aquatics Swim Team-FG  'A'                  1:51.02    1:47.46        
     1) Engstrom, Brooke T 17           2) Smith, Chloe S 15              
     3) Carvalho, Julia C 15            4) Leininger, Brooke L 16         
  2 Performance Aquatics-FG  'A'                      2:04.98    2:00.04        
     1) Klapper, Giulia F 15            2) Nelson, Sarah N 16             
     3) Albuquerque, Esther O 15        4) Luciano, Zyara J 16            
 
Mixed 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:13.33    1:42.84        
     1) Lajko, Andreas L M9             2) Bass, Alistair J M9            
     3) Clarke, Kavon Z M10             4) Linares, Lucas M10             
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                2:13.07    2:09.26        
     1)                                 2) Dufflocq, Natalie M W10        
     3)                                 4) Swanson, Elizabeth V W10       
  2 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      2:20.40    2:16.26        
     1) Hiller, Aubrey R W10            2) Shepley, Makayla M W10         
     3) Campuzano, Gabriela M W8        4) Gammons, Avery A W10           
  3 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 2:17.16    2:20.14        
     1) Dam, Zoey W9                    2) Morgan, Melea R W9             
     3) Rubio, Mia G W10                4) Dam, Chloe W9                  
 
Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Palm Beach Swim Club-FG  'A'                1:51.44    1:52.20        
     1)                                 2) Keegan, Kierra M W12           
     3)                                 4) Chardon, Addison W12           
  1 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       1:57.81    1:54.00        
     1) Taus-Nita, Alexander M12        2) Lin, Christopher T M11         
     3) Sturm, Benjamin N M12           4) Armbruster, Tyler K M12        
  2 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'A'                 1:54.75    1:53.35        
     1)                                 2) Cogle, Siri A W11              
     3) Macaulay, Anna M W12            4) McDonald, Mia M W12            
  3 Lake Lytal Lightning-FG  'A'                      1:58.78    1:53.51        
     1) Hughes, Carlin W11              2) Rogers, Hannah C W12           
     3) Wagner, Mikayla W12             4) Scope, Samantha W11            
  4 Pine Crest Swimming-FG  'A'                       2:01.59    1:56.61        
     1) Dudley, Paige N W12             2) Egizi, Sofia M W11             
     3) Joselson, Blair L W11           4) Fraga, Valentina A W12         
  5 Swim Fort Lauderdale-FG  'A'                      2:03.72    2:01.91        
     1) Morris, Dylan S W12             2) Poling, Summer R W11           
     3) Schnoeller, Sabrina S W11       4) Voet, Katherine L W11          
  6 Jupiter Dragons Swim Team-FG  'B'                 2:05.24    2:04.25        
     1) Amersi, Lily R W11              2) Adams, Ava W12                 
     3) Espaillat, Erica A W11          4) Mackenzie, Alice R W12         
 
Mixed 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Performance Aquatics-FG  'A'                      1:40.28    1:44.81        
     1) Almeida, Nicholas M M16         2) Costa, Kylan M M15             
     3) Wulkan, Bryce A M17             4) Gashimov, Anvar M15            
  1 Flood Aquatics Swim Team-FG  'A'                  1:51.02    1:47.46        
     1) Engstrom, Brooke T W17          2) Smith, Chloe S W15             
     3) Carvalho, Julia C W15           4) Leininger, Brooke L W16        
  2 Performance Aquatics-FG  'A'                      2:04.98    2:00.04        
     1) Klapper, Giulia F W15           2) Nelson, Sarah N W16            
     3) Albuquerque, Esther O W15       4) Luciano, Zyara J W16           
 
                    Combined Team Scores - Through Event 90                    
 
  1. Lake Lytal Lightning                256   2. Swim Fort Lauderdale              235.5
  3. Pine Crest Swimming                 218   4. Jupiter Dragons Swim Team           181
  5. Pompano Beach Piranhas              178   6. Wahoo's of Wellington             172.5
  7. North Palm Beach Swim Club          169   8. Coral Springs Swim Club             168
  9. East Coast Aquatic Club             140  10. TS Aquatics                         101
 11. Flood Aquatics Swim Team             97  12. Sunrise Swimming                     77
 13. Saint Andrew's Aquatics              68  14. Boca Raton Swim Team                 50
 15. Martin County Swimming               39  16. Hammerhead Aquatics                  37
 17. Eagles Swim Club                     22  18. Heritage Aquatic Team                13
 19. Plantation Swim Team                 10  20. YMCA of South Palm Beach Count        8
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 90                    
 
  1. Lake Lytal Lightning                174   2. East Coast Aquatic Club             131
  3. Wahoo's of Wellington             124.5   4. Jupiter Dragons Swim Team           123
  5. Pompano Beach Piranhas               90   6. North Palm Beach Swim Club           86
  7. Swim Fort Lauderdale                 80   8. Pine Crest Swimming                79.5
  9. Coral Springs Swim Club              76  10. Sunrise Swimming                     60
 11. Boca Raton Swim Team                 39  12. Flood Aquatics Swim Team             36
 13. Saint Andrew's Aquatics              32  14. TS Aquatics                          22
 15. Martin County Swimming               19  16. Heritage Aquatic Team                13
 17. YMCA of South Palm Beach Count        8  18. Plantation Swim Team                  3
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 90                     
 
  1. Swim Fort Lauderdale              155.5   2. Pine Crest Swimming               138.5
  3. Coral Springs Swim Club              92   4. Pompano Beach Piranhas               88
  5. North Palm Beach Swim Club           83   6. Lake Lytal Lightning                 82
  7. TS Aquatics                          79   8. Flood Aquatics Swim Team             61
  9. Jupiter Dragons Swim Team            58  10. Wahoo's of Wellington                48
 11. Hammerhead Aquatics                  37  12. Saint Andrew's Aquatics              36
 13. Eagles Swim Club                     22  14. Martin County Swimming               20
 15. Sunrise Swimming                     17  16. Boca Raton Swim Team                 11
 17. East Coast Aquatic Club               9  18. Plantation Swim Team                  7